BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas "Rinka" kategorijai

TV3: SENASIS “GEDIMINO 11″ - NUO RYTOJAUS

Dievaži, sunku sekti TV3 programos dėliotojų minties šuolius.

Šiandien atsitiko programos pakeitimas ir nuo rytojaus, 17:15 val. Naisių vasaros prišildytoje tinklelio pozicijoje atsiranda Gedimino 11. Ne, ne naujasis, o senasis, BTV 2001-aisiais rodytas serialas!

Serialas bus rodomas kasdieniu režimu, spėju iki naujojo Gedimino 11 premjeros. Po šiandienos ankstesniu uagadugu įrašu užsimezgė minidiskusija apie BTV vaidmenį ar galimas pretenzijas į jos bangomis rodytas serijas. Bijau, kad jokių pretenzijų BTV reikšti negali, net jeigu turėtų tokio pasiryžimo (kurio iš šitos televizijos, ne vienus metus atrodančios lyg balionas su išleistu oru, nesitikime). Jei BTV savo sutartyje su R. Skaisgiriu nebuvo numačiusi licencijos iš jo pirkimo, tarkim, dešimčiai metų, tai prodiuseris tomis teisėmis gali disponuoti kaip tinkamas.

Tai, beje, galioja ir visoms autorinėms laidoms, kuriamoms Lietuvoje. Tik naminiai prodiuseriai, kurie naudojasi pilnu televizijos techniniu aprūpinimu ir sėdi ten kokiame apšnerkštame kambarėlyje, paprastai tomis teisėmis nedisponuoja.

Į parodytų laidų autorinių teisių nuosavybės klausimą ilgai pro pirštus žiūrėjo ir prodiuseriai, ir kanalai. Bet didiesiems kanalams kuriant savo klonus; augant mažų, alkanų autorinei produkcijai TV stočių kiekiui ir sparčiai darantis apčiuopiamam legaliam internetiniam transliavimui, šios teisės tampa vis svarbesnės ir Lietuvoje.

Su Gedimino 11 atsitinka dar ir tas pikantiškas akcentėlis, kad didieji kanalai į mažesniųjų įdirbį, personalijas ar kt. paprastai žiūri taip, kaip koks maumas iš Šiaulių į negrą iš Burkina Faso. T.y. labai jau iš aukšto.

O dabar, žiū, BTV bangomis rodytu serialu nepasibjaurėjo, paėmė.

Matai, kokie sparnai tam R. Skaisgiriui TV3-juose išaugo…

Stogas Kalvarijose kilnojasi…

Susiję rašiniai:

 TV3 VERBUOJA VALENTAITĘ IR REANIMUOJA “GEDIMINO 11″

Rodyk draugams

TV3 VERBUOJA VALENTAITĘ IR REANIMUOJA “GEDIMINO 11″

TV3 po griausmingo LNK savireklaminio žingsnio, skelbiančio įsitraukimą į šokių pasiutpolkę, ginasi primindama apie savo Šok su manimi ir reklamuodama naują serialą.

Kanalo atsakymas į Radži, Jolantos Paulauskienės ar Andraus Šedžio dalyvavimą LNK šokiuose yra Astos Valentaitės, ne vienus metus puošusios milijonieriaus Laimučio Pinkevičiaus aplinką, asmenybė. Astai Valentaitei, kuri TV3 spaudos pranešime vadinama verslininke, norisi naujos veiklos – streso kūnui ir protui.

Na, o TV3 šiuo pranešimu labai svarbu pranešti dar svarbesnę žinią - kad ji nėra nokautuota - mano telefonas netyla, skambina visi šokėjai ir siūlo žvaigždes, kurios galėtų šokti mūsų projekte. Pasirodo, daugelis susitikinėja su Lietuvos žvaigždėmis ir paslapčia bandosi šokti. Jie jau dabar man pateikia aibę staigmenų. Esu sužavėta jų užsidegimu ir įsitikinusi, kad šiais metais TV3 žiūrovams bus pateiktas dar įspūdingesnis šou“, – šypsosi jau dabar „Šok su manimi“ pasirengiamuosius darbus pradėjusi projekto vadovė N. Kavaliauskienė.

