BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas "Personalijos" kategorijai

TV3: SENASIS “GEDIMINO 11″ - NUO RYTOJAUS

Dievaži, sunku sekti TV3 programos dėliotojų minties šuolius.

Šiandien atsitiko programos pakeitimas ir nuo rytojaus, 17:15 val. Naisių vasaros prišildytoje tinklelio pozicijoje atsiranda Gedimino 11. Ne, ne naujasis, o senasis, BTV 2001-aisiais rodytas serialas!

Serialas bus rodomas kasdieniu režimu, spėju iki naujojo Gedimino 11 premjeros. Po šiandienos ankstesniu uagadugu įrašu užsimezgė minidiskusija apie BTV vaidmenį ar galimas pretenzijas į jos bangomis rodytas serijas. Bijau, kad jokių pretenzijų BTV reikšti negali, net jeigu turėtų tokio pasiryžimo (kurio iš šitos televizijos, ne vienus metus atrodančios lyg balionas su išleistu oru, nesitikime). Jei BTV savo sutartyje su R. Skaisgiriu nebuvo numačiusi licencijos iš jo pirkimo, tarkim, dešimčiai metų, tai prodiuseris tomis teisėmis gali disponuoti kaip tinkamas.

Tai, beje, galioja ir visoms autorinėms laidoms, kuriamoms Lietuvoje. Tik naminiai prodiuseriai, kurie naudojasi pilnu televizijos techniniu aprūpinimu ir sėdi ten kokiame apšnerkštame kambarėlyje, paprastai tomis teisėmis nedisponuoja.

Į parodytų laidų autorinių teisių nuosavybės klausimą ilgai pro pirštus žiūrėjo ir prodiuseriai, ir kanalai. Bet didiesiems kanalams kuriant savo klonus; augant mažų, alkanų autorinei produkcijai TV stočių kiekiui ir sparčiai darantis apčiuopiamam legaliam internetiniam transliavimui, šios teisės tampa vis svarbesnės ir Lietuvoje.

Su Gedimino 11 atsitinka dar ir tas pikantiškas akcentėlis, kad didieji kanalai į mažesniųjų įdirbį, personalijas ar kt. paprastai žiūri taip, kaip koks maumas iš Šiaulių į negrą iš Burkina Faso. T.y. labai jau iš aukšto.

O dabar, žiū, BTV bangomis rodytu serialu nepasibjaurėjo, paėmė.

Matai, kokie sparnai tam R. Skaisgiriui TV3-juose išaugo…

Stogas Kalvarijose kilnojasi…

Susiję rašiniai:

 TV3 VERBUOJA VALENTAITĘ IR REANIMUOJA “GEDIMINO 11″

Rodyk draugams

TV3 PRIPAŽINO “ŠOK SU MANIMI” MĖGĖJIŠKUMĄ

© TV3

Konfrontacinė įtampa tarp naujo, neaišku, kodėl vis dar bevardžio LNK šokių projekto ir Šok su manimi auga žvitria falusoide.

TV3 taškosi savireklaminiais purslais, kuriuose nori nenori įžvelgi daugiau karingos, tetervino tuoktuvių pozos, o ne protingai siektino noro tinkamai informuoti visuomenę, kuri, jau tuo tai visiškai neabejojame, šokių laukdama iki pat rudens stovės atsisukus į TV3 transliavimo siųstuvus it šunys liežuvius iškišę.

Jau teksto pavadinimas savotiškai intriguoja - ant TV3 šokių projekto „Šok su manimi“ parketo suksis dviejų žvaigždžių poros!

Tai anksčiau buvo vienos?

O projekto prodiuserė Neringa Kavaliauskienė žybsi toliau: Jei praeitais metais džiaugėmės subūrę svajonių komandą, tai šiemet mūsų lūkesčių kartelė pakilo dar aukščiau. Žiūrovus norime nudžiuginti ne mėgėjiškais, o meistriškais šokio judesiais. Šį kartą garantuojame, kad ant šokių parketo poroje išvysite ne vieną, o dvi žvaigždes.

Pasirodo, praėjusį sezoną buvome apgaudinėjami - šoko mėgėjai, o ne tikri savo amato meistrai.

Tačiau kitais opusais TV3 pati sau prieštarauja: visų TV3 žiūrovų, o ypač moterų ir merginų džiaugsmui, naujame projekto sezone pasirodys Pasaulio bei Europos čempionas Andrius Butkus. Sėkmingai Seimo narę ir dainininkę Ingą Valinskienę šokdinęs vyras šį kartą profesionalaus šokio mokys Oną Kolobovaitę. (…) Žavioji liaudies atstovo Jurgio Jurevičiaus partnerė, Pasaulio jaunimo čempionato finalininkė Viktorija Kunauskaitė taip pat ruošiasi svarbiausiam rudenio šou.

