BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas 2010-03

IŠ KREPŠINIO NACIO UŽRAŠŲ

Šį kartą nukrypsime nuo televizinio uagadugu rašinėjimo ir panirsime į tikro bloginimo malonumus. Tikri blogeriai, kaip žinia, aprašinėja viską, kas juos supa. Na, tokia šiuolaikinė ekshibicionizmo forma, mutavusi nuo televizinės realybės šou formos per blogus link feisbukavimo ir tviteriavimo.

Tai štai, vakar vakare apturėjome keturias krepšinio satisfakcijas ir porą žemų instinktų pliūpsnių, apie ką dabar su jumis ir pasidalinsiu. Kaip žinia, kiekviename tikrame lietuvyje snaudžia nacionalizmo bacila, kuri, priklausomai nuo individo polinkių, pasireiškia atvira arba užslėpta forma. Man ji pasireiškia atvira sporto sirgimo forma. Žiūrėdamas sporto rungtynes, matuoju jų rezultatą tik pagal lietuvišką kampą.

Užtat vakar labai patiko, kad Eurolygoje pralaimėjo Madrido Real. Todėl, kad Ettore Messina vadovaujamoje komandoje vis mažiau vietos lieka Rimantui Kaukėnui ir Dariušui Lavrinovičiui. Štai vakarykštėse rungtynėse jie žaidė vos po keturias minutes. Antrame kėlinyje lietuviai apskritai nepasirodė. Užtat aikštėje siautėte siautėjo (su klaidomis ir ne tokiu jau lengvu bardakėliu…) Marko Jaric ir Ante Tomic. Vienas ir kitas pasirodė Real komandoje vidursezonyje ir išstūmė lietuvius iš pagrindinės sudėties. Nebūčiau linkęs tautiečių kaltinti - jeigu Tomic yra iš tiesų labai sparčiai progresuojantis kroatų centras (nors ir per silpnas fiziškai) ir Dariušo Lavrinovičiaus prastos gynybos kontekste kartais sublizga, tai Messinos simpatija be galo dažnai klystančiam, bet daugiausiai Real komandoje (virš 30 minučių per rungtynes) žaidžiančiam Jaric yra keistoka. Todėl nuo antro kėlinio be abejonių sirgau už Barcelona ir buvau be galo patenkintas, kai jie laimėjo. Manau, kad būsiu priverstas Barceloną palaikyti ir vėliau.

Labai daug malonumo patyriau, kad Asseco Prokom laimėjo prieš Olympiacos. Pastarojoje žaidžia Linas Kleiza, kuriam garbės ir taip pakanka. Užtat lenkų komandą treniruoja Tomas Pačėsas. Pastarojo asmenybė uagadugu labai imponuoja. Kaip žmogaus, kuris Lietuvoje buvo pastebimas tik paraštėse, bet, nepaisant to, pasiekė daugiau, nei daugumas tradiciškai favorizuojamų krepšinio žmonių. Kai visi klykė, jog nėra kam rinktinėje įžaidinėti kamuolį, T. Pačėso niekas nepastebėdavo. Nežiūrint į tai, kad šis būdavo pripažįstamas vienu naudingiausiu Eurolygos savaitės žaidėju. Bet kur jau čia - kažkokia Lenkija… Štai, jeigu kokiam graikų klube būtų žaidęs - kad ir antros lygos, tada būtų pasiekimas. T. Pačėso pavardė nebuvo linksniuojama potencialių kandidatų sąrašuose, kai buvo renkami Lietuvos rinktinės treneriai. Gerbiu Ramūną Butautą ar Kęstutį Kemzūrą, tačiau nė vienas iš jų nebuvo treniravęs Eurolygos klubo. O Pačėsas treniruoja. Ir, beje, labai sėkmingai - tik pora Lietuvos trenerių iki šiol buvo užsikabaroję iki ketvirtfinalio aukštumų. Ar daug Lietuvos trenerių gali pasigirti pergale prieš to paties E. Messinos treniruojamas komandas? O T. Pačėsas gali…

Mane tiesiog pribloškia Lietuvos krepšinio profesionalų siauras horizontas - kažkada vienam treneriui buvo per prastas tas pats R. Kaukėnas, nors italų krepšinio analitikai šį jau tada vadino europietiškuoju Stocktonu. Kažkoks Stocktonas. Baikit, nežinom tokio…

Dabar man labai įdomu, ar kas bent jau seka, kaip europietiškose nacionalinėse lygose sekasi jauniems lietuviams - štai, neseniai pastebėjau, kad lietuvis Tautvydas Lydeka, žaidžiantis Italijos NGC Cantu, jau yra pagrindinio penketuko narys. O Lietuvoj ar žaidė? Na, ne - tik kažkokiam nušiurusiam NCAA… Aiškus atvejis…

Na, bet nušokom nuo temos. Man patiko, kad pralaimėjo Maskvos CSKA. Šiuo atveju lietuviškas kampas labiau prieštaringas, nes CSKA gretose žaidžia Ramūnas Šiškauskas. Tiesa, nežaidžia rinktinėje, todėl nėra mums toks simpatiškas ir gražus. Rusai jau dabar ruošiasi triumfališkai savo pergalei didžiajame ketverto finale. Finalinės rungtynės vyks gegužės 9 dieną. Jaučiate? uagadugu yra estetai ir mums tiesiog nepatinka tokios tiesios ir niekuo nepridengtos dedikacijos. Patiktų rafinuotesni metodai.

