BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas 2010-01

IŠ TELEARCHYVARO UŽRAŠŲ: VIRGILIJUS NOREIKA

Pradedame naują rubriką uagadugu puslapiuose. Joje talpinsime senus TV įrašus iš savo kolekcijos, o taip pat sužvejotus interneto platybėse. Pirmas įrašas - iš priešistorinių, 1967 metų. Priešistoriniais pavadinau, nes daugumas interneto vartotojų tuo metu dar nebuvo gimę. Visų įrašų bendras vardiklis - vienoks ar kitoks lituanistinis kampas. Dažniausiai tas kampas bus tik tautiška personalija, kuri dainuos rusišką rusų kompozitoriaus sukurtą dainą. Na, bet tokie laikai buvo…

Tačiau šįkart Virgilijus Noreika dainuoja lietuviškai. O TV laida prestižinė - labiausiai tais laikais žiūrimas legendinis Žydrasis žiburėlis, kurio pavadinimą vėliau nukopijavo LNK.

Beje, prieš porą dienų viename interviu naujasis LNK adeptas Vytenis Pauliukaitis, prisimindamas savo maskvietiškos karjeros etapą, pažymėjo, kad už dalyvavimą tikrajame Žydrajame žiburėlyje atlikėjai turėdavo atsiskaityti apvalia 5000 rublių suma. Nemaži pinigai tais laikais…

Na, bet taip atsitikdavo daug vėliau, kai sovietijos puvėsis buvo labiau įsiėdęs, nei 1967 metais. V. Noreika nebent kokį lašinių bryzą režisieriui nusiveždavo.

Rodyk draugams

LNK IR TV3 PROVOKUOJA ŽURNALISTŲ KLAIDAS. YRA PAŠAUTŲ

LNK savo naujienraštyje pažėrė eilę duomenų. Pakomentuosime, jei jau taip. Štai lentelė su pyragu:

LNK prisistatymas prime time lydere anaiptol nereiškia bendro lyderiavimo visą parą. Tai išplėštas iš konteksto dydis, kanalo pateikiamas savireklaminiais tikslais.

Lygiai tą patį daro TV3, bet ji operuoja kita auditorijos dalies briauna - amžiumi. Kadangi TV3 lyderiauja jaunesnės auditorijos segmente, šį dydį ji auditorijai reguliariai ir pateikinėja, kaip galutinę tiesą. Štai po Žvaigždžių duetų pergalės prieš Chorų karus buvo ištransliuotas spaudos pranešimas apie tai, kad dvikovą laimėjo Chorų karai. Aišku, būtent tarp tų jaunesniųjų žiūrovų.

Nieko neminint, kad pralaimėta visų žiūrovų (total) kategorijoje. Gaila, kad, kaip ir esame spėję, ant to pasikabina kolegos iš televizinių priedų, kurių puslapiuose tie maži skaičiukai “15-49″ dažnai jau būna nubyrėję:

Čia iškarpa iš LŽ gido.

O štai originali TV3 savireklaminio teksto citata: sausio 16-osios vakarą 19.00–22.00 val. aktyvioji grupė – 15–49 m. amžiaus žiūrovai – rinkosi naująjį TV3 projektą ir sudarė 32,8 % žiūrovų.

Kaip matote, TV3 kanalui pavyko pašauti nekruopštų žurnalistą, jo su patranka nesigainiojant. Tiesiog užteko paspęsti gudrius spąstus.

Arba žurnalistas to nesuprato. Ar jam tai nebuvo svarbu. Ar įdomu. Visais atvejais, kai uagadugu stebisi profesionaliųjų žurnalistų darbu, turi omeny ir tai.

Grįžtant prie LNK naujienraščio dar pastebėsime, kad, kanalui giriantis, jog jo 2 minučių šlovės reitingas – 24 procentai, tai šių metų rekordas, pravartu atsiminti, kad tie metai dar tik kelias savaites trunka.