Tai kur čia ta naujovė? Pasirodo ir tasai Andrius Butkus ir toji Viktorija Kunauskaitė ne tik dalyvavo praėjusių metų projekte, bet ir yra visokie gerbtini čempionai, o ne kokie nors ten žiūrovus džiuginę mėgėjiškais judesiais.

Suprantu, kad reikia kažką kudakuoti, bet bent jau krislą logikos į savo tekstus sudėtute.

Mums aišku, kad norėta pasakyti apie kito sezono šou geresnius nei buvo šokėjus. Ir, ko gero, tai akmuo į būsimus LNK pranešimus, kurie, nenustebtume, praneštų apie tai, kad jų šou pasirodys šokėjai iš TV3, kurių profesionalumą pastarasis kanalas jau bus sumenkinęs užkabindamas mėgėjų etiketę.

Bet kaip tai padaryta…

Jei kažko nesupratome, patikslinkit - labai jau painūs tie jūsų tekstai. Be rimtos semiotinės analizės nesuprasi…

Susiję rašiniai:

TV3 VERBUOJA VALENTAITĘ IR REANIMUOJA “GEDIMINO 11″

LNK ĮŽENGIA Į ŠOKIŲ ARENĄ

Rodyk draugams

TV3 VERBUOJA VALENTAITĘ IR REANIMUOJA “GEDIMINO 11″

TV3 po griausmingo LNK savireklaminio žingsnio, skelbiančio įsitraukimą į šokių pasiutpolkę, ginasi primindama apie savo Šok su manimi ir reklamuodama naują serialą.

Kanalo atsakymas į Radži, Jolantos Paulauskienės ar Andraus Šedžio dalyvavimą LNK šokiuose yra Astos Valentaitės, ne vienus metus puošusios milijonieriaus Laimučio Pinkevičiaus aplinką, asmenybė. Astai Valentaitei, kuri TV3 spaudos pranešime vadinama verslininke, norisi naujos veiklos – streso kūnui ir protui.

Na, o TV3 šiuo pranešimu labai svarbu pranešti dar svarbesnę žinią - kad ji nėra nokautuota - mano telefonas netyla, skambina visi šokėjai ir siūlo žvaigždes, kurios galėtų šokti mūsų projekte. Pasirodo, daugelis susitikinėja su Lietuvos žvaigždėmis ir paslapčia bandosi šokti. Jie jau dabar man pateikia aibę staigmenų. Esu sužavėta jų užsidegimu ir įsitikinusi, kad šiais metais TV3 žiūrovams bus pateiktas dar įspūdingesnis šou“, – šypsosi jau dabar „Šok su manimi“ pasirengiamuosius darbus pradėjusi projekto vadovė N. Kavaliauskienė.

Kažkokia nauja tendencija prodiuserystėje- šou autoriai rankas sudėję sėdi prie telefono aparato ir laukia skambučių iš šokėjų, kurie vietoj jų dirba sunkų casting‘o darbą…

Jie tokie vangūs, kad profesionaliai atliktas nuotraukas žiniasklaidai pateikinėja su grifu iš asmeninio archyvo:

© TV3 asmeninis archyvas

Praktiškai patikėjom…

Kita naujiena yra serialas, apie kurį rašoma pompastiškai - jau greitai TV3 pradės rodyti televizijos prodiuserių – kompanijos „Videometra“ kuriamą politinį trilerį, televizinį filmą „Gedimino 11“. Jis bus pirmtako – prieš aštuonetą metų rodyto ir milžiniško populiarumo sulaukusio serialo „Gedimino 11“ tęsinys. „Gedimino 11“ sugrįžimui į televizijos eterį įtakos turėjo keletas veiksnių. „Visų pirma tai ,Gedimino 11‘ buvo kultinis serialas. Manau, daugelis jį dar puikiai prisimena. Be to, „Gedimino 11“ buvo politinis serialas, o kadangi dabar Lietuvoje politinė padėtis – labai įdomi, tai irgi paskatino filmo sugrįžimą“, – pasakoja prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

© TV3

Per TV3 savireklaminius blizgučius kyšo pora lengvų prasilenkimų su teisybe. Gedimino 11 prieš dešimt metų buvo, be abejonės, įvykis tada serialą rodžiusiai BTV, bet milžiniškai populiariu jis vargu ar pavadintinas - tuometinės LNK ar TV3 laidos buvo kur kas populiaresnės.