Mažiausiai mums imponavo serbų Partizan pergalė prieš žydų Maccabi. Serbų trenerio arogantiškas požiūris į Lietuvos ryto komandą paliko bjaurų pėdsaką uagadugu sieloje. Antra vertus, nevirškiname ir Maccabi. Nes šie prieš porą metų negailestingai iš savo gretų švystelėjo Simą Jasaitį.

Nacionalizmas yra keršto pritvinkęs daiktas.  Akis už akį, dantis už dantį.

Rodyk draugams

BTV TRUMPINA DARBO SAVAITĘ

Šiandien žiniasklaidoje pasirodė žinių, kad Achemos trąšų gamykla svarsto galimybę keletui mėnesių stabdyti gamybą, o darbuotojai neatmeta galimybės protestuoti.

uagadugu turi informacijos, kad Achemos koncerno valdomos BTV darbuotojai jau dirba sutrumpintu grafiku - keturias dienas per savaitę.

Krizė dar anksčiau beldėsi į Achemos žiniasklaidos įmonių langus. Praėjusiais metais buvo pranešimų, kad už siųstuvus yra įsiskolinusi Radiocentro radijo stotis.

Sausio 1 dieną sustabdyta Achemos grupės televizijos, radijo stotis ir laikraščius administravusio holdingo Balto media veikla. 2004 metais įkurtą įmonę visą jos egzistavimo laikotarpį krėtė permainų karštligė - per šešis metus ji pakeitė penkis vadovus. Paskutinis - Vytautas Kvietkauskas buvo atleistas po to, kai Valstybinė mokesčių inspekcija areštavo dalį holdingo turto, o Achemos grupės prezidentas Bronislovas Lubys pareiškė neįžvelgiąs Balto media veikloje teigiamų rezultatų.

Rodyk draugams

“AUKSINIŲ SVOGŪNŲ” IR “DVIRAČIO ŽVAIGŽDĖS” MŪŠIO EPICENTRE - VALINSKAS

© TV3

Televizijos tarsi brangiu deimantu vis dar negali pasidalinti Arūnu Valinsku. LNK iš ryto švystelėjo spaudos pranešimą apie jau įvykusį Dviračio žvaigždės ceremonijos filmavimą. Jo pavadinimas - “Dviračio žvaigždės“ apdovanojimai: humoristas A. Valinskas išsigando humoristų. Virš pusės LNK teksto buvo skirta odioziniui eksprodiuseriui:

Nors ir prižadėjęs, į renginį neatvyko buvęs „Dviračio šou“ komandos kolega, humoristas, Seimo narys Arūnas Valinskas. Ceremonijos organizatoriai Valinsko laukė iki paskutinės minutės, mat dėl savo dalyvavimo jis buvo davęs garbės žodį. Deja, Valinskas nepasirodė. Maža to, kalbama, kad jis į renginį uždraudė vykti visiems savo frakcijos Seime nariams.A. Valinskas buvo nominuotas apdovanojimui už „Metų įsikūnijimą“ – už tai, kad „sėkmingai įsikūnijo ir dar sėkmingiau išsikūnijo iš Seimo pirmininko kūno“. Jo konkurentai šioje nominacijoje buvo Aleksandras Sacharukas, kuris „įsikūnijo į Liną Karalių 13 kartų korteliniu būdu“ ir Agnė Zuokienė, kuri „įsikūnijo į Artūro Zuoko vietą Seime, bet namie vis tiek plauna indus“.Į sceną turėjusį išeiti Valinską skubiai pakeitė jo antrininkas „Dviračio šou“ laidoje Ramūnas Šimukauskas. Maža to, netikras Valinskas sudainavo dainą su tikru Žvaguliu „Alaus Seime nėra“ ir susilaukė publikos ovacijų.Pikti liežuviai plaka, kad tuoj po renginio Valinskas paskambino buvusiems kolegoms ir iki smulkmenų aiškinosi, kas vyko renginyje.„Humoristas išsigando humoristų“, - neliūdnai konstatavo vienas „dviratininkų“ Haroldas Mackevičius.

Na, A. Valinską irgi galima suprasti. Jam pasirodžius Dviračio žvaigždėje, žiūrovui akyse jau nesidvejintų, o trejintųsi - Auksiniai svogūnai bus rodomi vienu metu. Įrašytoje Dviračio žvaigždėje būtų Įrašytasis Valinskas ir Šimukauskas-Valinskas, o Auksiniuose svogūnuose - Tiesioginis Valinskas. Tūlam sėdėtojui prie televizoriaus būtų tekę spręsti Politiko Valinsko bene garsiausio posakio perversiško įsikūnijimo mįslę - kuris Valinskas yra vienas iš trijų?