Kažkokia nauja tendencija prodiuserystėje- šou autoriai rankas sudėję sėdi prie telefono aparato ir laukia skambučių iš šokėjų, kurie vietoj jų dirba sunkų casting‘o darbą…

Jie tokie vangūs, kad profesionaliai atliktas nuotraukas žiniasklaidai pateikinėja su grifu iš asmeninio archyvo:

© TV3 asmeninis archyvas

Praktiškai patikėjom…

Kita naujiena yra serialas, apie kurį rašoma pompastiškai - jau greitai TV3 pradės rodyti televizijos prodiuserių – kompanijos „Videometra“ kuriamą politinį trilerį, televizinį filmą „Gedimino 11“. Jis bus pirmtako – prieš aštuonetą metų rodyto ir milžiniško populiarumo sulaukusio serialo „Gedimino 11“ tęsinys. „Gedimino 11“ sugrįžimui į televizijos eterį įtakos turėjo keletas veiksnių. „Visų pirma tai ,Gedimino 11‘ buvo kultinis serialas. Manau, daugelis jį dar puikiai prisimena. Be to, „Gedimino 11“ buvo politinis serialas, o kadangi dabar Lietuvoje politinė padėtis – labai įdomi, tai irgi paskatino filmo sugrįžimą“, – pasakoja prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

© TV3

Per TV3 savireklaminius blizgučius kyšo pora lengvų prasilenkimų su teisybe. Gedimino 11 prieš dešimt metų buvo, be abejonės, įvykis tada serialą rodžiusiai BTV, bet milžiniškai populiariu jis vargu ar pavadintinas - tuometinės LNK ar TV3 laidos buvo kur kas populiaresnės.

O ir su tuo kultu… uagadugu ir patys dažnai vartoja šį žodį, bet parašę po to ir patys galvojame - jei kokiems trims bendraminčiams kažkas tampa kultiniu, tai ar nuo to tas kultas jau ir visuotinis?

Serialo režisierius Raimundo Banionio narsto Gedimino 11 unikalumus: siužetas čia bus tik priemonė, per kurią bus pasakojami ekonominiai, politiniai įvykiai, moraliniai, etikos dalykai, valdžios santykis su žmonėmis. Kitaip sakant, bus svarbus ne vien siužetas, bet ir mintys – apie ką pasakojama, kas lieka už to, ką matai.

Iš tiesų, atgaminant mintyse senąjį Gedimino 11, meni, kad serialas buvo unikalus ne tik tuo, kad bene pirmas sudrebino tuometinių Giminių autorių dominavimą rinkoje, bet ir savo novatorišku scenarijaus rėmu buvo labai glaudžiai prilipęs prie politinių aktualijų - nuo jų atsispirdavo, atkartodavo, o kartais ir užbėgdavo įvykiams už akių.

Tai pridėjo serialui populiarumo, nes jis integraliai įsikomponuodavo į publicistinį televizijos peizažą, šiam suteikdamas beletristinio aromato.

Žadama 12 serialo serijų, o kadangi TV3 rašo jau greitai, tai, ko gero, jo galime susilaukti sezono pabaigai arba vasarai.

Rodyk draugams

LNK ĮŽENGIA Į ŠOKIŲ ARENĄ

Na, štai… Plepalai materializavosi. Rinkoje sukosi gandai, kad LNK nuo rudens įžengia į šokių aikštelę, tačiau patvirtinimo nebuvo. Užtat dar vakar benzino kolonėlėse pasirodžiusiuose Žmonėse parlamentaras Andrius Šedžius dėsto galiausiai sutikęs su LNK pasiūlymu dalyvauti šokių projekte, nors iš pradžių atsakė ir vienai, ir kitai į tokius pat projektus kvietusioms televizijoms.

O šį rytą pasirodė ir LNK spaudos pranešimas, kuriame teigiama, jog viena didžiausių LNK rudens tinklelio naujienų – grandiozinis šokių su žvaigždėmis projektas. LNK šokių programoje ant parketo pasirodys rekordinis skaičius porų, sudarytų iš pirmo ryškumo žvaigždžių ir Lietuvos šokių elito šokėjų.

Tarp eilučių skaitome, kad LNK meta ilgai lauktą iššūkį TV3 televizijai. Kadangi tai įvyks rudenį, reiškia - iššūkis metamas Justino Milušausko prodiuserinėje kompanijoje ruošiamam Šok su manimi. Metikai patyrę - LNK rašo, kad šokių projektą prodiusuos pirmoji Lietuvoje kultinę televizijos šokių programą „Lietuvos šokių dešimtukas“ nacionalinėje televizijoje kūrusi dabartinė LNK kūrybos direktorė Indrė Zelbaitė – Ciesiūnienė. Šokių laidos dalyvius vertins komisija, kuriai vadovaus elegantiškasis žodžio meistras Vytenis Pauliukaitis. „Labai pasiilgau šokių, - prisipažįsta V. Pauliukaitis. – Šokiuose daug judesio ir daug dinamikos. Nuo naujojo sezono mes jums šoksime ir žavėsime šokiu taip, kad jūs neteksite žado“ .