Įdomiau būtų pasižiūrėti lyginimą su šio sezono Lietuvos talentais TV3-juose, kurie, panašu, ir buvo inspiracija atsirasti 2 minutėms šlovės

Rodyk draugams

NORITE APLANKYTI ŠIAURĖS KORĖJĄ? TURIZMO AGENTAS VILNIAUS MERAS JŪSŲ PASLAUGOMS!

Mes nacionalizaciją turėjome tarybiniais laikais. Kai kas ir į Sibirą važiavo, kai kam teko ir iš šalies bėgti, kai kas kalėjimuose sėdėjo… Tai mes tą raudonąjį spalį esame matę. Tai jeigu mūsų gerbiamas skaitytojas nori į jį ten sugrįžti, tai durys neuždarytos. Yra šalių, kaip Šiaurės Korėja - galim dar padėt bilietą nusipirkt.

Vilius Navickas, Žinių radijo laida Raktas, 2010.01.27

Rodyk draugams

ĮDOMIOJI KAINODARA: BTV REKLAMOS LAIKĄ NUSIPIRKSI PIGIAU, NEI RADIJUJE

Artūro Račo ir Dainiaus Radzevičiaus tinklaraščiuose patalpinta intriguojanti informacija apie paslėptą reklamą BTV.

uagadugu čia sudomino kainodara, kurią naudoja UAB Telemanija, su BTV žinia pardavinėdama šios eterio laiką.  Prašom:

Palyginome su radiju. Atsitiktinės atrankos būdu po ranka pasipainiojo “M-1″. BTV ir “M-1″ yra nacionalinės aprėpties panašią rinkos dalį savo segmente turintys transliuotojai, todėl lyginimas yra korektiškas:

Parinkome patį pigiausią tarifą mažiausiai klausomu laiku. Beje, BTV laida Geras laikas nėra transliuojama pačiu blogiausiu = pigiausiu laiku, todėl lyginimas yra ne tik korektiškas, bet ir palankus televizijai. Padalinę gavome 2.8. Tai daugiau, nei televizinė kaina. O radijas, priklausomai nuo įvairių faktorių, yra nuo kelių iki keliolikos kartų pigesnė žiniasklaidos rūšis už TV, o todėl ir jos įkainiai atitinkamai tiek pat kartų mažesni.

Taip yra normaliame pasaulyje. O ne tame, kur gyvena BTV. Ją galima pavadinti taip pigiai išsipardavinėjančia, kad to netgi krizei nenurašysi. Ko gero, reikia stipresnių epitetų. Kai radijo stočių vadovai susitikimuose su televiziniais kaltina televizijas rinkos sodinimu, ko gero, jie teisūs.

Juolab, kad tai labai trumparegiška. Juk tokia praktika kenkia televizijos stočiai tiesiogiai, kadangi BTV pačios pardavinėjamos reklamos įkainiai turėtų būti gerokai didesni.

Ką gi, paieškosime. Hm, pardavinėtojas, kaip kokia šaraškino kontora, vis dar kuriasi:

Todėl nieko nerandame, o iš Afrikos skambinėtis kiekviena proga mums per brangu. Bet archyvuose atkasėme 2008 metų kainoraštį. Toje laiko zonoje kaina 20 litų. Gerai, dar kartą būkime maksimaliai palankūs stočiai ir, turėdami omeny krizę, sumažinkime kainą dvigubai. Gavome 10 litų - penkis kartus daugiau, nei UAB Telemanijos pardavinėtas reklamos laikas!

Kokia prasmė reklamos klientui eiti į televiziją, jei jis gali kreiptis į Telemaniją ar dar gerą dešimtį panašiai Baltijos televizijoje laidas kepančių firmelių?

Tai yra įsiurbiantis procesas be galo ir krašto. Televizija negauna reklamos pajamų, todėl ji negali gaminti tokio lygio laidų, kurios tą reklamą pritrauktų. Tai reiškia, kad ji gali sau leisti rodyti tik tokias laidas, kurios pačios save išsilaiko. O jos yra ruošiamos ypatingai pigiai, todėl nėra žiūrimos didelio kiekio žiūrovų ir natūraliu būdu TV stočiai nepritraukia reklamos. O tai reiškia, kad televizija neturi pinigų gaminti tokio lygio laidų, kurios tą reklamą pritrauktų…

Ratas užsidaro.