O ir su tuo kultu… uagadugu ir patys dažnai vartoja šį žodį, bet parašę po to ir patys galvojame - jei kokiems trims bendraminčiams kažkas tampa kultiniu, tai ar nuo to tas kultas jau ir visuotinis?

Serialo režisierius Raimundo Banionio narsto Gedimino 11 unikalumus: siužetas čia bus tik priemonė, per kurią bus pasakojami ekonominiai, politiniai įvykiai, moraliniai, etikos dalykai, valdžios santykis su žmonėmis. Kitaip sakant, bus svarbus ne vien siužetas, bet ir mintys – apie ką pasakojama, kas lieka už to, ką matai.

Iš tiesų, atgaminant mintyse senąjį Gedimino 11, meni, kad serialas buvo unikalus ne tik tuo, kad bene pirmas sudrebino tuometinių Giminių autorių dominavimą rinkoje, bet ir savo novatorišku scenarijaus rėmu buvo labai glaudžiai prilipęs prie politinių aktualijų - nuo jų atsispirdavo, atkartodavo, o kartais ir užbėgdavo įvykiams už akių.

Tai pridėjo serialui populiarumo, nes jis integraliai įsikomponuodavo į publicistinį televizijos peizažą, šiam suteikdamas beletristinio aromato.

Žadama 12 serialo serijų, o kadangi TV3 rašo jau greitai, tai, ko gero, jo galime susilaukti sezono pabaigai arba vasarai.

Rodyk draugams

LNK ĮŽENGIA Į ŠOKIŲ ARENĄ

Na, štai… Plepalai materializavosi. Rinkoje sukosi gandai, kad LNK nuo rudens įžengia į šokių aikštelę, tačiau patvirtinimo nebuvo. Užtat dar vakar benzino kolonėlėse pasirodžiusiuose Žmonėse parlamentaras Andrius Šedžius dėsto galiausiai sutikęs su LNK pasiūlymu dalyvauti šokių projekte, nors iš pradžių atsakė ir vienai, ir kitai į tokius pat projektus kvietusioms televizijoms.

O šį rytą pasirodė ir LNK spaudos pranešimas, kuriame teigiama, jog viena didžiausių LNK rudens tinklelio naujienų – grandiozinis šokių su žvaigždėmis projektas. LNK šokių programoje ant parketo pasirodys rekordinis skaičius porų, sudarytų iš pirmo ryškumo žvaigždžių ir Lietuvos šokių elito šokėjų.

Tarp eilučių skaitome, kad LNK meta ilgai lauktą iššūkį TV3 televizijai. Kadangi tai įvyks rudenį, reiškia - iššūkis metamas Justino Milušausko prodiuserinėje kompanijoje ruošiamam Šok su manimi. Metikai patyrę - LNK rašo, kad šokių projektą prodiusuos pirmoji Lietuvoje kultinę televizijos šokių programą „Lietuvos šokių dešimtukas“ nacionalinėje televizijoje kūrusi dabartinė LNK kūrybos direktorė Indrė Zelbaitė – Ciesiūnienė. Šokių laidos dalyvius vertins komisija, kuriai vadovaus elegantiškasis žodžio meistras Vytenis Pauliukaitis. „Labai pasiilgau šokių, - prisipažįsta V. Pauliukaitis. – Šokiuose daug judesio ir daug dinamikos. Nuo naujojo sezono mes jums šoksime ir žavėsime šokiu taip, kad jūs neteksite žado“ .

Tikimės tiesioginės konfrontacijos kaktomuša šeštadieniais 19:10 val.

Vyks dar vienas megamūšis programoje ir, ko gero, bene įdomiausia kito sezono intriga.

Ar Šok su manimi pavyks išlaikyti praėjusio sezono populiarumą? Ar kultinio LTV projekto autoriams pavyks pernešti Šokių dešimtuko populiarumo aurą į LNK?

Atsakymai - rudenį.

O šiandien tarp televizijų vyksta kova dėl šou dalyvių. Televizijos kabina tokius kolioravus ne tik perkeltine, bet ir tikrąja prasme veikėjus, kaip Andrius Šedžius, kuris be permanentiško plaukų peroksidinimo yra Vilniuje garsus dar kaip ir be galo trokštamas jaunikis. Tai išsiplieks ir šokių aikštelėje. Bus gandų ir gandelių - labai dėkinga tema pūsti skandaliuką po skandaliuko po kiekvienos laidos. Ką jaučia ir mato televizijos. Todėl ir grumiasi.