Tikimės tiesioginės konfrontacijos kaktomuša šeštadieniais 19:10 val.

Vyks dar vienas megamūšis programoje ir, ko gero, bene įdomiausia kito sezono intriga.

Ar Šok su manimi pavyks išlaikyti praėjusio sezono populiarumą? Ar kultinio LTV projekto autoriams pavyks pernešti Šokių dešimtuko populiarumo aurą į LNK?

Atsakymai - rudenį.

O šiandien tarp televizijų vyksta kova dėl šou dalyvių. Televizijos kabina tokius kolioravus ne tik perkeltine, bet ir tikrąja prasme veikėjus, kaip Andrius Šedžius, kuris be permanentiško plaukų peroksidinimo yra Vilniuje garsus dar kaip ir be galo trokštamas jaunikis. Tai išsiplieks ir šokių aikštelėje. Bus gandų ir gandelių - labai dėkinga tema pūsti skandaliuką po skandaliuko po kiekvienos laidos. Ką jaučia ir mato televizijos. Todėl ir grumiasi.

Įdomu dar, kad operatyvusis internetas operatyvumu pralaimėjo savaitiniam žurnalui…

Rodyk draugams

LTV: LAIDOTUVIŲ TV SINDROMAS

Vytas pirmadienį į uagadugu pašto dėžutę (žr. dešinėj ir kiek į apačią) įmetė tokią žinutę:

Visus, pageidaujančius iš uagadugu kokių nors jiems rūpimų temų, prašome rašyti į šią pašto dėžutę arba tiesiog brūkštelti komentarą. Visus komentarus skaitau - tiesa, kaltas, kad tik į mažumą atsakau.

Bet tikrai neįsižeiskite - mes Afrikoje mokame bendrauti telepatiškai, todėl vienokia ar kitokia forma mano atsakymą gaunate. Žinau, kad skamba ufonautiškai, bet tai gryna tiesa.

Nebijokit, apie vibracijas, transcendencijas ir čiakrų atsidarymus nerašysim.

Tiesa, šįkart nuvilsiu Vytą savo raišomis įžvalgomis ir šlykščiai, bjauriai prisipažinsiu, kad laidotuvių per lietuviškus kanalus nežiūrėjau. Žinau, kad tai neprofesionalu ir šitoks tinklaraščio, bandančio aprėpti neaprėpiamą Lietuvos televizijų pasaulėlį, atsakymas yra nevertas tinklaraščio bandančio aprėpti neaprėpiamą Lietuvos televizijų pasaulėlį.

Bet…

Bet nevaidinsiu čia visažinio ir viską matančio. Nors uagadugu per penkiolika savo egzistavimo mėnesių jau persirito per 600 rašinių, to vis tiek per mažai, kad būtų galima susidaryti visavertį žvilgsnį į televizijas.

Tačiau rašau vienas…

Ką matom, tą ir rašom, kaip kažkada yra pasakęs vienas žinomas žurnalistas vienoje žinomo laikraščio redakcijoje įkyriam skaitytojui telefonu.

Tiesa, tada jis dar nebuvo žinomas…

Porą rašinukų apie Lenkijos įvykius brūkštelėjom tada, kai dar net ne visi portalai buvo į juos sureagavę. Po to apie tai rašyti pasidarė banalu, todėl ir nekreipėme dėmesio.

Tai nereiškia, kad nesekėme įvykių. Dar ir kaip! Bet žiūrėjome ne lietuviškas televizijas, o lenkų informacinius kanalus (specializuotus, 24 valandas per parą  žinias rodančius kanalus lenkai turi tris! Vieno jų - TVP Info informacinis srautas yra atkoduotas ir laisvai matomas Astra palydovu) ir paraleliai klausėme Echo Moskvy radijo. uagadugu buvo įdomios ne laidotuvės, o tai, kaip griūva lenkų stereotipai apie rusus ir rusų apie lenkus. Mes tarp šių dviejų kolosų šiaip ar taip esame nykštukai, o nykštukai turi būti budrūs ir viską aplink save atidžiai stebėti, nes anieji besiglėbesčiuodami mus gali sutrinti ir nepastebėję šito mums liūdno fakto.

Arba pavers sodo nykštukais, anot filmo Amelija. Kuriuos kičiniu pavidalu kolekcionuoja nykštukų kolekcionieriai-sodininkai, anot filmo Sodininkas.

Užtat eurą tai tikrai įsivesim.

