BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas "Keistumai" kategorijai

TV11: PAGRABAS

Rodyk draugams

VISI PATOGUMAI PO VIENU STOGU

© uagadugu

Rodyk draugams

LENKAI: “RYANAIR” KAUNE NAUDA IR IŠPROTĖJĘS AUTOKOREKTORIUS

Lokalinis Suvalkų interneto portalas suwalki24.pl džiaugiasi, kad Ryanair pasirinko baziniu Centrinės Europos oro uostu Kauną, o ne Krokuvą (ir, tiesą sakant, praneša žinią, su kuo Kaunas konkuravo). Džiaugiasi ne abstrakčiai, o grynai dėl pragmatinių interesų. Mat tai yra svarbi informacija emigrantams iš Suvalkų, Seinų ir Augustavo.  Kadangi tame krašte nėra nei oro uostų, nei normalių kelių ir tų kitur įprastų civilizacijos privalumų greit neatsiras, tai Lenkijos ir Lietuvos pasienio gyventojai skrenda, tarkim, Iš Londono į Kauną; mosuoja ranka skrisdami virš savo gimtojo kaimo, o po to iš Kauno automobiliu ar čia taip madingu mikroautobusu grįžta į Suvalkus ar Punską. Kelių Lietuvoje juk esama

Tačiau Twitter vartotojui lenkui Tomašui Lisekui Lietuva susijusi jau ne su Kauno oro uostu, o su egzistenciniu nerimu, kurį jis pajunta naudodamasis išmaniuoju iPhone’u. Tomašas susiduria su žiauria problema: Gėdingos išpažintys: Man įgrįso, kad iPhone autokorektorius visą laiką keičia k..vą į Lietuvą… Keičiasi prasmė.

Prasmė… Belieka pasidžiaugti, kad tie išmanieji telefonai nekeičia žodžio Lietuva į k..vą. Nors kas žino…

Rodyk draugams

PASIKLYDĘ VERTIME 2: “TIKĖJIMO IŠBANDYMAS” PER PBK

Nemokantiems rusų kalbos paaiškinsiu, kad pavadinimą Попытка Веры paprasčiau buvo versti ne suteikinėjant eilinei melodramai filosofinį skambesį, o labai buitiškai - Veros bandymas

Susijęs rašinys:

FILMŲ PAVADINIMAI LINKSMAI: PASIKLYDĘ VERTIME

Rodyk draugams

UFO NEWS: PASIJUTAI TELEVIZININKU? VARYK TIESIAI Į LRT TARYBĄ…

Skaitinėdamas LRT tarybos protokolus randi įdomių pasažų. Štai toks, tarkim:

2. SVARSTYTA. Susitikimas su A. Staponkumi dėl siūlymo kurti švietimo, mokslo ir kultūros televizijos laidą.
Tarybos pirmininkas pristatė Lietuvos kultūros politikos instituto vadovą Antaną Staponkų bei informavo apie šio susitikimo tikslą, t. y. pristatyti informaciją apie švietimo, mokslo ir kultūros televizijos laidą. A. Staponkus papasakojo, kaip gimė ši idėja, ir pristatė pagrindines laidos formuluotes ir tikslus. Svečias išreiškė pageidavimus, kad laida turėtų būti mėgstama ir populiari, turėti sąsajų su socialinės atskirties bei valstybės atskirties problemomis. Pašnekovo nuomone, galima rasti įmonių, kurios sutiktų būti kultūrinės laidos rėmėjais, ir taip būtų išspręstas finansinis klausimas.R. Valatka priminė svečiui apie laidų atsiradimo LTV eteryje tvarką bei tam tikslui skelbiamus laidų konkursus. D. Radzevičiaus nuomone, išanalizavus pateiktą Tarybai medžiagą, galima suprati, kad tai net ne vienos laidos klausimas, o įvairių laidų ciklas. Tarybos narys pakvietė ateityje dalyvauti viešame LTV laidų konkurse.Tarybos nariai pritarė išsakytoms idėjoms ir, siekiant kelti kultūrinių laidų kokybę, pasiūlė aktyviau bendradarbiauti su LTV administracija ir LRT laidų autoriais.

R. Paleckis atkreipė dėmesį, kad pagrindinės A. Staponkaus rašte Tarybai surašytos idėjos yra įgyvendinamos LTV laidose, bet paragino kreiptis į dabartinių laidų autorius ir juos sudominti siūlomomis idėjomis. Nelaukiant laidų konkurso pradžios, jau dabar galima pradėti dirbti su žurnalistais.