© TV3

O TV3, panašu, nori vienu kirčiu pati išspręsti visas mįsles. Jos po penkių valandų sugeneruoto teksto pavadinimas - Tiesioginėje TV3 „Auksinių svogūnų 2010“ transliacijoje vyks referendumas dėl Arūno Valinsko likimo. Štai taip:

Visos televizijos transliacijos metu TV3 žiūrovai galės trumpuoju numeriu skambinti arba siųsti žinutes ir pareikšti savo nuomonę dėl Arūno Valinsko. Jeigu bus sulaukta 300 000 skambučių, Arūnas Valinskas grįš iš politikos į pramogų verslą.

„Ši mintis šovė į galvą paskaičius griežtą Dalios Grybauskaitės nuomonę dėl tiesioginių mero rinkimų, – aiškino be dviejų mėnesių politologijos magistras Marijus Mikutavičius, kuris laimingo sutapimo dėka yra dar ir ,Auksinių svogūnų‘ ceremonijos vedėjas. – „O kodėl nebūtų galima įsivesti ir tiesioginio Seimo narių atšaukimo telefonu instituto? Geresnio laiko bandomajam referendumui už ,Auksinius svogūnus‘ tiesiog neįmanoma būtų rasti.

Reikia pripažinti, kad atsakymas - labai stiprus. Žiūrovas jau pakabintas. Vargu ar LNK istorija dėl ekshumoristo nedalyvavimo Dviračio žvaigždėje auditoriją suintriguos labiau, nei galimybė nulemti A. Valinsko ateitį tiesioginiame eteryje. Įvyks originalus realybės šou, kuris tikrai įveda visiškai naują elementą Auksinių svogūnų istorijoje - jei anksčiau ceremonija tik vienaip ar kitaip atspindėdavo politinę tikrovę, tai dabar į ją radikaliai įsibrauna. Juk A. Valinskas negalės pakeisti savo pažado, jei tie 300 tūkstančių tikrai paskambins. O tai reiškia, kad valdančios koalicijos pozicijos Seime taps dar trapesnės. Antra vertus, tai yra ir iššūkis patiems Auksiniams svogūnams - skambučių skaičius yra ir populiarumo indikatorius. O jeigu praloši? A. Valinskas yra ne kartą pralošęs. Tarkim, kažkada jam nepavyko surinkti milijono litų nuskriaustiems Lietuvos rinktinės krepšininkams…

Ką begalvotume, uagadugu kelia kepurę prieš idėjos autorių - kas jis bebūtų. Geras smūgis.

Tiesa, esama miglos dėl balsavimo (skambučiai ir žinutės bus mokamos) surinktų pinigų paskirstymo: konkretus labdaros gavėjas bus paskelbtas tiesioginės „Auksinių svogūnų 2010“ transliacijos pabaigoje, susumavus referendumo rezultatus.

Įdomu įdomu… Gal galima papretenduoti, jei bus kokia didesnė sumelė? Badaujantiems Afrikos vaikučiams kaip mat patarpininkautume. Gal koks neoficialus konkursėlis paskelbtas? Čia reikia kažkam paskambint?.. Telefoniuką gal papasuotumėt?

Susiję rašiniai:

“SVOGŪNŲ” ISTORIJOS PARAŠTĖSE 2: KAI JACHTOS VIRSTA PAVĖSINĖMIS

“SVOGŪNŲ” ISTORIJOS PARAŠTĖSE: JACHTOS, “ERELIUKAI” IR KITI VEHIKULAI

HARIS MACKEVIČIUS APIE PERDAŽYTĄJĮ “ERELIUKĄ”

LNK “AUKSINIUS SVOGŪNUS” AKINS “DVIRAČIO ŽVAIGŽDE”

Rodyk draugams

TV3 GESINS “ŽVAIGŽDŽIŲ DUETŲ” ŽIEŽIRBAS “ŠEIMŲ DAINOMIS”

© TV3

TV3 jau kitą šeštadienį pradeda naują megaprojektą, pavadintą Šeimų dainomis. Pasak TV3, čia naujam iššūkiui nuo balandžio 3-ios ruošiasi net 14 šeimynų iš visos Lietuvos. „Pirmos dvi laidos bus ne tik šeimynų prisistatymas, muzikiniai pasirodymai, bet ir kova dėl išlikimo. Iš viso pirmoje laidoje pasirodys penkios šeimos. Viena iš jų po komisijos ir žiūrovų balsavimo paliks projektą. Antroje laidoje pasirodys kiti penki šeimų ansambliai, kurie taip pat laidos pabaigoje sulaukę rezultatų turės atsisveikinti su viena šeima. Iškritusius muzikantus ir dainininkus naujose laidose pakeis kiti dalyviai. Iš viso per projektą TV3 žiūrovai susipažins su keturiolika „Šeimų dainose“ dalyvaujančių šeimynų. Kiekviena laida šeimoms taps lemtinga, todėl pasirodymus jie turės atlikti be priekaištų, kad įtiktų komisijai ir naujos laidos gerbėjams. Visų dalyvių tikslas – iškovoti dainingiausios šalies šeimos vardą“, – šou taisykles aiškina naujos TV3 laidos „Šeimų dainos“ vadovė Neringa Kavaliauskienė.