Ir ko čia stebėtis, kad BTV per aštuonis metus prarado 2.5 karto žiūrovų - nuo 17 iki 7 procentų!

Nesistebime ir kito Achemos koncerno žiniasklaidos padalinio Radiocentro radijo stoties problemomis.

Pritrenkiančio lygio vadyba.

Yra už ką žvakes deginti.

Rodyk draugams

SERIJINIS MECENATAS RAMŪNAS KARBAUSKIS

Ginas Dabašinskas vakar savo laidoje Prie pietų stalo per Žinių radiją kalbino Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos pirmininką Ramūną Karbauskį ir pakeliui palietė televizinę temą.

Kaip žinia, R. Karbauskis finansuoja TV3 serialo Naisių vasara, kurį televizija pradėjo rodyti prieš kelias savaites, gamybą. Naisiai - vietovė, kur politikas užaugo. Seriale per jo herojų asmeninių santykių prizmę aiškiai matai kaimo gyvenimo realybę.

R. Karbauskis ir serialo prodiuseris Rolandas Skaisgirys patys užaugę kaime, todėl serialo gamyba turi asmeninio užsiangažavimo atspalvį.

uagadugu nepatikliai žiūri į bet kokius TV projektus, kur dalyvauja politikai. Norom nenorom galvoji, kad tai gudri savireklaminė akcija prieš kuriuos nors rinkimus. Beje, laidos vedėjas jam  tokį klausimą uždavė, o R. Karbauskis ir nepaneigė, kad serialas gali daryti įtaką rinkėjų sąmonėms prieš artėjančius savivaldos rinkimus. 

Kai kitus politikus stumia viešųjų ryšių agentūros, gudriai ar nelabai prikaišiodamos į įvairias TV laidas, kurios skalbia drabužius, tvarko namus ar gamina tortiljas, R. Karbauskis investuoja pinigus į muilo operą.

Antra vertus, rinkos reklaminėms įplaukoms nukritus vienur 30, o kitur ir 50 procentų, o autorinio produkto apmokestinimams išaugus daugiau, nei dvigubai, reikia džiaugtis kiekvienu trupiniu nuo svetimo stalo.

Menkstant natūraliam elektroninės žiniasklaidos pajamų šaltiniui - reklamai, ji tampa vis labiau priklausoma nuo subjektyvių faktorių - įvairaus plauko mecenatų simpatijų ir antipatijų.

Beje, R. Karbauskio asmeninis užsiangažavimas, panašu, yra ne tik pinigais klotas. Jis minimas tarp serialo scenarijaus autorių, yra serialo fotografas. Jaučiama neimituota aistra.

Reikia pripažinti, kad ji bent jau labiau rezultatyvi, nei kito žiniasklaidos pasionarijaus, čia minėto Žinių radijaus savininko Augustino Rakausko, kurio laidoms šio radijo bangomis apibūdinti uagadugu trūksta žodžių

Naisių vasara yra labai populiarus serialas. Savo rodymo pozicijoje (pirmadienis-penktadienis 17.40-18.25 val.) jis yra užtikrintas lyderis, kartkartėmis pasiekiantis 11 procentų reitingo (o tai daugiau, nei nemaža dalis geriausiu laiku rodomų laidų) ir trigubai lenkiantis nepasiteisinusią LNK viltį, rusų serialą Širdžių ėdikės su Dainiumi Kazlausku.

Beveik trims šimtams tūkstančių žiūrovų jo reikia kiekvieną pavakarę. Mecenatas turi kuo didžiuotis - šiems žmonėms jis tikrai daro gerą darbą.

Su Naisių vasara neprastai dirbama rinkodariniu požiūriu - sukurta svetainė, kur galima pasižiūrėti atskiras serijas. Taip pat kuriamas keturių serijų dokumentinis serialas apie Naisių vasaros gamybą. Nenustebtume jį eteryje išvydę prieš pat rinkimus.