Taryba padėkojo svečiui už idėjas.

Nutarimų nebuvo priimta.

(ištrauka iš 2010 sausio 19 d. posėdžio protokolo)

Koks šviežias vėjo gūsis Lietuvos televizijoje! Tiesiog kvapą užėmė.

Priminsiu, kad kiekvieną pavasarį LTV administracija organizuoja TV laidų konkursus. Čia būna numatomos išankstinės sąlygos kandidatams, o tarp jų - profesiniai įgūdžiai.

LRT taryba, žinodama tą tvarką, padaro neeilinį svarstymą dėl Antano Staponkaus laidos savo dienotvarkės klausimu. Ar galima tikėtis, kad ir rinkoje dirbančių TV prodiuserių TV laidos turi galimybę būti taip apsvarstytos, jei jos išreiškia pageidavimą būti mėgstamomis ir populiariomis, bei turinčiomis sąsajų su socialinės atskirties bei valstybės atskirties problemomis? Su pasikvietimu į posėdį, motyvacijos išdėstymu? O jei ne, gal reikia Vilniaus Basanavičiaus gatvėje netoli Kultūros ministerijos įsisteigti viešą įmonę su žodžiu kultūra pavadinime, pasivadinti institutu, nutaisyti mąslų veidą, apsiginkluoti kultūtrėgeriška leksika ir tada drąsiai žygiuoti pas poną Ilgūną?

Hm, gerai, žinosim…

Dar pagalvojau, kaip, pasirodo, yra nuvertinta televizininko profesija tarp save kultūringa šviesuomene vadinančių… Tai apskritai ne profesija. Nereikia turėti jokių profesinių žinių. Tiesiog generuoji sau iškilias idėjas ir pirmyn į LRT tarybą!

O administracija sau pasiieškos įmonių, kurios sutiktų būti kultūrinės laidos rėmėjais, ir taip būtų išspręstas finansinis klausimas.

Dar ir dar pagalvojau, kad, paversdama tokį pono Staponkaus laidos klausimą Tarybos posėdžio svarstymo klausimu, Taryba pati ir nuvertina tą profesiją.

Į komercines televizijas be gero profesinio pagrindo nepateksi ir su buldozeriu. Tokius nežinia iš kur išdygusių institutų vadovus čia vadina gatviniais ir parodo jiems duris be diskusijų. O čia - prašom. Save TV profesionalumo etalonu retkarčiais pasivadinančioje įstaigoje.

Rodyk draugams

LIETUVIAI PASAULYJE: RINGO STARO GERBĖJAI IR SEKSUALINIAI GIGANTAI

Manau, žinote, jog Beatles būgnininkas Ringo Staras vakar gavo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje. Štai paveiksliukas:

Pasirodo, ceremonijoje atsitiko ir lituanistinis kampas, kurį atskleidžia Rolling Stone. Kelis R. Staro albumus prodiusavęs eks-Eagles gitaristas Joe Walsh paironizavo dėl vieno jų - labai mažai kam žinomo Old Wave (1983) populiarumo: Šį albumą gerai pirko Šveicarijoje, o taip pat jis buvo Nr.1 Lietuvoje

Žalią jaunimėlį apšviesiu, kad 1983 metais tą albumą Lietuvoje galėjo klausytis gal koks 10-20 elitinių bitlomanų.

uagadugu taip pat pribloškė vienos kanadietės gyvenimo tikslų sąrašėlis, paskelbtas Twitter’yje šiandien:

Sakyčiau, kažkam gyvenime nedaug reikia…

Rodyk draugams

LAIŠKAS BENUI IŠ LRT

Etatiniai LRT koridorių zulintojai kartais atsiunčia uagadugu linksmybių:

Rodyk draugams

NATŪRALIOJI EKOLIGIJA. ČIA LIGONIAMS?

Daumantai mums pažadėjo natūralumo:

Ir drėbtelėjo:

Į sveikatą, tsakant…

Rodyk draugams

NUOŠIRDUS PASVEIKINIMAS TŪKSTANTMEČIO PROGA

Skaityti čia.

Rodyk draugams

SEIMAS: VISUOMENĖS INFANTILIZUOTOJŲ SĄRAŠĖLIS

Skaityti čia.

Rodyk draugams

Naujesni įrašai »