BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas 2009-12

TELEVIZIJOS: LAUKIANT DAR SUNKESNIŲ METŲ

uagadugu yra televizinis blogas ir jam pagal jo paskirtį derėtų sumuoti televizinius metus. Bet tai nėra paprastai padaroma, nes televizijos žiūroviniai metai yra sezoniniai, o ne kalendoriniai. Todėl ir viščiukai skaičiuojami liepos mėnesį.

Tiesa, nuo realybės nepabėgsi. Žiniasklaidos įmonių savininkai skaičiuos finansinių metų rezultatus. Ir, panašu, kad neliks patenkinti. Kritus reklamos rinkai virš 30%, sunku tikėtis pelnų. Greičiau atvirkščiai. Skaičiai bus raudoni.

Nors ir džiaugiamės dėl Lietuvos eksporto didėjimo, bet jis tiesioginio poveikio Lietuvos reklamos rinkai nedaro. Reiks sulaukti vidinės rinkos pagyvėjimo. O tai atsitiks ne anksčiau, nei 2011 pradžioje. Taigi ateinantys metai gali būti dar sunkesni, nei šie.

Žiūrint į kanalų perspektyvas, uagadugu nustebtų, jei po poros metų lietuvių rankose liktų bent viena televizija. Nors to labai norėtųsi.

Manome, kad žymiai greičiau krizės pančius nusimetančių užsienio šalių žiniasklaidos konglomeratams lietuviškos televizijos bus labiau nei įperkama prekė.

Tie, kurie ilgai spardėsi, gali ir pasirašyti.

Beje, eterinį televizijos signalą transliuojančioms televizijoms silpstant, stiprėja kabeliniai operatoriai, kurių pajamos didėja.

Tai irgi sukelia tam tikrų minčių. Svorio centras keičiasi.

Didžiųjų televizijų savininkai turėtų būti panirę į sunkius apmąstymus. Tigro metais gali tekti priimti nemalonius sprendimus.

Visuomeninis transliuotojas stovi ne ekonominio nuosmukio nuošalyje, o avangarde. Nors jis negali bankrutuoti, 2009 metų finansiniai rezultatai bus katastrofiški.

Kalta vadyba. Turime omeny ir administraciją, ir LRT tarybą. Paradoksalu, bet po to, kai LRT pradėjo vadovauti dabartinė administracija, vadybiniu atžvilgiu LRT yra labiausiai susiklausiusi nuo pat LRT Įstatymo dabartinės redakcijos įsigaliojimo. Administracija ir Taryba, jei nematytume poros disidentų, čia drumsčiančių vandenį ir karts nuo karto keliančių nemalonius administracijai klausimus, žengia koja kojon tarsi į šviesų rytojų. Jei netikite, palyginkite ir pavartykite LRT tarybos posėdžių, vykusių LRT vadovaujant ankstesnėms administracijoms, protokolus. Kokios ten aistros virdavo! Dabar malonus štilis. Jokio diskomforto. Puikios sąlygos darbuotis.

Bet, panašu, būtent todėl ir nedirbama.

Neturime supratimo, kokios LRT vadovų ir Tarybos perspektyvos kitais metais. Tik mums visiškai aišku, kad dabartinės sunkios ekonominės situacijos jie suvaldyti negali.

Baigdami metus šiuo rašiniu, dėkojame uagadugu skaitytojams, televizijoms, kad jos yra, o todėl turime apie ką rašyti; prodiuseriams, TV veidams, komentatoriams, visiems uagadugu padėjusiems ir nepadėjusiems.

© uagadugu

Rodyk draugams

DAR DAUGIAU “EURONEWS” PER “INFO TV”

LNK praneša, kad nuo Naujųjų metų jos dukterinis kanalas Info TV šiokiadieniais rodys Euronews žinias. Tai bus valandos trukmės transliacija dirbančių, aktyvių žmonių menkai žiūrimu 16:00 laiku.

Info TV ir iki šiol transliavo Euronews programos intarpą - tai laida Euronews savaitė. LNK teigia, kad Euronews vers penki profesionalūs vertėjai. Tuo Info TV transliuojamas Euronews srautas ir skiriasi nuo tikrojo Euronews, retransliuojamo per kabelines televizijas ar matomo palydovais. Lietuvoje jis dažniausiai žiūrimas rusų kalba.

Euronews koncepcija lengvai pasiduoda adaptavimui. Jame nėra diktorių vizualizavimo ir jį žymiai lengviau pateikti įvairiakalbiam žiūrovui. Todėl šis kanalas dažnoje šalyje atranda savo vietą įvairių televizijų tinkleliuose.