Įdomu dar, kad operatyvusis internetas operatyvumu pralaimėjo savaitiniam žurnalui…

Rodyk draugams

LTV: LAIDOTUVIŲ TV SINDROMAS

Vytas pirmadienį į uagadugu pašto dėžutę (žr. dešinėj ir kiek į apačią) įmetė tokią žinutę:

Visus, pageidaujančius iš uagadugu kokių nors jiems rūpimų temų, prašome rašyti į šią pašto dėžutę arba tiesiog brūkštelti komentarą. Visus komentarus skaitau - tiesa, kaltas, kad tik į mažumą atsakau.

Bet tikrai neįsižeiskite - mes Afrikoje mokame bendrauti telepatiškai, todėl vienokia ar kitokia forma mano atsakymą gaunate. Žinau, kad skamba ufonautiškai, bet tai gryna tiesa.

Nebijokit, apie vibracijas, transcendencijas ir čiakrų atsidarymus nerašysim.

Tiesa, šįkart nuvilsiu Vytą savo raišomis įžvalgomis ir šlykščiai, bjauriai prisipažinsiu, kad laidotuvių per lietuviškus kanalus nežiūrėjau. Žinau, kad tai neprofesionalu ir šitoks tinklaraščio, bandančio aprėpti neaprėpiamą Lietuvos televizijų pasaulėlį, atsakymas yra nevertas tinklaraščio bandančio aprėpti neaprėpiamą Lietuvos televizijų pasaulėlį.

Bet…

Bet nevaidinsiu čia visažinio ir viską matančio. Nors uagadugu per penkiolika savo egzistavimo mėnesių jau persirito per 600 rašinių, to vis tiek per mažai, kad būtų galima susidaryti visavertį žvilgsnį į televizijas.

Tačiau rašau vienas…

Ką matom, tą ir rašom, kaip kažkada yra pasakęs vienas žinomas žurnalistas vienoje žinomo laikraščio redakcijoje įkyriam skaitytojui telefonu.

Tiesa, tada jis dar nebuvo žinomas…

Porą rašinukų apie Lenkijos įvykius brūkštelėjom tada, kai dar net ne visi portalai buvo į juos sureagavę. Po to apie tai rašyti pasidarė banalu, todėl ir nekreipėme dėmesio.

Tai nereiškia, kad nesekėme įvykių. Dar ir kaip! Bet žiūrėjome ne lietuviškas televizijas, o lenkų informacinius kanalus (specializuotus, 24 valandas per parą  žinias rodančius kanalus lenkai turi tris! Vieno jų - TVP Info informacinis srautas yra atkoduotas ir laisvai matomas Astra palydovu) ir paraleliai klausėme Echo Moskvy radijo. uagadugu buvo įdomios ne laidotuvės, o tai, kaip griūva lenkų stereotipai apie rusus ir rusų apie lenkus. Mes tarp šių dviejų kolosų šiaip ar taip esame nykštukai, o nykštukai turi būti budrūs ir viską aplink save atidžiai stebėti, nes anieji besiglėbesčiuodami mus gali sutrinti ir nepastebėję šito mums liūdno fakto.

Arba pavers sodo nykštukais, anot filmo Amelija. Kuriuos kičiniu pavidalu kolekcionuoja nykštukų kolekcionieriai-sodininkai, anot filmo Sodininkas.

Užtat eurą tai tikrai įsivesim.

Gerai, nusiuagaduginom čia. Grįžkim atgal į platųjį srautą iš drumzlinų purvabrydžių ir kreivų čiurkšliakanalių.

uagadugu komentatoriai peikė flegmišką Vykinto Pugačiausko įvykių perteikimo manierą. Nežinau, nežiūrėjau. Bet jeigu jis liežuviu malė penkias valandas be pertraukos, tai garbė jam.

Pabandykite patys šitiek pavaryti monologu.

Bet laidotuvės Lietuvos televizijai apsimoka. Taip, tai ciniškas, amoralus, kiauliškas ir be galo negatyvistinis teiginys. Lietuvos televizijos auditorijos dalis balandžio aštuonioliktą - Lenkijos prezidento ir jo žmonos laidotuvių dieną buvo 19 procentų! Palyginimui, sekmadienį, balandžio 11 dieną LTV auditorijos dalis siekė tik 12.5%. O balandžio 18 d. LTV aplenkė TV3 ir nedaug atsiliko nuo LNK. Kanalas nuo 14.05 val. iki 19.03 val. buvo užtikrintas lyderis tarp visų televizijų, lenkiantis TV3 ir LNK bendrą, sudėtą žiūrovų kiekį.

