BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

ĮDOMIOJI KAINODARA: BTV REKLAMOS LAIKĄ NUSIPIRKSI PIGIAU, NEI RADIJUJE

Artūro Račo ir Dainiaus Radzevičiaus tinklaraščiuose patalpinta intriguojanti informacija apie paslėptą reklamą BTV.

uagadugu čia sudomino kainodara, kurią naudoja UAB Telemanija, su BTV žinia pardavinėdama šios eterio laiką.  Prašom:

Palyginome su radiju. Atsitiktinės atrankos būdu po ranka pasipainiojo “M-1″. BTV ir “M-1″ yra nacionalinės aprėpties panašią rinkos dalį savo segmente turintys transliuotojai, todėl lyginimas yra korektiškas:

Parinkome patį pigiausią tarifą mažiausiai klausomu laiku. Beje, BTV laida Geras laikas nėra transliuojama pačiu blogiausiu = pigiausiu laiku, todėl lyginimas yra ne tik korektiškas, bet ir palankus televizijai. Padalinę gavome 2.8. Tai daugiau, nei televizinė kaina. O radijas, priklausomai nuo įvairių faktorių, yra nuo kelių iki keliolikos kartų pigesnė žiniasklaidos rūšis už TV, o todėl ir jos įkainiai atitinkamai tiek pat kartų mažesni.

Taip yra normaliame pasaulyje. O ne tame, kur gyvena BTV. Ją galima pavadinti taip pigiai išsipardavinėjančia, kad to netgi krizei nenurašysi. Ko gero, reikia stipresnių epitetų. Kai radijo stočių vadovai susitikimuose su televiziniais kaltina televizijas rinkos sodinimu, ko gero, jie teisūs.

Juolab, kad tai labai trumparegiška. Juk tokia praktika kenkia televizijos stočiai tiesiogiai, kadangi BTV pačios pardavinėjamos reklamos įkainiai turėtų būti gerokai didesni.

Ką gi, paieškosime. Hm, pardavinėtojas, kaip kokia šaraškino kontora, vis dar kuriasi:

Todėl nieko nerandame, o iš Afrikos skambinėtis kiekviena proga mums per brangu. Bet archyvuose atkasėme 2008 metų kainoraštį. Toje laiko zonoje kaina 20 litų. Gerai, dar kartą būkime maksimaliai palankūs stočiai ir, turėdami omeny krizę, sumažinkime kainą dvigubai. Gavome 10 litų - penkis kartus daugiau, nei UAB Telemanijos pardavinėtas reklamos laikas!

Kokia prasmė reklamos klientui eiti į televiziją, jei jis gali kreiptis į Telemaniją ar dar gerą dešimtį panašiai Baltijos televizijoje laidas kepančių firmelių?

Tai yra įsiurbiantis procesas be galo ir krašto. Televizija negauna reklamos pajamų, todėl ji negali gaminti tokio lygio laidų, kurios tą reklamą pritrauktų. Tai reiškia, kad ji gali sau leisti rodyti tik tokias laidas, kurios pačios save išsilaiko. O jos yra ruošiamos ypatingai pigiai, todėl nėra žiūrimos didelio kiekio žiūrovų ir natūraliu būdu TV stočiai nepritraukia reklamos. O tai reiškia, kad televizija neturi pinigų gaminti tokio lygio laidų, kurios tą reklamą pritrauktų…

Ratas užsidaro.

Ir ko čia stebėtis, kad BTV per aštuonis metus prarado 2.5 karto žiūrovų - nuo 17 iki 7 procentų!

Nesistebime ir kito Achemos koncerno žiniasklaidos padalinio Radiocentro radijo stoties problemomis.

Pritrenkiančio lygio vadyba.

Yra už ką žvakes deginti.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (14)

 1.    Dainius Radzevičius 2010-01-28 13:52 rašė:

  Tai todėl ir neturime kokybės TV. Nes vadybininkai ir vadovai - š…. ir tai patrdodo visą medijos lauką - ne žurnalistai bėda, o tai kad vadovai visai niekam tikę.

 2.    rush 2010-01-28 15:40 rašė:

  Dainiau, juk ir tu LRT taryboje sėdėdamas prie to prisidedi: LRT nuo genialaus “vadybininko” jau į džiovintą slyvą panaši, o jūs ten ditirambus rėžiat, panegirikas kurpiat :)

 3.    zrr 2010-01-29 08:40 rašė:

  Cia priejo Kindziulis ir pasake :
  - Argi M1 ir BTV yra: “… panašią rinkos dalį savo segmente turintys transliuotojai” ?