Gerai, nusiuagaduginom čia. Grįžkim atgal į platųjį srautą iš drumzlinų purvabrydžių ir kreivų čiurkšliakanalių.

uagadugu komentatoriai peikė flegmišką Vykinto Pugačiausko įvykių perteikimo manierą. Nežinau, nežiūrėjau. Bet jeigu jis liežuviu malė penkias valandas be pertraukos, tai garbė jam.

Pabandykite patys šitiek pavaryti monologu.

Bet laidotuvės Lietuvos televizijai apsimoka. Taip, tai ciniškas, amoralus, kiauliškas ir be galo negatyvistinis teiginys. Lietuvos televizijos auditorijos dalis balandžio aštuonioliktą - Lenkijos prezidento ir jo žmonos laidotuvių dieną buvo 19 procentų! Palyginimui, sekmadienį, balandžio 11 dieną LTV auditorijos dalis siekė tik 12.5%. O balandžio 18 d. LTV aplenkė TV3 ir nedaug atsiliko nuo LNK. Kanalas nuo 14.05 val. iki 19.03 val. buvo užtikrintas lyderis tarp visų televizijų, lenkiantis TV3 ir LNK bendrą, sudėtą žiūrovų kiekį.

Štai tau ir laidotuvės. Kam laidotuvės, o kam…

Tokius pačius žiūrėjimo šuolius LTV pergyveno ir kitų nelaimių metu - rugsėjo 11 dienos teroristinio akto, popiežiaus mirties, kitų garsių Lietuvos žmonių netekčių, kai LTV suplanuodavo specialią programą, atvejais.

Beje, ši taisyklė galioja tik LTV - kitos televizijos tokiomis dienomis bandydamos mesti pirštinę Nacionaliniam transliuotojui paprastai pralaimėdavo. Prisiminkime kad ir popiežiaus laidotuves, kai LNK, paraleliai transliavusiai signalą iš Vatikano, teko išsėlinti iš reitingų mūšio lauko pabrukus uodegą.

Į komercinių televizijų klystekranius nusigrybavęs tautietis atsitikus nelaimei staiga išblaivėja ir, kas LRT bevaldytų, prisiglaudžia prie LTV.

Kaip prie mamos gimtosios.

Rodyk draugams

2009-2010 METŲ TV SEZONO ŽIŪRIMUMO POKYČIAI: VASARIS-KOVAS

uagadugu šiandien gilinsis į kovo mėnesio televizijų pasiekimus ir nuopuolius. Savo kasmėnesinei lentelei naudojame SIC Gallup duomenis, skelbiamus viešuose šaltiniuose. Štai mūsų lentelė:

TV stotis

2010 m. vasario mėn. žiūrimumas(%)

2010 m. kovo mėn. žiūrimumas(%) Pokytis (vasaris-kovas)
LNK 21.7 21.6 0.1
TV3 23.2 23.5 0.3
LTV 11.3 11.5 0.2
BTV 7.2 6.5 0.7

Dvi didžiausios televizijos kovo mėnesį šoko vilčių baletą. LNK suko piruetus su Mano mylimu priešu, tikėdama, kad serialo aistra užgesins TV3 laidas nuo 20.30 val. iki 21 val., o į pastarąją poziciją perstumtos populiarios laidos žvilgės taip pat ryškiai ir perduos pergalės estafetę Dviračio šou.

Tuo tarpu TV3, jau praradusi viltį su Chorų karais pakartoti Šok su manimi sėkmę šeštadieniais, čia kūlversčiais ritino Šeimų dainas, o sekmadieniui skubėjo ruošti licencinį Tu gali šokti! Premjeros įvyko balandį. Apie jas - po mėnesio.

TV3 turėjo daugiau pagrindo teigiamoms emocijoms. Viltimis gyventi visuomet lengviau, nei šluoti jų duženas. Taip, panašu, atsitiko su LNK. Serialui Mano mylimas prieše nepavyko tapti stipria LNK tinklelio korta. Serialas kartais peržengdavo didmeistrišką dešimties reitingo procentų ribą, bet šie atvejai labiau dvelkė atsitiktinumu ir jau tikrai netapo taisykle. Tuo tarpu visi trys TV3 kasdienio rodymo reguliarumo lietuviški serialai - Naisių vasara, Amžini jausmai ir Svetimi rinko virš vienuolikos. Naisių vasara įsigudrino būti taip smarkiai žiūrima nepaisant to, kad ji nėra patalpinta geriausio laiko zonoje. O tai reiškia žymiai mažesnį potencialių žiūrovų kiekį. Tai tarsi kokia nedidelė parduotuvėlė, kurios apyvarta didesnė, nei milžiniško prekybinio centro. LNK bent jau gali guostis, kad savąjį prekybos centrą pastatė tokiomis pigiomis medžiagomis ir kainomis, kad gal ir išsisuka be nuostolių. Bet ar su pelnu.. Gal kas iš LNK patikslins…