Štai tau ir laidotuvės. Kam laidotuvės, o kam…

Tokius pačius žiūrėjimo šuolius LTV pergyveno ir kitų nelaimių metu - rugsėjo 11 dienos teroristinio akto, popiežiaus mirties, kitų garsių Lietuvos žmonių netekčių, kai LTV suplanuodavo specialią programą, atvejais.

Beje, ši taisyklė galioja tik LTV - kitos televizijos tokiomis dienomis bandydamos mesti pirštinę Nacionaliniam transliuotojui paprastai pralaimėdavo. Prisiminkime kad ir popiežiaus laidotuves, kai LNK, paraleliai transliavusiai signalą iš Vatikano, teko išsėlinti iš reitingų mūšio lauko pabrukus uodegą.

Į komercinių televizijų klystekranius nusigrybavęs tautietis atsitikus nelaimei staiga išblaivėja ir, kas LRT bevaldytų, prisiglaudžia prie LTV.

Kaip prie mamos gimtosios.

Rodyk draugams

TV3 KANALUI NEPAVYKO SAVAITGALIŲ ŠTURMAS

© TV3

Bent jau taip galima teigti po to, kai praėjusį savaitgalį TV3 bangomis pasirodė Šeimų dainos ir Tu gali šokti? Kanalas reklamavo savo projektus nepabrukęs uodegos - jis iš jų akivaizdžiai labai daug tikėjosi. uagadugu jau buvo pavargęs reaguoti į daugybę spaudos pranešimų ir kitų savireklaminių akcijų, susijusių su abiem laidomis.

Kurių pavadinimai, tiesą sakant, yra gana pavargusios fantazijos vaisius. Jei jos kada nors apskritai būta… Čia paraštėse.

Priminsiu kontekstą - po pirmos sezono pusės Šok su manimi ir Lietuvos talentų triumfo TV3 svaitgaliais prarado inciatyvą. Tai jai kainavo apie 2-3% auditorijos dalies bendrame pjūvyje arba dešimtadalį viso žiūrovo dėmesio.

Tai skausminga. Todėl TV3 įtartinai greitai, per porą mėnesių susivyniojo meškeres su Chorų karais bei Myliu LT ir paskubomis paruošė smogiamąją ataką su talentingomis šeimomis ir nežinomais gatviniais bei klubiniais šokių virtuozais.

Lyginu kanalų žiūrimumą šį savaitgalį ir prieš dvi savaites (kovo 28-29 d.d.), kai TV3 eteryje dar nebuvo nė vienos šios laidos.

Nėra jokių pasikeitimų. Šeštadienį tie patys aštuoni procentų LNK persvaros, o sekmadienį - du. Ir vieną, ir kitą vakarą, geriausiu laiku LNK kreivės trečdaliu, o kai kur ir per pusę aukščiau TV3 kanalo.

Vienokia r kitokia forma Išleista daugybė pinigų plotams laikraščiuose, radijo eteryje, kitur.

Bet puolimo strategija, panašu, buvo klaidinga - TV3 iki sezono pabaigos savaitgaliais neturėtų atsigauti.

LNK gali atsipūsti. Pusiausvyra išlaikyta.

Susiję rašiniai:

“TU GALI ŠOKTI” SKUBA ATSIRASTI ETERYJE

Rodyk draugams

ILGASIS VELYKŲ SAVAITGALIS: REZULTATAI

O buvo taip:

Šeštadienį LNK Žvaigždžių duetai išsilaikė prieš TV3 Šeimų dainas.

Sekmadienį LNK 2 minutės šlovės be vargo nugalėjo muzikinę pasaką Dvylika brolių juodvarniais lakstančių.

Pirmadienį TV3 Vaikų balsas įveikė LNK proginę laidą Kai šventė avinai (nors tikrai ne tokia persvara, kaip tikėjosi) ir, kaip teisingai pažymėjo komentatorius Fish, pralaimėjo Kakadu.

Abu kanalus žiūrėjo beveik tiek pat žiūrovų, bet moralinę pergalę pasiekė LNK - TV3 lūkesčiai tikrai buvo didesni, nei rezultatai.