TV3 šiuo žingsniu bando atgauti bent jau dalį savaitgalių jėgos, kurią sausį prarado, kai LNK sėkmingai smogė su Žvaigždžių duetais ir 2 minutėmis šlovės. Jos Chorų karai, nors ir įsigiję daug lojalių žiūrovų, deja, bendru žiūrimumu neprilygo Žvaigždžių duetams. Pastarieji nuolat pritraukdavo apie 25-30% žiūrovų daugiau. Dar blogiau TV3 kanalui baigėsi sekmadieninė avantiūra su Myliu LT, kurią teko skubomis uždaryti.

Žvaigždžių duetų ir Šeimų dainų akistatos baigties lengvai nenuspėsi. uagadugu statytų ant jau įsivažiavusios LNK laidos, bet, antra vertus, rudenį tos pačios, anot LNK, svajonių komandos kuriamai Muzikos akademijai dėl Šok su manimi populiarumo teko pabrukus uodegą pasitraukti iš šeštadienio į penktadienį. Panašu, kad LNK yra kiek sunerimusi, todėl ryžtasi rizikingam žingsniui - kanalo žodžiais, kitą šeštadienį „Žvaigždžių duetuose“ – neįprastas vakaras. „Žvaigždžių duetai“ keisis poromis. „To „Žvaigždžių duetuose“ dar nėra buvę. Projektas persirito per pusę, poros atsipalaidavo, dabar laikas dar vienam ekstremaliam išbandymui, savotiškam šokui. Tikimės, kad šis pasikeitimas poromis bus smagus ir dalyviams, ir žiūrovams“, - sakė viena „Žvaigždžių duetų“ kūrėjų Laura Paukštė.

Kanalas siekia, kad jo kuriama intriga prilygtų intrigai, kurią neišvengiamai sukelia naujos laidos startas TV3 eteryje - žiūrovai perjungia kanalus, lygina ir dažnai keičia savo simpatijas. Vietoj, neaišku, ar tik nuo televizinio katarsio nuolat apsvaigusio Vytauto Šapranausko atsiras labiau prognozuojami, mažiau dygūs ir kontraversiški vedėjai; chorų polifonija virs ne tokiu išsibarsčiusiu, labiau fokusuotu, o todėl paprasčiau mąstančiai auditorijai labiau suprantamu reginiu.

Kas žino, ką žiūrovas rinksis…

Gal todėl LNK nejudina savo laidos laiko. Primenu, kad TV3 bandė pašauti benuliuoksintį reitingų briedį ankstindama Chorų karų laiką ir išprovokavo adekvačią LNK reakciją, kurios dėka abu kanalai atitempė šeštadieninių dainavimų pradžią iki 18 val.

Su Šeimų dainomis TV3 grįžta į įprastinį laiką - laida prasidės 19 valandą. O LNK atgal negrįžta, nors sparčiai pavasarėja ir žmonės, užsibūdami lauke ilgiau, vėliau įsijungia televizorius.

Dėl TV3 grįžimo į įprastus rėmus, panašu, labiausiai laimi save stilistu vadinantis Mantas Petruškevičius. Jo Mados reidui vėl atsirado vietos tinklelyje 18.10 val. šeštadienį. Turtingų moterų numylėtinis savo plačia krūtine nelygioje kovoje net 35 minutes vienas laikys frontą prieš LNK Žvaigždžių duetų galybę.

Herojus.

Rodyk draugams

“VIASAT”: EUROLYGA ŠVEDAMS - LIETUVIAI “DŽIUGINAMI” LEDO RITULIU

Vakar Viasat Sport surengė krepšinio mėgėjams didelę šventę. 19:15 buvo rodomos Eurolygos rungtynės tarp Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku ir baskų Caja Laboral. Jos tapo puikiu apšildymu prieš 21:15 val. prasidėjusį, visą vakarą vainikuojantį supermačą Barcelona - Real, kurio gretose kaunasi du lietuviai - Rimantas Kaukėnas ir Dariušas Lavrinovičius. Pastarasis rungtynėse nuveikė nedaug, bet jo dvitaškis, pelnytas rungtynių pabaigoje įveikus Erazemo Lorbeko gynybą, buvo be galo svarbus karališkajai komandai, kai Barcelona jau buvo besugrąžinanti persvarą.

Viasat Sport žiūrovai turi teisę uagadugu vadinti kliedinčiais, nes vakar bent jau iki 21:40 val. Viasat Sport Baltic vėl rodė ledo ritulį. Bet mes nemeluojame. Tik šnekame ne apie Viasat Sport Baltic, o apie Viasat Sport Sverige.

Jaučiate jėgą? Vykstant Eurolygos ketvirtfinaliams, kai įtampa yra beveik pasiekusi ribas, Lietuvai Viasat pasiūlė pasižiūrėti ledo ritulį, o Švedijai, ledo ritulio šaliai, krepšinį.