 

TV3 turi pagrindo būti daugiau nei patenkinta milijonieriaus serialu, o todėl, kaip išsitarė R. Karbauskis, jau užsakė jo antrą sezoną.

Beje, ne už kalnų ir rinkimai į Seimą.

Rodyk draugams

LNK TRIUMFUOJA SU “2 MINUTĖM ŠLOVĖS”

© LNK

LNK giriasi, kad talentų šou premjera „2 minutės šlovės“ iš karto šovė į žiūrimiausių laidų dešimtuko viršūnę. Ji tapo ne tik žiūrimiausia savaitės, bet ir populiariausia viso mėnesio programa Lietuvoje. Naują laidą pasižiūrėjo net 1.3 milijono žiūrovų. Pusė žiūrovų, įsijungusių televiziją sekmadienio vakarą, rinkosi „2 minutes šlovės“. Laidos reitingas – 24 procentai, tai šių metų rekordas.

Iš tiesų, tai puikus rezultatas. Nuo savęs pridėsiu, kad tie 24 procentai reiškia, kad kas ketvirtas Lietuvos gyventojas žiūrėjo 2 minutes šlovės. Tikrai daug.

Kaip ir prognozavome, TV3 telemišrainė Myliu LT prieš LNK neatsilaikė. Ją žiūrėjo kelis kartus mažiau žiūrovų.

TV3 nesėkmingai pradėjo metus. Jeigu LNK labai sėkmingai įtraukė į savo programą Vytenį Pauliukaitį, tai TV3, panašu, nesugebėjo susitvarkyti su kitos Šok su manimi žvaigždės Jurijaus Smorigino šakotu charakteriu. 

Vienintelė jų viltis - kad Chorų karų spontaniškumas nugalės pavargusio koncepto Žvaigždžių duetus, o Amžinieji jausmai įtikins žiūrovą, kad juos ir be Ingos Jankauskaitės verta žiūrėti taip pat intensyviai, kaip ir Nekviestą meilę.

Rodyk draugams

BTV PERIMINĖJA LTV NEPAGEIDAUTAS LAIDAS

© BTV

BTV programoje atsiranda intriguojančių naujovių. Pirma jų - Dariaus Kuolio vedamos Sankirtos, antra - Liudvikos Pociūnienės Laiko ženklai. Ir viena, ir kita gimė LTV. Pirma jų buvo rodoma LTV2 bangomis, antra - ne vieną TV sezoną praleido LTV tinklelyje.

Dėl Sankirtų virė karštos aistros, kurias gana tiksliai aprašo Romas Sakadolskis savo rašinyje Rinkimai, žodžio laisvė ir LRT 2008-aisiais. Faktai rodo, kad dabartinis LRT vadovas Darių Kuolį yra apdovanojęs ypatingai giliais jausmais, nes nuo jo patvarkymo pradėjo savo kadenciją. Pasak R. Sakadolskio pačiame pirmame LRT tarybos posėdyje naujasis generalinis direktorius surengė D. Kuoliui teismą „už akių“. A. Siaurusevičiaus prašymu, posėdis paskelbtas uždaru, žurnalistai išprašyti iš patalpų, o D. Kuoliui – jam net nedalyvaujant – pateikti priekaištai esą jis įžeidęs LTV žurnalistą, nes kritikavęs jo parengtą reportažą, daręs spaudimą savo radijo laidoje „Tarp Rytų ir Vakarų“. A. Siaurusevičius pakeltu balsu tikino eisiąs ginti LRT žurnalistą..

Tarybos nariams buvo pateiktas radijo laidos ištraukos įrašas, tačiau kadangi joje nebuvo paminėtas žurnalisto vardas ar pavardė, įžeistojo ir spaudimą patyrusio žurnalisto tapatybę teko atskleisti pačiam A. Siaurusevičiui. Paaiškėjus, jog kaltinimai mesti net nebandžius išsiaiškinti su laidos vedėju D. Kuoliu, o Tarybos nariams pademonstruotas televizijos reportažo įrašas buvo ne tas, apie kurį kalbėta radijo laidoje, A. Siaurusevičius tiesiog pareiškė, kad jeigu šis reportažas netinka, tegul susiranda kitą.