Viena aišku, kad kanalui ant paviršiaus išsilaikyti padeda fenomenaliai sėkmingos 2 minutės šlovės, kurios tapo laida - žiūrovų simpatijų mėnesio lydere; šiek tiek pablyškę, bet vis dar vežantys Žvaigždžių duetai (pastariesiems neprognozuotume sėkmės kitą sezoną - jaučiasi idėjinis išsisėmimas, bet šį jie dirba adekvačiai LNK lūkesčiams); Rūtos Mikelkevičiūtės laidos ir Kakadu, kurį paprasti šalies gyventojai iš tų, kurie dar tiki viskuo, ką parašė laikraštis, skambindami į solidžias radijo laidas cituoja, kaip rimtą informacijos šaltinį. Ironiška - LNK televizijoje jis reitingais atrodo geru trečdaliu rimčiau, nei kanalo Žinių laidos. Ko nepasakysi apie TV3 pagrindinę naujienų laidą… Ši žvilga. Tur būt tiems laikraščiu tikintiems be galo patinka Naglio Šulijos astrologinis stilius.

LTV programos transliavime pastebėjome žybtelėjimą su kovo 11 dienos programa. Panašu, kad ties vienuolika procentų su trupučiu stabilizavosi ponaujametis žiūrėjimo kritimas, o balandį, po gausybės nelaimių ir kitų, jau lokalinių aktualijų, gali būti ir didėjimas. Juolab, kad LTV pilna žurnalistų, galinčių veiksmingai įtakoti aukščiausio rango politines intermedijas. Istorija su R. Paksu įsiminė. Tik kamuolį padavinėk (tik prašom neįtarinėti, kad R. Paksas uagadugu gražus. Kadangi nesame rasiniai žurnalistai, stengiamės būti objektyvūs ir tiek).

Toliau nežinia, kur ritasi BTV. Jeigu ten, kur ir visa Achema, tada nelinksma. Pervyj baltijskij nuo jo atsilieka jau tik 0.3 procento. BTV senbuviai galėtų patikslinti, kada kanalas buvo taip prastai žiūrimas - 1995 ar 1996-ais? Greitai, panašu, uagadugu susidurs su problema, ar BTV dar laikytinas didžiuoju. Pagal transliavimo aprėptį jis yra nacionalinis - apie 80 procentų, bet pagal auditorijos kiekį?

Čia kaip su tom trąšom - pagal pavadinimą - trąšos, o palyginkit su kokiom iš fabriko, kur sklendės netarybinės. Dar neaišku, ką išauginsi, pabarstęs…

Rodyk draugams

VASARA: LNK SPARDYS KAMUOLĮ, O TV3 - ŠOKS

Tarp dviejų didžiųjų televizijų savireklaminių padalinių verda kova dėl vasaros. Jie jau atsisveikino su šiuo sezonu - nieko netikėto čia jau neturėtų atsitikti, belieka pareigingai užsegti viršutinę sagą.

O vasara artėja ir nors šis metų laikas tradiciškai tampa kartojimų sumestine, TV3 ir LNK, o su sporto transliacijomis kartais ir LTV praskaidrina įprastinę agurkų sezono monotoniją.

Šį kartą prie sportuojančių prisijungė paprastai retai savo jauną kūną lavinanti LNK, kuri kartu su LTV rodys futbolą. LNK jau pradėjo apšildymą Pasaulio futbolo čempionatui ir giriasi komentatoriais, o tarp eilučių ir nuleidžia informaciją, kad būtent ji rodys geresnes rungtynes, nei LTV. Na, o ši taip pat savotiškai ruošiasi šiam renginiui be galo geru laiku šeštadienį 21:30 val. transliuodama dokumentinių filmų ciklą Kelias į 2010-ųjų FIFA Pasaulio futbolo čempionatą.

O Vytauto Žalakevičiaus aštuoniasdešimtmečiui skirtą Niekas nenorėjo mirti parodymą įplanuoja 23 valandą…

LNK tik užvakar ištransliavo informaciją apie komentatorius, o vakar jau iššovė ir TV3. Su kuo? Aišku, kad su šokiais. Tai, ko gero, rinkodaroje vadinama tobulu skuduro išgręžimu. Televizija tiek eksploatuos kurį nors populiarų programinį elementą, kad po to jį teks išmesti į šiukšlių dėžę. Ne tik eksploatavusiam kanalui, bet ir kitiems. Mes tai vadiname susivalgymu. Komercinė televizija it ta mitologinė būtybė kremta savo pačios žarnas.