Primename, kad Info TV Lietuvoje matomas skaitmeniniu signalu ir per kabelines TV.

Rodyk draugams

LAIŠKAS BENUI IŠ LRT

Etatiniai LRT koridorių zulintojai kartais atsiunčia uagadugu linksmybių:

Rodyk draugams

INTYMI DOVANA: PAKSAS PAKSIENEI PER KALĖDAS PADOVANOJO KRYŽIŲ

LNK laida „Gyvenimas pagal moteris“ praneša, kad ką tik praėjusios didžiosios metų šventės Rolando ir Laimos Paksų namuose buvo iš tiesų neeilinės. Tačiau ypatingą atmosferą čia kūrė ne gardžiausi patiekalai ar spindinti eglutė, o pati svarbiausia ir brangiausia dovana, kurią šiemet Rolandas Paksas įteikė savo žmonai. Visai neseniai garsiųjų vilniečių kiemą papuošė penkių metrų aukščio kryžius. Statinys, apie kurį Laima Paksienė svajojo ne vienerius metus.

Atgaila už nuodėmes? Amžinos energijos ir stiprybės šalinis ar apsauga nuo šėtono gundymų? Iš toliausių tolių matomas naujasis Paksų kiemo atributas ne vienam kaimynui užminė sunkiai įveikiamą mįslę. Tuo tarpu didžiausioji šio projekto iniciatorė, Laima Paksienė tikina, jog tada, kai kryžius pagaliau atsirado jų kieme, į jos širdį atėjo neapsakoma ramybė. Mat iki tol būta daugybės svarstymų ir diskusijų. Ką statyti – kryžių ar koplytstulpį? Mažą ar didelį? Visi atsakymai paaiškėjo tik tada, kai moteris susipažino su Prienuose gyvenančiu kryždirbiu Algimantu Sakalausku. Pakalbėjusi su daugybę medžio drožinių padariusiu meistru ir pasitarusi su vyru Laima Paksienė nusprendė kryžių statyti ne tik savo namų kieme Vilniuje, bet ir prie poilsiavietės Šventojoje.

(Iš LNK spaudos pranešimo)

Rodyk draugams

“PERVYJ” TVIRTINA SAVO POZICIJAS LIETUVOJE

Pagrindiniai mūsų tikslai ir prioritetai nesikeičia – toliau sieksime stiprinti “Pirmojo Baltijos kanalo” pozicijas Vilniuje, kur PBK yra vienas labiausiai mėgstamų kanalų (dalis pagal žiūrėtą laiką (Share) sudaro 12,2% (iki 2009.12.07) ir penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (PBK dalis pagal žiūrėtą laiką yra ketvirtoje pozicijoje ir siekia 9,2% (iki 2009.12.07). Plėsdamiesi vis garsiau belsimės į lietuviškos auditorijos žiūrovų širdis, kur per vienuolika šių metų mėnesių PBK išaugo net 15% (TVR), lyginant su 2008 tuo pačiu laikotarpiu. Ne tik ieškosime, bet ir kursime naujas galimybes savo klientams bei partneriams bei darysime viską, kad taptume dar lankstesni, efektyvesni ir patikimesni.

Andrius Barakūnas
BMA atstovybės Lietuvoje vadovas

Taip giriamasi paskutiniame BMA naujienraštyje. Žinios tikros, nemeluojančios. PBK didžiuosiuose miestuose jau dabar yra ketvirtas Lietuvos kanalas pagal žiūrėjimo laiką. O dar yra galvojančių, kad, augant jaunajai, rusų kalbos nemokančiai kartai, rusiškų kanalų auditorija neišvengiamai susitrauks. Nesusitrauks.

Tai globalesnė tema, bet PBK lietuviai pradeda labiau žiūrėti tikrai ne dėl rusiško dvasingumo, o dėl kokybiškos pramogos, kurios biudžetai dešimtis kartų didesni, nei lietuviškos.

Tačiau PBK žiūrimumas auga ne tik dėl kokybės, bet ir todėl, kad didėja kabelinės televizijos bei Viasat Baltic palydovinės platformos abonentų kiekis. Natūralu, kad šis procesas graužia antžeminių kanalų auditoriją ir didina tokių kanalų, kaip PBK, galimybes.