  Manau tikrai ne. Tikrai.BTV pagal tyrimus -4 nacionaline TV programa. M1 tracia :).Pagal reklamos apimtis M1 -pirma.
  Kita vertus M-1 auditorijos dalis 1.6 karto didesne nei BTV :)

 4.    alius 2010-01-29 09:04 rašė:

  Ačiū už papildymą. Nesu didelis radijo specialistas, bet nemanau, kad trečia vieta nuo ketvirtos labai skirtųsi… O tie 1.6 karto nėra esminiai - radijas yra daug daugiau pigesnė medija už teliką, nei 1.6. Nebent televiziją nupigina (ir nushare’ina) radijo specialistai, atėję dirbti į teliką. Būta tokių keletas. Jų valdymo metu telikai ir smigdavo žemyn. Kaip kometos.

 5.    neringa 2010-02-01 13:04 rašė:

  keisti Jus del tu kainu puciates, laida moka uz eteri ir gauna reklaminio laiko pries ir po laidos, taip pat prie anonsu, jei pati BTV nesugeba parduoti, tai Prodiuseris savo nuoziura ir pardavineja arba tiesiog gerokai pigiau parduoda ir atiduoda nemokamai.Matau, kad butent to laiko perpardavinetojams, didesnems Reklamos agenturoms tai ir nepatinka, nes jie gi dar sau uzsideda antkainius :)))

  matau, imone numuse kainas siame paslaugu sektoriuje, tai dabar maisykime ja su sss…
  cia ir pasirodo tas musu Lietuviskas mentalitetas

 6.    alius 2010-02-01 13:25 rašė:

  Tai, ką Neringa čia aprašinėjate, rodo, kad bardakėlis Baltijos Televizijoje yra dar didesnis, nei galvojau.

 7.    neringa 2010-02-01 15:57 rašė:

  bardakelis ar ne ne man spresti.Jus juk nezinote, kokias sutartis su TV turi Prodiuseriai, kokias turi Reklamistai ir tt. it tp.
  Bet pasigaunate koki momenta ir bandote lyginti su kazkuo kas Jums nera gerai zinoma.

 8.    alius 2010-02-01 17:07 rašė:

  Ką matau, tą ir pasigaunu, panele. Jei turit omeny kokias nors įdomias sutartis, atsiųskit jų kopijas man (adresėlis dešinėj) - bus apie ką rašyti.

 9.    neringa 2010-02-03 19:25 rašė:

  nieko ten ipatingo tose sutartyse nera.Tiesiog suteikiamas reklaminis laikas Prodiuserio surastiems remejams talpinti ir tiek.Kadangi laidos gamyba kainuoja, cia ne LTV, kuri Prodiuseriams moka didelius pinigus gamybai.Tarp kita ko, juk komisija isrenkajuos ir nemanau, kad jau taip garbingai ir isrenka :))), nes nauju veidu ir Prodiuseriu ten nematyti.Ir nereikia tiems Dievams, t.y LRT komisijai pustis.Zinome, kas ir kaip ten yra.
  Del kokybes, jei man duotu uz laida 10 000 Lt, as taip pat kurciau ir kurciau…

 10.    Alius 2010-02-03 19:40 rašė:

  Šiaip jau LRT nėra geriausiais pavyzdys - LNK ir TV3 moka daugiau. Ir, beje, tai yra normali praktika, o ne kai atsiskaitoma reklaminiu laiku.

 11.    neringa 2010-02-03 22:04 rašė:

  sutinku su Jumis.BUTENT …niekas nepastebi,kada Imone uzsidirbusi pinigus, kituose projektuose, isleidzia juos kuriamai laidai.Laidai, kuria atiduoda kanalui nemokamai, dar isleisdama pinigu, jos istransliavimui, pinigus darbuotojams ir tt.Tokiu budu telikui sutaupo pinigus, nes TV turi kuo uzpildyti eteri.Taip, kad ziurekite placiau.Ir cia iskyla klausimas.Ar galima gerbti tokia imone ( TV), kuri negerbia kitos Imones, nesancios jai uzsakymus, projektus ir pelna?Ir kokia ateiti, tokia Imone tures ateity?

  Mano poziuris i Usakova priesingas, mes vertiname, kiek viena savo Klienta ir darbuotoja.

 12.    Alius 2010-02-04 12:45 rašė:

  Sunku su ta pagarba, bet, antra vertus, Lietuvoje yra kitų įmonių, kurioms galima nešti užsakymus…

 13.    nerodoma 2010-02-08 12:00 rašė:

  Ko stebites, kad reklamos agenturos duoda mazesne kaina nei pats telikas. Paradokdas, bet taip yra

 14.    asilai 2010-02-17 13:24 rašė:

  durneliai

Rašyk komentarą