Fenomenalu.

Primenu Viasat argumentus, kuriais šie teisino savo sprendimą perkelti krepšinio rodymą iš eterinės antžeminės TV3 į tik palydovu ir kabelinių televizijų pagalba matomą Viasat Sport Baltic: Eurolygos turnyras yra labiausiai vertinamas krepšinio turnyras Europoje. Todėl ir teisės transliuoti šį turnyrą yra vienos brangiausių. Dėl šios priežasties bei siekiant sutelkti pagrindinius sporto įvykius viename sportui skirtame kanale reikšmingiausi turnyrai transliuojami per mokamą televiziją.

Tikrai reikšmingiausi? Viasat įmonei Eurolyga tikrai reikšminga? Žinote, kai pasitaupęs nusiperku omarą, nevalgau jo iš plastmasinių indų; susilaukęs svečių iš užsienio, nekviesčiau jų papietauti stoties bufete, o vesčiau mažų mažiausiai į prabangų graikiškos virtuvės restoraną, jei jų skrandžiai nevirškina cepelinų su spirgučiais; jei būčiau autosnobas ir iš tuštybės bei pinigų pertekliaus pirkčiau kokį eilinį Maserati, matyt, nemontuočiau į jį benziną taupančios dujinės įrangos.

O Viasat montuotų…

Delfi bangomis Viasat sporto turinio vadovas Baltijos šalyse Karolis Dapkevičius išsakė be galo Lietuvos sporto mėgėjams ženklią ir netgi, sakyčiau, naujas Lietuvos sporto vystymosi gaires nustatančią mintį, kad ledo ritulys – taip pat įdomus, dinamiškas sportas.

Pastebėsiu, kad pasaulyje yra be galo daug dinamiškesnių, nei krepšinis sporto šakų. Pagal šį kriterijų dirbdama Viasat apskritai krepšinį galėtų pakeisti riedlentėmis, įvairiais šokinėjimais per kliūtis ant sniego, vandens ar betono. Galų gale netgi stalo tenisas - ir tas dinamiškesnis.

Viasat Sport Baltic galėtų sau tapti dinamiško sporto transliavimo kanalu ir savo nelaimei krepšinį įsimylėjusi Lietuva kaip mat pakeistų, anot Viasat transliavimo praktikos, nenatūralią orientaciją į be galo natūralų ledo ritulio pomėgį.

Susiję rašiniai:

“VIASAT” KARTOS EUROLYGOS RUNGTYNES PER TV6: DŽIAUGSMO NEDAUG

“VIASAT” RODO JAU PENKIAS EUROLYGOS TURO RUNGTYNES. TAČIAU…

EUROLYGA: GRAIKAI TRANSLIUOJA 12 RUNGTYNIŲ, PRANCŪZAI - 10, LIETUVA - 3…

TV3 NERODYS KREPŠINIO EUROLYGOS: GĖDA

Rodyk draugams

“GOOGLE”: BERIBIS LIETUVIŲ SEKSUALINIS APETITAS MAŽAMEČIAMS

uagadugu iš principo neliečia temos apie tai, kaip pedofilijos skandalą nušviečia televizija. Kelios TV laidos, kurių pragyvenimo šaltiniu (turiu omeny TV stočių mokamus honorarus…) yra tapusi ši tema, netelpa į objektyvios ir bešališkos žurnalistikos rėmus. Nesvarbu, į kuriuos vartus savo rožinį kamuolį bespardytų.

Bet šios istorijos paraštėse pasidarė nuoširdžiai įdomu, ar iš tiesų mes, lietuviai, turime pedofilinių polinkių. Tauta, aišku, negali būti apšaukta pedofiliška, bet jeigu didelis kiekis jos individų jaučia vaikams ir paaugliams ypatingą potraukį, tada gali kilti įdomių minčių.

Sociologinio tyrimo šia tema neatliksi. Pasyviai ar aktyviai mažamečius adoruojantys į anketas savo intymių prisipažinimų nesurašys. Tačiau yra vienas išdavikas - Google.

Google turi įrankį, kuris vadinasi Trends. Tai funkcija, kurios pagalba gali sužinoti kuriose šalyse kuris konkretus raktažodis yra dažniausiai rinktas. Šalys išdėstomos dešimtuku pagal populiarumą.

Renkame viename laukelyje sex children (seksas vaikai - liet. k.). Neįgudusiems paaiškinsiu, kad paieškos sistemose paprastai vengiama priešdėlių ar artikelių (nebent norisi rasti labai konkretų sakinį, pavadinimą ar citatą) ir koncentruojamasi ties esminiu žodžiu ar žodžių eile.

Rezultatas:

Garbinga penkta vieta… Mus lenkia tik Indija, Indonezija, Egiptas ir Pakistanas. Lenkiame nacijas, kurios turi žymiai daugiau gyventojų, nei mes. Aišku, tose tautose yra daugiau vietinių pornografijos portalų, todėl, tarkim, kokiam vokiečiui patogiau rinkti raktažodžius savo kalba. Bet vis dėl to esame stiprūs savo specifiniuose susidomėjimuose.