Antra vertus, jei Viasat Baltic, kuri tiesiog prifarširuota Kremliaus ruporinių kanalų, pradėtų transliuoti, na, kad ir alternatyvų dabartiniam režimui RTV International, negalvotum, kad Viasat kanalų puokštė formuojama Maskvoje, o ne Londone.

Rodyk draugams

NAUJAMETIS VAKARAS PO OPEROS ŽENKLU: DVI “TRAVIATOS” IR ŠEŠIOS VALANDOS OPERINIŲ BALSŲ

© BTV

Vakar rašydami apžvalgą apie vienaip ar kitaip Naujųjų Metų sutikimui dedikuotą programą pražiopsojome, kad gruodžio 31 dieną užderėjo net dvi Traviatos.

Tiksliau, BTV programoje pastebėjome, o LTV2-juose praleidome. Beje, visai dėsningai, nes, išjungus analoginį LTV2 signalą, šios televizijos nematome. Kabelinės televizijos dėl LTV2 tikrai nesivesime, o skaitmeninės televizijos tiuneris nepasiekė 99 litų kainos, už kiek sutiktume jį pirkti. Ne kartą savo rašiniuose lietėme šią temą.

O kadangi nematome, tai ir programos nesekame.

Pasitaisome. LTV2, kaip ir BTV, tą patį vakarą rodys Traviatą. Tik LTV2 parodys ją 18:30 ir tai bus LNOBT spektaklis, o BTV savąją, Kauno muzikinio teatro versiją šlieja visai prie pat Naujųjų Metų sutikimo, baigdama ją su laikrodžio dūžiais.

įdomi situacija. Jei LTV2 būtų transliuojama taip plačiai, kaip anksčiau, būtų galima įžvelgti šiokią tokią Lietuvos televizijos programos planuotojų klastą - pasižiūrėkite Traviatą per LTV2, o kadangi LNOBT spektakliai kiek prašmatnesni, po to į BTV galite jau ir nekeliauti, nes kiek vėliau Triumfo arka per LTV… Na, bet tai tik sąmokslo teorijos, neturinčios jokio realaus pagrindo.

Turime sutapimą, kuris, ko gero, malonus operos mėgėjams. Nuo kurių Traviata niekur nepabėgs - jie ras ją ir į pavakarę, ir vakare. O nepataisomi melomanai galės tą vakarą per tris kanalus klausytis operinių balsų net šešias valandas - nuo 18:30 iki 00:30 su 25 min. pertrauka nuo 20:35 iki 21 val.

Dar sako, kad Lietuvos televizijose vienas popsas. Prašom. Praktiškai grupinis Mezzo.

Rodyk draugams

NAUJIEJI METAI TELEVIZIJOSE: OPERA PRIEŠ OPERĄ, ZVONKE PRIEŠ SERIALŲ ŽVAIGŽDES

Tarpušventyje televizijų programos pairusios. Reguliarių laidų vietoje randi koncertus, kitus neeilinius renginius. Pirma Naujųjų Metų link nuskuba LTV. Ši dar antradienį bandys nokautuoti konkurentus Triumfo arkos finalu, čia perkeltu iš kalėdinio šeštadienio, kur LTV kaktomušai su Šok su manimi buvo pasmerkusi labdaros TV maratoną Ištiesk gerumui ranką. Kad televizijai yra svarbu kuo geriau išeksponuoti Triumfo arką matosi dar ir iš to, kad ji paskutinę akimirką paankstino jo transliavimo laiką - pradžioje jis buvo planuojamas po Panoramos, o po to paankstintas į 19:45.

Iš LTV estafetę perima LNK, kuri su Muzikinės akademijos Auksiniu finalu bando laimėti trečiadienio vakarą. Šiai laidai visą sezoną sekėsi labai prastai, gal bent jau nestandartiniu laiku parodytas finalas susiras savo žiūrovą?

Naujamečiui vakarui ruošiamasi su skirtingu dėmesiu, kuris tiesiogiai proporcingas finansinėms išgalėms. Štai Lietuvos ryto TV iki dešimtos rodo tai, ką ir paprastą ketvirtadienį - čia matysime ir Naša Raša, ir Reporterį. uagadugu visuomet gaila naujienų tarnybų vadovų, kuriems reikia tokį vakarą parengti žinias. Įvykiai reti, siužetais apie Australijos, Malaizijos ar Tailando paplūdimiuose Naujuosius Metus sutinkančius visų žinių neužpildysi - geriau jau koncertus rodyti. Na, o nuo dešimtos kanalas savo eterį užpildys laida Geriausi atlikėjai gyvai, kurią, jeigu ji iš tiesų vyks gyvai, bus galima vadinti ambicingu ir vertu dėmesio penkių valandų trukmės projektu - na, tokia gera, nenormiškai šnekant, tusovke ir gera alternatyva daugiau žiūrovų paprastai sutraukiančioms televizijoms, kurios transliuos negyvus koncertus. Bet įtariame čia esant rinkodarinį triuką ir nenustebtume išvydę televizijos studijoje vykusių tiesioginių koncertų, kurie irgi vadinasi Gyvai, įrašų pynę. O tokios pynės kainuoja tiek, kiek montažo laiko įkainiai.