Penkių su puse valandos konjunktūriškai-katalikiška LTV transliacija buvo menko žiūrimumo. Kaip ir visada, žmonėms norėjosi pasižiūrėti, kaip atrodo Šventas Tėvas, todėl vaizdelis iš Romos kartais pasiekdavo 4 procentus reitingo (tai būtų viena dvidešimt penktoji viso Lietuvos gyventojų televizinio dėmesio, jei staiga jie visi įsijungtų televizorius), bet visa kita (o tai - uagadugu linksniuota dokumentika) pralošė visiems didėlesniems kanalams, o tarp jų ir LRT vadovų nemėgstamo B. Lubio BTV.

Todėl LRT administracijos kai kur skleidžiamą informaciją apie religinių transliacijų kiekio padidėjimo LTV programoje žiūrovinį pagrįstumą leiskite laikyti gudria taikomąja kazuistika, skirta naivuoliams mulkinti.

Susiję rašiniai:

VELYKINĖ TV PROGRAMA: PILDANT TUŠTUMĄ

Rodyk draugams

VELYKINĖ TV PROGRAMA: PILDANT TUŠTUMĄ

Parašęs apie šventinę TV programą beveik visuomet susilaukiu kokio nors niurzgos komentaro, kad niekas to televizoriaus nežiūrės. Nesutinku. Gyvename be galo susvetimėjusioje visuomenėje, bendraujame tik su vienu kitu gimine, kolega ar draugu. Nepažįstame kaimynų, nesisveikiname su tais, kurie mūsų neturėtų pažinti ar prisiminti.

Nors gal prisimena ar pažįsta.

Mums atrodo, kad nesisveikiname iš kuklumo. Kuklumas mus paverčia nematomais. Tokiais save laikome net ir nepagalvodami, kad kiti mus pažįsta ir prisimena. Nepaisant to mūsų galvojimo, kad esame kukliai nematomi.

Bet nesisveikiname. Negi sveikinsies su tuo, kas tavęs neturėtų atsiminti. Nes nemato nematomo.

Tie, su kuriais nepasisveikinome, mano, kad esame be galo arogantiški. Nepaisant to, kad jie irgi nepasisveikino. Nes irgi mano, jog yra nematomi.

Kvaila. Bet tokie esame.

Tipiški savęs graužikai.

Save iš visur evakuojantys lietuviai…

O apie ką mes čia? A… Apie velykinę programą. Rašydamas, jog nesutinku, kad niekas to televizoriaus nežiūrės ir turiu omeny, kad televizorius bei vis labiau progresuojantis internetas ir užpildo tą mielą lietuvišką tuštumą.

Taigi ir pasižiūrėkim, kuo. Filmai, filmai, filmai. O tarp jų dar kažkas, apie ką ir parašysime.

Pirma šventinės programos diena. LTV. 10.30 - 16.00. Penkios su puse valandos religinės programos per LTV. Velykinis rekordas. Ilgesnė buvo tik visiems laikams absoliučiu pasiekimu tapusi LTV transliacija popiežiaus Jono Pauliaus 2-ojo mirties proga. Tada transliacija tęsėsi, berods, visą savaitę.

Dabar niekas nemirė. Kas nors pasakys, kad blogas humoras. Negi LRT šventą dvasingumą turėtų demonstruoti tik popiežiaus mirties proga?

Gal ir ne tik. Bet ko nepagalvosi žinodamas, jog po mėnesiuko Seime subręs balsavimas dėl LRT įstatymo pataisų, kurios, nepriklausomai nuo savo kokybės ir rezultatų, atliktų vieną darbą, kurį geru ar blogu pavadintų tik istorija - išverstų iš balno dabartinę LRT tarybą, o su ja kartu ir administraciją. Pagrindiniai balsuotojai už šį įstatymą turėtų būti Tėvynės Sąjunga-Krikščionys demokratai. Bet ar pakils tikram krikščioniui ranka balsuoti už įstatymą, kuris verstų iš valdžios žmones, išplėtusius šventų mišių transliacijų kiekį iki 16 per metus, o velykinį sekmadienį parodančius net 330 minučių nenutrūkstamos dievobaimingos programos? Versti tikrus ir niekuo nenusidėjusius katalikus Audrių Siaurusevičių ir Rimvydą Paleckį? Iš kurių pirmasis tą nelemtą skydinės rudenį spėjo pabuvoti ne tik tame mažame kambarėlyje, bet, kaip, matyt, išskirtinės kokybės katalikas, net ir pas patį Šventą Tėvą. Kur gali patekti tikrai ne visi labai dievobaimingi katalikai.