Tapo akivaizdu, jog tai, kas vyko už uždarų durų š. m. gegužės mėnesį mokesčių mokėtojų išlaikomoje LRT, neturėjo nieko bendro su neįvardytu žurnalistu, spaudimu ar tikrove. Tai buvo linčas, kurio baigtis buvo nesunkiai nuspėjama ir paaiškėjo artimu laiku.

Po savaitės LRT administracija pranešė, jog D. Kuolio sutartis vesti laidą „Tarp Rytų ir Vakarų“ nebus atnaujinta. Tačiau tuo pačiu metu paaiškėjus, jog baigėsi ir D. Kuolio televizijos laidos „Sankirtos“ sezonas, pasigirdo protestų, jog jis šalinamas iš visuomeninio transliuotojo eterio.

Ir iš tiesų, Sankirtos negrįžo į LTV2, bet pasirodė BTV. Kaip ir Liudvikos Pociūnienės Laiko ženklai, kurie prie tos pačios administracijos pradžioje buvo pradėta rodyti necikliškai, o po to ir visai išnyko.

Liudvikos Pociūnienės pozicija dėl jos vyro mirties vargu ar įtinka dabartinei LRT administracijai.

Būtų galima šį procesą nurašyti lėšų stokai, bet juk LTV svetingai priėmė kitus autorius su senomis laidomis - Neringos Čereškevičienės Tele Bim Bam ir Andriaus Tapino Pinigų kartą.

Specifinis selektyvumas akivaizdus.

Antra vertus, BTV mums išlieka didele mįsle. Kai po iškilias temas nagrinėjančios laidos išvysti tokius trilerius, kovinius filmus, kuriuos kitos televizijos pasigėdydamos grūda geriausiu atveju į gilią naktį, tai taip ir nesupranti, kokios rūšies televiziją žiūri. Jokio vientisumo.

O gal BTV yra dvi televizijos vienoje?

Sakyčiau, šizofreniškas būvis.

Rodyk draugams

LNK BANDO PRISIKVIESTI JAUNIMO SU “KAMBARIŲ PLĖŠIKAIS”

LNK praneša skelbianti atranką į naująjį realybės šou. Aštuonis sezonus MTV gyvuojantis formatas vadinsis „Kambarių plėšikai“ ir jau vasarį pasirodys LNK eteryje.

Šis susipažinimų šou ypatingas tuo, kad dalyviai vienas apie kitą sprendžia ne pagal išvaizdą, bet pagal gyvenamąją aplinką.

„Kaip dažniausiai vystosi merginos ir vaikino santykiai? Pirmą kartą vienas kitą įvertina pagal išvaizdą. Vėliau prasideda bendravimas: išsiaiškinami bendri pomėgiai, šeiminė ir socialinė padėtis, mokslai ar darbas. Trečias bendravimo etapas - apsilankymas namuose. Namų, kambario aplinka apie partnerį suteikia taip pat labai daug informacijos. Kokie žmogaus pomėgiai? Ar jis tvarkingas? Gal nevalyvas? Bohemiškas? O čia viskas bus atvirkščiai“ – sako naujo šou prodiuseris Saulius Bartkus.

LNK savo didžiąjai konkurentei TV3-ims pralaimi jaunimą, o todėl ir bando įvedinėti į programą radikalius, jam skirtus segmentus. MTV yra žalio jaunimėlio stotis ir čia patikrintus formatus LNK, panašu, laiko tinkamais sau. Tai jau antras toks šou iš MTV. Pirmas buvo skandalingasis Kitas, užtvindęs interneto erdvę išties įdomiais vaizdo įrašais. Prašom:

Mums iš šalies buvo įdomu stebėti to Kito fenomeną - juk MTV yra nišinė stotis, kuri retoje šalyje turi daugiau, nei porą procentų auditorijos, o LNK - nacionalinis kanalas.