Tuo tarpu BTV veiksmingai išnaudojo savo kilnojamą televizijos stotį ir Kauno muzikiniame teatre nufilmavo Traviatą, kurią ir siūlo mums nuo devynių. Bus bandoma paveržti žiūrovų iš LTV.

Pastaroji jau antrus metus iš eilės nerengia Naujamečių žiburėlių, keisdama juos į Triumfo arkos Naujametį koncertą. Triumfo arka jau praradusi tą populiarumą, kuriuo mėgavosi 2008-aisiais, o todėl vargu ir ar šis koncertas jį reanimuos. Na, o operos mėgėjams teks persiplėšti perpus šokinėjant iš Triumfo arkos į BTV Traviatą. LTV nustebina į gruodžio 31 d. perkėlusi tradiciškai prieš adventą rodytą Editos Mildažytės Daugiau saulės, daugiau šviesos, kuris bus rodomas po Panoramos.

TV3 po tradiciškai gerai žiūrimos Kareivio muzikinių filmų epopėjos, į programą įkergia filmą, o po to Šventiniu vakaru su TV3 serialų aktoriais 22:55 tikisi susigrąžinti žiūrovą iš LNK. Nors tie serialai ir labai populiarūs, bet, bijau, kad tą vakarą LNK pramogų traukinys jau bus nuvažiavęs.

LNK centriniu vakaro akcentu tradiciškai renkasi Žydrąjį žiburėlį, kurio veiksmas šįkart vyksta Laisvame ir nepriklausomame kurorte. Prasidėjęs dešimtą valandą, čia integravęs su TV3 visą praėjusią vasarą ir rudenį asocijuotą Zvonkę, gerokai suseksualėjęs Žiburėlis turėtų išlaikyti inciatyvą visą vakarą, na, nebent TV3 padės jos pastaruoju metu populiaresnės televizijos įvaizdis.

Laisvam ir nepriklausomam kurortui dar turėtų padėti prieš jį rodomas muzikinis šou M-1 jau 20 metų, kurio vedėjai - TV3 laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė ir Mindaugas Stasiulis.

Panašu, kad LNK turėtų šį vakarą laimėti.

Rodyk draugams

ŠEMETA: MARŠ Į DARBO BIRŽĄ?!

Rekomendacija (į laisvą eurokomisaro vietą- “uagadugu” pastaba) bendrąja prasme yra iš esmės tarpininkavimas. Pas mus egzistuoja toks įstatymas Darbo kodeksas ir jame yra 90-as straipsnis “Tarpininkavimas įdarbinant užsienyje.  Tarpininkauti dėl įdarbinimo užsienyje yra išimtinė valstybės teisė. Ją įgyvendina Lietuvos darbo birža. Kitos įmonės, įstaigos ar organizacijos gali tarpininkauti dėl piliečių įdarbinimo užsienyje tik tik turėdamos vyriausybės įgaliotos institucijos (Darbo biržos) išduotas licencijas.” Nei Prezidentūra nei Vyriausybė tokios įdarbinimo licencijos neturi. Tai, iš tiesų, turėtų būti tokia tvarka - esant laisvai darbo vietai, o pas mus visos darbo vietos registruojamos Darbo biržoje, Europos komisijos atstovybė apie ją turėjo pranešti Prezidentei, arba, šiuo atveju, Darbo biržai. Jeigu Prezidentė informuoja Darbo biržą, kad yra laisva darbo vieta, kuriai taikomi atitinkami kriterijai, tada kiekvienas LR pilietis, ką Europos Sąjungos Sutartis garantuoja, kreipiasi per tam tikrą laiką į Darbo biržą, vykdoma kažkokia atranka ir pagal tą atranką Prezidentė teikia.

Konstitucinių teisių gynimo agentūros vadovas Liudvikas Ragauskis (kalba paredaguota).