Gerai, juokus į šalį. uagadugu iš tiesų pyksta ne dėl konjunktūros, o dėl to, kaip netalentingai ji atliekama. Iš tų 330 minučių šimtas penkiasdešimt yra trejetas ne kartą rodytų, nuzulintų dokumentinių filmų, kurie, matyt, ir patys be galo nustebo atsiradę šventiškame tinklelyje. Du iš jų - autoriaus Daliaus Ramanausko, yra mėgėjiški darbai, kuriuos dokumentika pavadinti galima tik su dideliu pritempimu. Juos tiktų rodyti kur nors programos paraštėse per daug neafišuojant. Kaip duoklę misijai. Bet per Velykas? Šalia popiežiaus sveikinimo Urbi et orbi? Nesusipratimas.

Kodėl taip širstame? Todėl, kad patys per Velykas kartais pasižiūrime įstabių reginių, kurių, netikime, jog LTV per savo visagelbstintį EBU negali gauti.

Sekmadienio reitinginė intriga -  ar pavyks TV3 kanalui įsikabinti į padurkus LNK 2 minutėms šlovės su lietuviškos muzikinės pasakos Dvylika brolių juodvarniais lakstančių premjera. TV3 žodžiais, per šimtas specialiais kostiumais pasipuošusių žymių atlikėjų lietuvių liaudies pasaką pavers ypatingu miuziklu. Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Česlovas Gabalis, „Studentės“, Paulius, „Mokinukės“, „Fuego“, „O lia lia vaikai“ ir kiti dainininkai sekmadienio vakarą, karaliaus rūmų juokdario lūpomis papasakos istoriją, kurią anūkams vis dar seka močiutės ir seneliai.Šios lietuvių liaudies pasakos muzikine ekranizacija nuo pernai birželio mėnesio rūpinasi dainininkė ir muzikos prodiuserė Laima Lapkauskaitė.

© TV3

Nesitikime, kad Lietuvą savo nusirengimu neišvengiamai ketinantis pradžiuginti  darnus Studenčių ansamblis atliks šitą numerį būtent per Velykas, bet žiūrovams gali būti įdomu.

Originaliai Velykas švenčia BTV ir Lietuvos ryto TV. Pirmoji su Rimo Bružo dokumentiniu filmu 1863-1864 metų sukilimas, o antroji su Lietuvos futbolo A lygos rungtynėmis tarp Marijampolės Sūduvos ir Vilniaus Žalgirio.

Pirmadienį LTV jau pasileidžia nuo virvės. Todėl programoje išvysime Juokį. Laidą be stabdžių, kur humoras ganosi tarp Žemaitės ir profkių Lietuvos.

Komercinių televizijų varžybų arenoje matysime TV3 triumfą. Kanalas rodys Vaikų balsą 2010. Apdovanojimų ceremoniją, kur vaikai apdovanoja jiems simpatiškiausius suaugusius. Kurie, kaip rodo ankstesnių ceremonijų praktika, bene visuomet galėtų būti renkami ir erotiškiausių ceremonijoje. Šįkart nenustebčiau išvydęs apdovanotas Olialia pupytes. Arba kokias visada nauju ir be galo netikėtai nuogu įvaizdžiu stebinančias Yvas. Arba jau aukščiau minėtas premjerai FHM žurnale, o po to visur ir visada pasirengusias nusirengti Studentes.

Tuo tarpu LNK vėl panirs į horoskopinį, daug mažesnio biudžeto reginį Kai švenčia Avinai.

TV rinkoje tik trys kanalai - LTV, TV3 ir LNK bando švęsti kartu su Lietuva. Kaip moka, gali ar sugeba.

Kiti negali.

Rodyk draugams

“TU GALI ŠOKTI” SKUBA ATSIRASTI ETERYJE

© TV3

Atsiranda vis daugiau informacijos apie Tu gali šokti - TV3 žodžiais tai šou, kuriame nėra antrų vietų, nebus antrų šansų. Nugalėtojas bus tik vienas. Amerikoje sukurto šokių projekto kūrėjai patikėjo mūsų galimybėmis ir suteikė išskirtines teises sukurti ,Tu gali šokti?‘ Lietuvoje. Milžiniška atsakomybė gula ne tik ant projekto dalyvių, bet ir teisėjų, choreografų ir kūrybinės grupės pečių“, – pasibaigus atrankoms sako šou režisierius Mindaugas Meškauskas.