Štai rudenį buvo sėkmingas Šok su manimi, dabar nuo LNK jau gaunama į kaulus su Tu gali šokti?, o vasarai dar ruošiama Aistrų pakrantė, kur, anot TV3, sūkuriams šokių aikštelėje neabejingi jauni žmonės savo didžiausią gyvenimo nuotykį patirs kartu su drąsiais, atvirais ir įdomiais bendraamžiais. Naujo TV3 vasaros šou „Aistrų pakrantė“ dalyviai mėgausis ne tik smagia kompanija, bet ir svetinga Viduržemio jūros pakrante kaitinant energijos nestokojančiai Turkijos saulei..

TV3 anketoje bando jaunus žmones suvilioti praleisti savaitę prabangiame viešbutyje, Viduržemio jūros pakrantėje. Tiesa, čia jau neminėdama, kad ta Viduržemio jūros pakrantė yra viso labo banali, plikais tautiečių užpakaliais ir pilvais nuzulinta Turkija. O ne kokie prabangūs Kanai…

O iš šou tikimės kažko panašaus į realybės. Kas bus iš tiesų - pamatysime.

Taip pat įdomu, ką apart futbolo vasarai ruošia LNK.

Ir ar šis kanalas apskritai planuoja įžengti į karštąją šokių zoną..

Rodyk draugams

PASAULIO FUTBOLO ČEMPIONATAS: GRIETINĖLĘ NUGRIEBS LNK?

LNK pranešė, kad, cituoju, Pasaulio futbolo čempionatą per LNK komentuos elitinė komentatorių komanda. Elitas tarp sporto komentatorių? Na, gal… Pripažinčiau elitiniais komentatoriais du - Nerijų Kesminą, kai komentuoja futbolą ir Liną Kunigėlį, kai komentuoja rungtynes krepšinio komandų, su kuriomis nėra susijęs kokiais nors artimais ryšiais. Kodėl tokiais uagadugu laiko juos, o ne kažką kitą? Todėl, kad jie žino daugiau, nei mes - pažįsta ne tik žaidėjus, bet ir žaidimo schemas, iš pusės žvilgsnio šifruoja trenerių strategijas.

Mes tai darome prastai. Todėl ir erzina, kai studijoje prie mikrofono sėdinčiame atpažįstame alter ego.

Norėtųsi kažko labiau pakylėto. Ypač žiūrint sportą per televizorių. Nejuokauju. Sportas yra intelektuali pramoga.

LNK skelbia, kad rungtynes komentuos, cituoju, LNK sporto žinių vedėjas Tomas Langvinis, žurnalistas Nerijus Kesminas ir buvęs Lietuvos futbolo rinktinės gynėjas Žydrūnas Grudzinskas.

N. Kesminą T. Langvinis apibūdina su pagarbiomis gaidelėmis - man smagu, kad prie LNK komandos prisijungia geriausias futbolo komentatorius Lietuvoje Nerijus Kesminas, turintis didelę patirtį ir apie kiekvieną žaidėją galintis papasakoti daug istorijų.

Teisingas tonas. Tiesa, uagadugu patinka ne tiek istorijos, kiek futbolo pamušalo pažinimas, bet N. Kesminas kiekvienam atseikės pagal skonį.

O štai jis pats savo kolegose pastebi kitus privalumus - svarbiausia, kad mes visi trys esame pažįstami, patys savaitgaliais žaidžiame futbolą ir esame komandos draugai aikštėje. Todėl komentuodami poromis jausimės labai komfortiška.

Irgi be galo gražu…

Tiesa, LNK po poros valandų atsiuntė pataisytą tekstą. Pataisytos rungtynės - pirmoje versijoje buvo sakoma, kad LNK transliuos čempionato atidarymo rungtynes tarp Pietų Afrikos Respublikos ir Meksikos. Antrame tekste jau teigiama, kad kanalas debiutuos su antromis pirmo vakaro rungtynėmis tarp Prancūzijos ir Urugvajaus.

Panašu, kad LNK užleido pirmą eilę džiaugtis oficiozo blizgučiais oficiozinei LTV televizijai. O sau pasiliko kokybę - vien Prancūzija ką reiškia…

Gali pamanyti, kad pildosi blogiausi gandai ir pranašystės iš LTV koridorių - jog pastaroji televizija pardavė gardžiausius kąsnelius LNK.