Laikykite mane totaliu ciniku, bet nepatikėsiu, kad ženkli interneto vartotojų dalis rinko šiuos raktažodžius, ieškodami medžiagos vaikų seksualinio švietimo tikslais.

Įdomu, kad pagal paieškos sistemos vartotojo kalbą mes netgi papuolame į garbingą trejetuką ir pretenduojame į bronzos medalį:

Patikrinome Google Trends ir pagal kiek augesnių vaikų - paauglių raktažodį. Įvedėme sex teenagers (seksas paaugliai - liet. k.):

Panašu, kad vaikams augant seksualinis apetitas jiems slūgsta - esame tik šešti. Smaginimasis arba vaizdeliai su keturiolikmetėmis, pasirodo, mažiau patrauklūs, nei su keturmečiais. Užtat laimime sidabro medalį kalbų kategorijoje:

Čia tarsi ne į temą, bet mums darosi aišku, kodėl šešiolikmetė Laura iš Didžiosios Britanijos paaugliškai tviterinei skanduotei vakar kažkodėl pasirinko keturiasdešimtmečio lietuvio įvaizdį:

Tu atrodai panaši į tą, kuri pokalbių svetainės ruletėje parodytų savo krūtinę keturiasdešimtmečiui Lietuvoje. (vert. - uagadugu).

Papildymas. Paulius savo komentare papildė, kad mūsų pasiekimai dar labiau išryškėja įvedus raktažodžius children porn. Tikra tiesa:

Rodyk draugams

2009-2010 METŲ TV SEZONO ŽIŪRIMUMO POKYČIAI: SAUSIS-VASARIS

uagadugu tęsia savo tradiciją analizuoti auditorijos simpatijų pokyčius. Televizijos siekia žiūrovų dėmesio, kurį su vienokia ar kitokia sėkme galima išmatuoti. Primenu, kad uagadugu remiasi baze, kurią ruošia SIC Gallup, o naudojasi visos Lietuvos televizijos, išskyrus daugumą lokalinių ir reklamos agentūros, dirbančios su didesniais klientais. Štai skaičiai:

TV stotis

2010 m.  sausio mėn. žiūrimumas(%)

2010 m. vasario  mėn. žiūrimumas(%) Pokytis (sausis-vasaris)
LNK 21.3 21.7 0.4
TV3 23.4 23.2 0.2
LTV 12.5 11.3
1.2
BTV 7.6 7.2 0.4

Primenu, kad sausio mėnuo buvo tarsi pereinamasis laikotarpis tarp pirmos ir antros sezono dalies. Daug prieš sezoną garsiai pristatytų projektų krito reitingų mūšio lauke, TV3 dar kartą modifikavo šiokiadienių tinklelį, o LNK ėmėsi iniciatyvos savaitgalį.

Vasaris parodė, kad ir vienai, ir kitai didžiajai televizijai užmačios pavyko  - TV3 tapo ryškia šiokiadienių lydere, o LNK - savaitgalių. TV3 sėkmingai į tinklelį sėkmingai įvedė dvi naujas muilo operas - Nekviestos meilės tęsinį Amžinus jausmus ir Svetimus. Dėl to ji šiokiadieniais įgavo pranašumą, kuris siekia apie 6-8 procentus auditorijos dalies.

Savo ruožtu LNK gudriu aperkotu stuktelėjo į pasmakrį TV3 kanalui šeštadienį ir sekmadienį. Pasisavinusi TV3 Lietuvos talentų šlovės kvapą su 2 minutėmis šlovės, ši dar ir laimi šeštadienio vakarą su Žvaigždžių duetais prieš Chorų karus. Pastarieji, nors ir renkantys kiek kokybiškesnę auditoriją, vis dėl to geru trečdaliu pralaimi negudriai LNK laidai. TV3 desperaciją parodė nepavykęs bandymas perimti iniciatyvą paankstinus Chorų karų pradžią. LNK sureagavo žaibiškai ir pasiankstino dar labiau. Ta proga dainavimo mėgėjai turi galimybę praleisti prie televizoriaus pusvalandį ilgiau, o dvi TV3 ir LNK šeštadienio laidos pralenkė jau netgi ir itališkus išmatavimus - keturios valandos prie televizoriaus reikalauja neeilinės sėdynės.

Sudėję visus šituos procesus matome bendrą skaičių, pratęsiantį tendencijas, išryškėjusias dar sausį - nedidelę pusantro procento TV3 persvarą, kuri, panašu, šio kanalo netenkina. Todėl TV3 be gailesčio kneckina “3 butą”, Myliu LT, jos eteryje baigiasi Chorų karai. Kanalas šiuo metu fokusuoja savo dėmesį link savaitgalių stiprinimo, bet realius šių pastangų rezultatus išvysime tik balandį.

LNK atsakė Mano mylimu priešu, turinčiu sustiprinti šiokiadienių tinklelį, savo gerai dirbančias laidas drėbtelėjo ant Svetimų ir pasiuntė į amžiną poilsį dar kelias šio sezono laidas, šį žingsnį kai kur pavadinusi seniai suplanuotu gudriu ėjimu. Hm, įdomu, o jeigu laidos būtų nusisekusios… Šių pakeitimų rezultatus aptarsime vėliau.