Todėl anojo vertybės tarsi ir neturėtų automatiškai tikti LNK.

Bet jei laikysime mūsų visuomene infantilia, o toks požiūris paplitęs, tai jai infantilūs vaizdeliai -pats tas.

Rodyk draugams

UFO NEWS: BĖDA! ZVONKĖ NETURI UŽ KĄ PIRKTI AUTOMOBILIO

LNK

Rodyk draugams

“PASAULIO PANORAMA” PASIRODĖ SVYRUOJANTI

Vakar patyrėme įdomių įspūdžių, žiūrėdami naują LTV laidą Pasaulio panorama. LTV šeštadieniais pasirinko alternatyvų visiems nacionaliniams transliuotojams kelią - kai LNK dainuoja mutavusiais į minichoriukus duetais, TV3 užsiima choriniu popsu, o BTV užtvindo ekraną kietais serialų vyrukais, visuomeninis kanalas po Panoramos įsikinko į elitinį užsienio politikos srauto gromulavimą. Rašau elitinį, nes platųjį žiūrovą visuomet labiau domins jo lokalinė problematika, nei, tarkim, Obamos politinių posūkių įmantrumas.

Bet mums ši problematika įdomi, juolab, kad laidos vedėju pasirinktas Vykintas Pugačiauskas, kurio specifinę telegeniką atperka puiki įvykių analizė, gilus mąstymo horizontas ir mokėjimas gretinti faktus. Tiesa, jo politkorektiškumas gal kiek ir per daug pabrėžtinis, o politkorektiškumas nėra tas asmenybės bruožas, kuris mus žavi (nes bet kurį diskursą paverčia pilka mase), bet tai, be abejo, subjektyvu. Viena aišku, kad kituose kanaluose ir per patrankos šūvį nieko panašaus nerasi.

Vakarykštėje laidoje dominavo tas pats JAV prezidentas, kuriam vis sunkiau sekasi išlikti geram visiems. Dabartinių įvykių analizė, pastiprinta Kęstučio Girniaus, buvo išsami.

Bet nustebino, kad laida buvo ištisinis deja vu. Visuomet tokiais atvejais esame linkę kaltinti savo neidealų regėjimą ir klausą - taip buvo ir šįkart, bet mums pasirodė, kad siužetai ir komentarai keliskart vienoje laidoje žodis žodin kartojosi.

Esame įpratę, kad, medžiagos pritrūkę komercinių televizijų kaip blynai kepamų kassavaitinių publicistinių laidų prodiuseriai sugeba dešimt minučių realaus turinio ištempti ir iki pusvalandžio, ją vis kartodami, kiek kitaip sumontavę , bet šiuo atveju to visiškai nereikėjo. Vietoj 21:30, kai laida turėjo pasibaigti, ji pasibaigė 21:43 - trylika minučių vėliau!

Pamatuotai galvojame, nors labai norėtume apsirikti (juolab, kad neįrašinėjome), jog tos trylika minučių ir galėjo būti iš naujo toje pačioje laidoje dar kartą per klaidą sukami siužetai.

Buvo toks atvejis prieš keliolika metų, kai LTV, pati inicijavusi tiesioginį visų nacionalinių kanalų pasijungimą į savo studiją, berods, Veidrodžio dešimtmečio jubiliejaus proga, pusvalandį nesugebėjo pasijungti garso, kai kitos TV stotys išėjo į eterį be klaidų. Žiūrovai nebylioje tyloje matė nežinančius ką studijoje daryti svečius ir besiblaškančius garso technikus.

Toks tikras televizinis realybės šou be jokios režisūros. Gal pirmas pasaulyje.

Nors LTV bus teisi, sakydama, kad niekas neperspjaus LNK, kažkada savo pagrindinių žinių vietoje bene dešimt minučių rodžiusios išsižiojusio Roko Žilinsko beviltiškai stabilų planą.

Rodyk draugams

Naujesni įrašai »