Būtų liūdna…

Jei dar būtų juos proporcingai brangiai ir įvertinusi…

O juk taip paprasta tiesiog imti ir paskelbti sąrašėlį. Kad visokie uagadugu nekurtų mitų.

Ir LNK būtų lengviau - nereiktų klaidingų spaudos pranešimų siuntinėti po keliskart per dieną.

Nes galime pagalvoti, kad tas sąrašėlis dėl bala žino kokių priežasčių iki šiol nėra suderintas.

O kodėl?…

Rodyk draugams

TV3 KANALUI NEPAVYKO SAVAITGALIŲ ŠTURMAS

© TV3

Bent jau taip galima teigti po to, kai praėjusį savaitgalį TV3 bangomis pasirodė Šeimų dainos ir Tu gali šokti? Kanalas reklamavo savo projektus nepabrukęs uodegos - jis iš jų akivaizdžiai labai daug tikėjosi. uagadugu jau buvo pavargęs reaguoti į daugybę spaudos pranešimų ir kitų savireklaminių akcijų, susijusių su abiem laidomis.

Kurių pavadinimai, tiesą sakant, yra gana pavargusios fantazijos vaisius. Jei jos kada nors apskritai būta… Čia paraštėse.

Priminsiu kontekstą - po pirmos sezono pusės Šok su manimi ir Lietuvos talentų triumfo TV3 svaitgaliais prarado inciatyvą. Tai jai kainavo apie 2-3% auditorijos dalies bendrame pjūvyje arba dešimtadalį viso žiūrovo dėmesio.

Tai skausminga. Todėl TV3 įtartinai greitai, per porą mėnesių susivyniojo meškeres su Chorų karais bei Myliu LT ir paskubomis paruošė smogiamąją ataką su talentingomis šeimomis ir nežinomais gatviniais bei klubiniais šokių virtuozais.

Lyginu kanalų žiūrimumą šį savaitgalį ir prieš dvi savaites (kovo 28-29 d.d.), kai TV3 eteryje dar nebuvo nė vienos šios laidos.

Nėra jokių pasikeitimų. Šeštadienį tie patys aštuoni procentų LNK persvaros, o sekmadienį - du. Ir vieną, ir kitą vakarą, geriausiu laiku LNK kreivės trečdaliu, o kai kur ir per pusę aukščiau TV3 kanalo.

Vienokia r kitokia forma Išleista daugybė pinigų plotams laikraščiuose, radijo eteryje, kitur.

Bet puolimo strategija, panašu, buvo klaidinga - TV3 iki sezono pabaigos savaitgaliais neturėtų atsigauti.

LNK gali atsipūsti. Pusiausvyra išlaikyta.

Susiję rašiniai:

“TU GALI ŠOKTI” SKUBA ATSIRASTI ETERYJE

Rodyk draugams

“PERVYJ BALTIJSKIJ”: TREČIA LIETUVOS TELEVIZIJA PAGAL REKLAMOS PAJAMAS?

BMA (Baltic Media Alliance) priminė apie savo egzistavimą spaudos pranešimu.

BMA yra kelių rusų kanalų atstovas Baltijos šalyse. Populiariausias iš jų yra PBK (Pervyj Baltijskij Kanal). Atstovaujama taip pat ir RTR Planeta bei REN Baltija.

uagadugu retai apie juos rašo, nors pripažįstame, kad jų ir kelių kitų bendras svoris lietuviškoje TV žiūrovų rinkoje yra apylygis su, tarkim, LTV. Nerašome, nes, jei atmestume naujienų laidą, Lietuvoje kurtos programos čia nerasi. Rusų kanalai rodo savo motininių kanalų laidas, serialus, filmus, o taip pat Baltijos šalims specialiai perkamus nerusiškus serialus ir filmus.

Nepaisant to, kad BMA vadovas giriasi metus užbaigęs geresniais rodikliais nei pernai (tiesa, nekonkretindamas, kuriose srityse - pajamomis, žiūrovų kiekiu ar reklamos sekundžių skaičiumi), dabartinis jo atstovaujamų televizijų populiarumas Lietuvoje yra tarsi blyškus šešėlis to, kas Lietuvoje buvo dar prieš penkiolika metų, kai antžeminiu eteriniu būdu buvo transliuojama ORT. Šios vietą žiūrovų dėmesio zonoje užėmė lietuviški komerciniai transliuotojai.