Dvi dienas vykusiose atrankose metu žinomi šalies choreografai kartu su šou organizatoriais stebėjo norinčiųjų dalyvauti projekte pasirodymus. Iš beveik pusantro tūkstančio Lietuvos šokėjų atrinkta net pusantro šimto dalyvių, ir jie jau netrukus stos prieš teisėjus ir įrodys, kad gali šokti. Teisėjauti šio projekto dalyviams ryžosi profesionali šokėja Eglė Visockaitė, baleto primarijus Nerijus Juška ir aktorius Vaidotas Martinaitis.

„Itin atidžiai rinkome teisėjų trijulę. Šokis – tai ne tik judesiai scenoje, tai ir artistiškumas, plastika, emocija ir, žinoma, pats šokis. ,Tu gali šokti?‘ dirbs tik geriausi šokio srities profesionalai: net du ,Auksinių scenos kryžių‘ laureatai – Nerijus Juška ir Vaidotas Martinaitis – bei daugkartinė čempionė, Lotynų Amerikos šokio specialistė Eglė Visockaitė“, – naujojo TV3 šou teisėjų trijulę pristato projekto prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas.

© TV3

Laidą ves Leo - aktorius tobulai skaitantis jam redaktorių paruoštą tekstą - prieš porą metų dalyvavęs šokių projekte ir vos per plauką nelaimėjęs pagrindinio prizo, aktorius ir TV laidų vedėjas Leonardas Pobedonoscevas pagaliau galės įgyvendinti seną svajonę, išmokti ne tik sportinių, bet ir kitų stilių šokių. „Popingas, džaivas, kepurinė, džiazo improvizacijos, visko tiek daug, kad net sunku orientuotis. Ir visur reikalauja plastiškumo. Aš galiu šokti, nes geriausiame šokių projekte ‚Tu gali šokti?‘ iš plastiško bemokslio choreografai išlankstys geriausią Lietuvos šokėją“, – juokiasi balandžio 11-ąją per TV3 startuosiančio projekto „Tu gali šokti?“ vedėjas Leonardas Pobedonoscevas.

Nepaisant šitos visos panegirikos pasiruošimas projektui sudaro skubotumo įspūdį. Palyginkite, kaip buvo stumiamos TV3 laidos, kurios savo gyvavimą pradėjo liepos pradžioje - apie kai kurias iš jų informacija jau buvo pradėta platinti birželio mėnesį  - pora mėnesių prieš sezoną. Apie šokius sužinojome tik ką, o pirma laida eteryje atsiras balandžio 11 dieną - po dešimties dienų! Beje, beveik tas pats atsitiko ir su Šeimų dainomis.

TV3 skuba. Savaitgaliais ji kraupiai pralaimi LNK.

Beje, mus labai nustebino laidos trukmė - tik valanda! Palyginkime su, įtariu, panašaus užmojo LNK Žvaigždžių duetais, kurie tęsiasi net keturias valandas.

Ką gi - matyt, padarytos išvados iš Chorų karų ilginimo nesėkmės.

TV3 nepamiršta paminėti, kad rudenį bus naujas Šok su manimi sezonas - šokių laida „Šok su manimi“, šeštadienio vakarais prie ekranų pritraukdavusi per milijoną žiūrovų, – sugrįš ir ateinantį rudenį. Pirmoji iššūkį dalyvauti jau priėmė dainininkė Ona Kolobovaitė.

LNK reakcijos į TV3 begalinį susižavėjimą šokiais nėra.

Rodyk draugams

BTV TRUMPINA DARBO SAVAITĘ

Šiandien žiniasklaidoje pasirodė žinių, kad Achemos trąšų gamykla svarsto galimybę keletui mėnesių stabdyti gamybą, o darbuotojai neatmeta galimybės protestuoti.

uagadugu turi informacijos, kad Achemos koncerno valdomos BTV darbuotojai jau dirba sutrumpintu grafiku - keturias dienas per savaitę.

Krizė dar anksčiau beldėsi į Achemos žiniasklaidos įmonių langus. Praėjusiais metais buvo pranešimų, kad už siųstuvus yra įsiskolinusi Radiocentro radijo stotis.

Sausio 1 dieną sustabdyta Achemos grupės televizijos, radijo stotis ir laikraščius administravusio holdingo Balto media veikla. 2004 metais įkurtą įmonę visą jos egzistavimo laikotarpį krėtė permainų karštligė - per šešis metus ji pakeitė penkis vadovus. Paskutinis - Vytautas Kvietkauskas buvo atleistas po to, kai Valstybinė mokesčių inspekcija areštavo dalį holdingo turto, o Achemos grupės prezidentas Bronislovas Lubys pareiškė neįžvelgiąs Balto media veikloje teigiamų rezultatų.

Rodyk draugams

Naujesni įrašai »