BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

PER KLAIDĄ IŠLIKĘ

Skaityti čia.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (11)

 1.    Gabija 2009-10-26 01:59 rašė:

  čia ant “Planetos”, tai yra, “Skalvijos” kampo?

 2.    Alius 2009-10-26 08:29 rašė:

  Aha.

 3.    xerksas 2009-10-26 13:52 rašė:

  Keista, bet niekados nejaučiau nė mažiausios nostalgijos sovietmečiui, nors pagal visas teorijas turėjau būti jo kūdikiu (Nepriklausomybę sutikau jau būdamas 25-erių, t.y., pilnai subrendusiu).

  Neturiu jokio emocinio ryšio nei su pieno kavinėm, kurias lankiau būdamas moksleiviu, nei su aptriušusiais alubariams ar brutalaus nomenklatūrinio solidumo stiliumi įrengtais restoranais.

  Iš “tų laikų” atmintin įstrigo nebent didelė nuogos negrės nuotrauka virš prišnerkšto nepamenu kokio pavadinimo baro “stojkės”, kuriame dabar (o likimo ironija) veikia “Waterworld’o” striptizo klubas ir galimybė itin ansktyvą rytą “ant pachmielo” užeiti į “Narutį” suvalgyti prėskos kiaušinienės su celiuliozine “sasiska”.

  Nors tai buvo auksinės jaunystės (kuomet bybys dar studentiškai įžūliai stovėjo ant visų, kurios kruta, o kooperatyvų dėka jau buvo pinigų kišenėje, kad tas krutančias nusivesti į kabokėlį) laikai, sugrįžti į juos tikrai nenorėčiau. Nes tai buvo laukiniai laikai, kuomet Lietuvoje karaliavo “cepuros”, žalios kelnės ir “kažūchos”.

  Man daug labiau gaila pražuvusių pirmųjų civilizuotos laisvės apraiškų: “Lango”, “BIX’ų”, 1997-2001 metų “Trečio brolio” ar visai neseniai užsilenkusių “Aukštaičių”.

  Todėl nuoširdžiai džiaugiuosi, kuomet tegu lėtai, tegu įveikiant mėšlinais čebatais tebeavinčios sovietinės inteligencijos pasipriešinimą, bet nenumaldomai nyksta okupacinės praeities ženklai.

  Nes jeigu tamstoms patinka skambiu “Lietuvos” vardu pavadinta betoninė dėžė, jeigu žilstančioms panoms vis dar drėksta kelnaitės prisiminus šokius “Treste”, jeigu seniais virtę “seniai” tebekliedi apie “Tauro rage” pilstytą birzgalą, vadindami jį alumi, tai tegu mėgsta ir mentų “uazikus”, ir suplėkusiu prakaitu dvokančius sovietinius desantnykus žydromis kepuraitėmis ir į “garmoškę” surauktais kerzais.

  Tegu prisimena, su kokia pagarbia baime lydėdavo akimis juodas ir perlų spalvos “Volgas”, kurių numeriai prasidėdavo skaičiais 44, o baigdavosi raidėmis “lit”, o eidami į “univermagą” pasižiūrėti, ką šiandien išmetė, su giliu pavydu žiūrėdavo iš “raudonojo kampelio” išeinačias tų “volgų” atvežtas ponias, krypuojančias importu aptemptais kaimietiškais pasturgaliais.

  Nes viena be kito, gerbiamijei, neįmanoma.

 4.    xerksas 2009-10-26 14:08 rašė:

  P.S. Aliau, jei tau norisi sovietinio Vilniaus reliktų, ypač - architektūrinių, tai juos gana neblogai savame bloge surankiojo Lietuvoje vasarą apsilankęs baltarusis darriuss.livejorunal.com

 5.    Alius 2009-10-26 15:02 rašė:

  Ačiū. Nebus per daug. Beje, manęs nedomina “sovietiniai” reliktai. Etikečių neštampuoju.

 6.    Zuikis 2009-10-27 11:58 rašė:

  Su tokia pat ironija, kaip xerkso, galima būtų aprašyti ir šiuoliakines stiklines dėžes, apsinarkašinusiu pacanų klubus ar maistą “kavinėse”. Ir kroksus kaip paskutinį mados klyksmą…

 7.    xerksas 2009-10-27 15:36 rašė:

  Zuikiau, tai ką tu vadini “stiklinėmis dėžėmis”, yra tikras lietuviškas Vilnius.

  Gal dar nelabai pavykęs, bet savas, lietuviškas - ne sovietinis, ne lenkiškas, ne rusiškas, ne litviniškas, ne žydiškas, ne vokiškas, bet L-i-e-t-u-v-i-š-k-a-s. Jau kokie esame, tokį dešinįjį krantą ir pasistatėme. Patys, sau.

  Nepatinka, švilpk iš Vilniaus kuo toliau. Nieks neverks.

 8.    to xerksas 2009-10-28 12:39 rašė:

  labai abejoju ar tas desinysis krantas - lietuviskas. (nemazai padirbejai deliodamas bruksnelius tarp raidziu) pinigai is svedijos, technologijos is vakaru, stilius taip pat daugiau maziau is ten. statybininai gal tik lietuviai(nors buvo ir baltarusiu ir kitu). architektai prisiziureje vakarariestiskos kulturos taip pat projektavo vakarietiskai. nieko cia lietuvisko nematau, nors man ir patinka auksti pastatai.

  bet svarbiausia - neseniai vaziuodamas pro skalvija pamaciau ta meskiuka - ir galvoju “kaip butu faina jei skalvija ar kasbebutu atnaujintu ta meskiuka” kaip smagu butu linksma,grazu,geris.

 9.    Alius 2009-10-28 12:48 rašė:

  Xerksui - kodėl “nieks neverks”, xerksai? Aš, tarkim, tikrai verksiu, nes esu labai sentimentalus ir man kiekvieno gaila. Žliumbiu kiekvieną liūdną filmą žiūrėdamas ir nelaikau to yda. Neverta taip sureikšminti savo nuomonės. Panašu į puikybę.

 10.    neringa j, 2010-03-12 22:09 rašė:

  ar veikia

 11.    neringa j, 2010-03-12 22:20 rašė:

  Neidealizuoju sovietiniu laiku, alus, zinau, tikrai buvo slykstus, kaip ir vynai, kuriuos gerdavome, bet centriniame gastronome buvo beprotiskai skanios desreles (nezinau kodel),i I.Bergmano filma “Zemuogiu pievele” stovejome 4 val, A.Achmatova gavau nakciai ir buvau be proto laiminga. Noriu pasakyti, kad buvome kazkokie kitokie, nieko daugiau gyvenime gero nebuvo, bet buti dvasingas ir fronduojantis privalejai, Dabar tai labiausiai ir prisimenu - ta dvasini buvi kaip didziausia vertybe.

Rašyk komentarą