Žinių radijas, laida Raktas, 2009.12.22

Sakysite, kažkoks ten Ragauskis; kažkokia ten jo agentūra… O įdomų dalyką iškapstė. Aišku, kad lietuviškai nomenklatūrai tai šventvagystė - kaip čia dabar - visos vietos prie lovio turi būti skirstomos teisingai. Tai yra - jas nomenklatūrai paskirsto nomenklatūra.

Kaip spec. parduotuvėje prie ruso.

Beje, tos nomenklatūros dalis yra ir su L. Ragauskiu diskutavęs Zigmantas Balčytis, kurio oponavime nesunku įžvelgti puikybės ženklų.

Rodyk draugams

TV3 ŽADA BŪTI PIKANTIŠKA VONIOJ SU SMORIGINU IR CO

© TV3

TV3 prabilo apie naują laidą.

Kanalas, jo žodžiais, pažada, kad  ”3 buto“ raktus turės kiekvienas! Ir čia pat išdalina juos žmonėms, kuriuos nori pririšti tvaresnėmis sutartimis - tarp jų tokie, kaip projekte Šok su manimi specifinį telesaviraiškos kelią toliau šlifuojantį, vieniems stačiokišką, kitiems šiaip ekshibicionistišką, bet intelektualių poteksčių nestokojantį Jurijų Smoriginą; be didelės sėkmės Rožių keruose pasirodžiusį, užtat iš LNK nugriebtą, o todėl TV3 kanalui brangų Leonardą Pobedonoscevą-Leo, kanalo senbuvį Gediminą Jaunių ar televizijai gražią Aistę Paškevičiūtę.

„Jau nuo sausio 5 dienos 20.30 val. žiūrovų laukia nenutrūkstantis vakarėlis, kuriame nestigs įdomių ir pikantiškų pokalbių su ne mažiau įdomiais, aktualiai „prisidirbusiais” ar tiesiog visų geidžiamais superherojais. Čia niekas niekada nežiovaus. Bus daug judesio, daug pašnekovų, daug žvaigždžių. „3 butas“ įrengtas taip, kad bet kuri į svečius užsukusi pramogų pasaulio žvaigždė ar įdomus pašnekovas turės vietos atskleisti savo talentui. Bute užteks vietos ir muzikiniams pasirodymams, ir erdviam vonios kambariui, kuriame vyks pikantiškiausi pokalbiai“, – intriguoja naujos TV3 laidos „3 butas“ idėjos autorius ir vienas vedėjų Gediminas Jaunius.

Kaip suprantame, šiame improvizuotame bute vykstančiame šou būtent vonia ir bus tas įdomiausias segmentas. Laida bus ne įprastas pokalbių šou. „3 butas” žiūrovus intriguos originaliais, tik mūsų laidai parengtais muzikiniais pasirodymais ir netikėtose vietose surengtais interviu. Tikimės, kad net Jurijus Smoriginas bus mažiau kritiškas, bet juk jis – nenuspėjamas”, – sako viena laidos vedėjų Skaiva Jasevičiūtė ir užsimena, raktai išdalinti dar ne visiems.

Originalumas ir muzikiniai pasirodymai vonioje su čia užsidariusiais Aiste Paškevičiūte, Skaiva Jasevičiūte ir nenulaikomo liežuvio Jurijumi Smoriginu.

Įsivaizduojame…

3 butas TV3 programoje keičia Rožių kerus, kurio vienintele praktine ir naudinga funkcija, regis, ir buvo daugybės žvaigždučių įdarbinimas. Patikslinu, naudinga žvaigždutėms. Ši funkcija ir dabar bus atlikta. Šituo neabejojame. Ar pakeliui dar ir kanalui vienas kitas žiūrovas atsiras, greitai įsitikinsime. Konkuruojama su LNK programoje neprastai atrodančiu Gyvenimu pagal moteris.

Rodyk draugams

BURKINA FASO PINIGŲ IR LITO KONVERTERIS JAU VEIKIA!

Ačiū Dariui už kalėdinę dovanėlę.

Jo dėka galime ištesėti savo pažadą padedant suartinti dvi draugiškas - Burkina Faso ir Lietuvos tautas. Jei Jums reikia, o kad reikia - neturiu jokių abejonių, galite be jokių trukdžių visuose bankuose keistis lietuviškus litus į Burkina Faso pinigus - valiuotos konverteris integruotas į mūsų svetainės šabloną - dešinėje po vėliava!

Rodyk draugams

Naujesni įrašai »