LTV žiūrėjimas vasarį nukrito 1.2 procento - dešimtadaliu. Tai atsitiko nepaisant natūralių pranašumų, šiai TV stočiai suteikiamų priklausymo Europos transliuotojų sąjungai (EBU), kuri asocijuotu būdu turi galimybę įsigyti Olimpiados transliavimo teises, o taip pat dalina savo nariams bene žinomiausią savo prekės ženklą - Euroviziją (tiesa, ne už dyka).  Būtų galima galvoti, kad tie du neeiliniai renginiai sutrikdė tinklelio darną ir todėl jis užbuksavo, bet tai nebus tiesa.

Nuo metų pradžios įsigalioję tinklelio pakeitimai nebuvo sėkmingi (smulkiau apie juos - čia) - LTV žiūrėjimo kreivė nepaliaujamai krinta, nors kartais per šventes ir krusteli aukštyn.

Ir apie Olimpiados transliavimą, ir apie “Euroviziją” uagadugu ne kartą rašė - galite perversti archyvus, jei domina mūsų nuomonė - nesikartosime. Sumuoju - kai pats netiki tuo, ką darai, dirbi be įsitikinimo, išmonės, nieko iš to gero nebus. Kad netikima, mums aiškiai parodė Olimpiados teisių, o dabar dar ir Pasaulio futbolo čempionato sublicencijavimas.

uagadugu neabejoja LRT veiksmų teisėtumu - mes tiesiog netikime LRT vadovybės noru tarnauti žiūrovui. Išlikti savo postuose - taip, šituo tikime. Bet kitkuo…

Juk neužtenka deklaratyviai vadintis Nacionaliniu transliuotoju transliuojančiu misiją - reikia transliuoti, kad žiūrėtų tie, kuriems transliuojama. Tada ir atsitiks misija. Kaip netikėtai atsitiko kovo 11.

Sėdėjau dabar gerą pusvalandį ir galvojau, ką parašyti apie BTV. Nėra ką. Televizijos imitavimas.

Rodyk draugams

PAVASARIS KAPINĖSE: DIDYSIS GARAVIMAS

© uagadugu

© uagadugu

© uagadugu

Rodyk draugams

LRT IR TOLIAU SPORTUOJA SUBLICENCIJAVIMO BŪDU

Beveik vienu metu uagadugu pasiekė raidė į raidę sutampantys spaudos pranešimai iš LRT ir LNK. Talpiname be trumpinimų su savo pastebėjimais:

LRT suteikė sublicencijos teisę LNK televizijai transliuoti dalį 2010 –ųjų Pasaulio futbolo čempionato rungtynių, tarp kurių bus pogrupio, ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo susitikimų, kuriuose žais stipriausios planetos futbolo rinktinės.

Futbolo mėgėjai pamatys visas čempionato rungtynes, LRT parodys 46, LNK – 18 mačų.
„LRT ir toliau tęs abipusiai naudingą bendradarbiavimą su šalies televizijomis, kad kuo daugiau svarbiausių planetos sporto įvykių galėtų pamatyti kuo daugiau Lietuvos žiūrovų,“ – sako LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.

„Pasaulio futbolo čempionatas – išskirtinis įvykis sporto pasaulyje. Futbolas neabejotinai taps vienu kertinių LNK vasaros tinklelio akcentų ir taps tikra švente LNK žiūrovams“ , - sako LNK televizijos generalinė direktorė Zita Sarakienė.

Pasaulio futbolo čempionato transliacijos LRT ir LNK eteryje prasidės birželio 11-ąją ir truks mėnesį. Rungtynės bus transliuojamos tiesiogiai. LRT ir LNK rodomos rungtynės nesidubliuos.

Įdomi LRT vadovo argumentacija, kuriai, mūsų nuomone, trūksta logikos. Mat, LRT ir LNK, kaip mums bent jau iki šiol buvo žinoma, dirba vienoje teritorijoje maždaug vienoda signalo aprėptimi. Abi jos yra neužkoduotos - tai reiškia, kad jas gali matyti praktiškai visi. Nors žmonės iš LRT retkarčiais pakliedi apie savo transliuotojo išskirtinumą tarp kitų, bet, nubraukus visą misijinę metafiziką, iš jo lieka paprastas eterio šildytojas negudriu siųstuviniu būdu. Lygus tarp lygių. Kaip ir LNK.

Kodėl Lietuvos žiūrovas turėtų laimėti, dalį rungtynių atidavus pastarajam kanalui? Štai, jeigu Burkina Faso TV atiduotų, tada atsirastų papildomų žiūrovų. O šiuo atveju?

Dar daugiau - LTV transliuojant tokio pobūdžio renginius, pas ją bent jau laikinai atsikrausto dalis žiūrovų, kurie niekuomet šio kanalo neįsijungia, o žiūri tik komercinius transliuotojus. Taigi tokius renginius rodydama LTV kaip tik ir turi šansą sustiprėti, pripratinti žiūrovus prie savo dažnio. Dalies rungtynių atidavimas reiškia dalies auditorijos dėmesio atidavimą. O tai jau konkretūs skaičiai, susiję su reklaminėmis įplaukomis į LRT biudžetą.

Įdomu, kurias rungtynes rodys LNK? Toks tvarkaraštis kol kas nėra skelbiamas, o tarp tų 18 LNK nusipirktų yra ir finalas. Kuris? Mažasis ar didysis? Žinodamas dviejų didžiųjų kanalų ambicijas negalėčiau įsivaizduoti, kad LNK sutiktų būti antrine TV stotimi ir transliuotų tik rungtynes dėl trečiosios vietos.

Šiaip, kad LTV derybose su komerciniais kanalais (tikimės, kad derėtasi su keliais kanalais ir gauta didžiausia kaina) laimėjo LNK, yra siurprizas. LNK, nepaisant malonaus epizodo su tenisu, nėra sportiška TV stotis. Nors logikos paskutiniame žingsnyje futbolo link galima įžvelgti. LNK pralaimi jauną žiūrovą savo pagrindiniam konkurentui - TV3, todėl toks megareginys, kaip Pasaulio futbolo čempionatas, jai čia suteiktų pranašumo. O tai - papildoma korta derybose su reklamos klientais ne tik Pasaulio čempionato tema.

Darosi visiškai aišku, kad LRT silpnumas yra tarsi gydomasis nektaras krizės susilpnintiems komerciniams transliuotojams. Galima nurauti prestižinių sporto teisių, - LRT su tokia ne tik sporto, bet ir apskritai auditorijos atidavinėjimo taktika tampa menkai konkurentabili ne tik reklamos rinkoje, bet ir visame mūšio dėl žiūrovo dėmesio lauke.

Komercinių kanalų vietoje įjungčiau visus lobistinius pajėgumus, kad toks status quo išliktų kuo ilgiau.

Kad kuo daugiau LRT sėklos būtų išbarstyta pro šoną.

Rodyk draugams

“SVOGŪNŲ” ISTORIJOS PARAŠTĖSE 2: KAI JACHTOS VIRSTA PAVĖSINĖMIS

Haroldas Mackevičius uagadugu rašiniui surašė komentarą - patikslinimą Aido Puklevičiaus patikslinimui ir kiek per drąsioms (taip reiktų vertinti šitą mintyjimą po H. Mackevičiaus komentaro) uagadugu išvadoms apie BTV vaidmenį svogūniadoje. Primename, kad vienas Auksinių svogūnų paskutiniosios versijos autorių A. Puklevičius išdėstė savo svogūninės istorijos matymą (norintiems pajusti situacijos beribį dramatizmą siūlau chronologiškai perskaityti visus susijusius rašinius šio įrašo apačioje kartu su komentarais). Čia pateikiu A. Puklevičiaus mintis ir iškart po to H. Mackevičiaus atsakymą:

Pirmuosius “Svogūnus” per BTV bei dar tris po to per LNK kūrė vieninga “Dviračio komanda”. Įvykus, O.Benderio žodžiais, įžymiajam ministrų susitikimui jachtoje, po kurio buvo konstatuota, kad joks suartėjimas neįmanomas :), dar tris “Svogūnus” per LNK kūrė “Dviračio Žynių” komanda, 2008 m. per TV3 vienas Arūnas Valinskas, o praeitų metų ir šiuos per TV3 buvę jo kolegos iš “Dviračio Žynių”.

Haroldas Mackevičius:

Kai jau visi tikslina nei buvę, nei matę - tai patikslinsiu ir aš. Ir buvęs, ir matęs.

Pirmi svogūnai “Baltijos televizijoje” dar nebuvo renginys - tai buvo baliukas su politikais restorane ir keliu nominacijų padalinimas (tokia buvo Valinsko idėja).

Renginiu svogūnai tapo LNK. Verkių rūmai, Sporto rūmai, galų gale Kongresų rūmai.Taip, kad buvo 4 metai darbo ir, pavadinkim, visos komandos idėjos… O po to buvo susitikimas ne jachtoj, o Ruplėno pavėsinej… Ten buvo nuspręsta, kad turtas bendras, bet reikia palaukti kol atauš galvos - iki Naujų, o tada LNK nuspręs kas darys renginį.

Jau kitą rytą vienas iš keturių padavė paraišką patentų biurui, kad svogūnai jo.

uagadugu belieka vizualiai patvirtinti H. Mackevičiaus teiginius:

Susiję rašiniai:

“SVOGŪNŲ” ISTORIJOS PARAŠTĖSE: JACHTOS, “ERELIUKAI” IR KITI VEHIKULAI

HARIS MACKEVIČIUS APIE PERDAŽYTĄJĮ “ERELIUKĄ”

LNK “AUKSINIUS SVOGŪNUS” AKINS “DVIRAČIO ŽVAIGŽDE”

Rodyk draugams

Naujesni įrašai »