Aišku, įdomu būtų, jei ORT tradicijų perėmėjas Pervyj antžeminiu būdu Lietuvoje būtų transliuojamas iki šiol… Šiuo metu auditorijos kiekiu jis nedaug atsilieka nuo BTV, nors pastarąją potencialiai gali žiūrėti apie 80% šalies gyventojų, o pirmąjį - tik kabelinių televizijų žiūrovai.

BMA Lietuva vadovas Andrius Barakūnas spaudos pranešime pažeria savaip sugrupuotos įdomios informacijos apie rinką, kurią čia ir pakomentuosime: ko gero dar anksti kalbėti apie naują TV žiūrovų ir reklamdavių dėmesio pasidalijimą, tačiau pastarojo ketvirčio duomenys leidžia pastebėti tam tikras tendencijas ir daryti įžvalgas dėl tolimesnių TV rinkos ir jos dalyvių elgesio krypčių. Viešai teigiama, jog pernai TV rinka smuko 37%. Tuo tarpu TNS Gallup media duomenimis reklamos kiekis GRP sekundėmis TV kanaluose buvo vos 5 proc. mažesnis, nei 2008-aisiais.

BMA čia pastebi sau galimybę, kurią kažkodėl globalizuoja ir įvardina visuotiniu laisvesniu oro gūsiu: neskaitant visuotinio laisvesnio oro gūsio TV rinkoje pastebimas ir reklamos apimčių kanaluose persigrupavimas – vieni kanalai šiuo požiūriu augo, kiti, deja, krito. Pirmaisiais šių metų mėnesiais lyginant su atitinkamu 2009-ųjų laikotarpiu reklamos apimtys GRP sekundėmis ryškiai augo Lietuvos Ryto televizijoje, kiek mažiau LNK ir TV3. Tuo tarpu prie jau kuris laikas besitraukiančio reklamos apimtimis nacionalinio transliuotojo – LTV prisijungė ir Baltijos televizija. Sutapimas, o gal reklamdavių apdairumas, – jog būtent pastarųjų kanalų SOV (share of viewing) labiausiai krito reklamdaviams ypač aktualios penkių didžiųjų miestų auditorijos tarpe. (…) Pirmasis Baltijos kanalas pagal reklamos apimtis po pirmųjų dviejų šių metų mėnesių ūgtelėjo 28% ir pateko į TOP trejetuką šalia LNK ir TV3. (…) Dažna TV kanalų pasirinkimo schema tapo reklamos talpinimas viename iš didžiųjų kanalų – didžiausios sklaidos pasiekimui ir PBK – kanale Nr.1 pagal unikalios papildomos auditorijos pasiekimą ir ypač stipriam penkiuose didžiuosiuose miestuose bei atskirai Vilniuje.

Na, štai ir išlindo yla iš maišo. Ta dažna tapusi TV kanalų pasirinkimo schema Lietuvoje taikoma seniai. Tik anksčiau tais balastiniais kanalais ir buvo BMA neatsitiktinai paminėti LTV ir BTV. Šios televizijos suvalgydavo ne tokius jau ir mažus trupinius nuo LNK ir TV3 stalo, nes būtent jos ir būdavo, BMA žodžiais, kanalais Nr.1 pagal unikalios papildomos auditorijos pasiekimą.

BTV seniai primena gyvą lavoną, o LTV programa jau net ir nebando maskuoti savo seniokiškų manierų, dirba be energijos ir jėgos. Atsiranda idealios sąlygos daliai lietuviškų reklamos pinigų išeiti iš Lietuvos. Į Pervyj Baltijskij.

BMA visur deklaruoja savo verslininkišką prigimtį. Tuo šventai tikime ir neabejojame, nors, žinant, kad Rusijoje televizija yra ta žiniasklaida, kuri stipriausiai kontroliuojama valdžios, nesunku pagalvoti, kad verslą galima suderinti ir su politika. Jeigu jau Gazpromą suderinsi, tai žiniasklaidą suderinti daug lengviau.

O BMA generalinis direktorius Ivars Belte planuoja tolimesnę savo kanalų plėtrą, šiuos vis labiau pritaikant rusų kalbą mažiau suprantantiems jauniesiems žiūrovams ir netgi specializuojant programos srautą lietuviškoms reikmėms - planuojame pradėti TV kanalo RTR Planeta adaptuotos programos transliacijas, analizuojame galimybes transliuoti REN Baltija programą specialiai Lietuvai.

Rodyk draugams

ILGASIS VELYKŲ SAVAITGALIS: REZULTATAI

O buvo taip:

Šeštadienį LNK Žvaigždžių duetai išsilaikė prieš TV3 Šeimų dainas.

Sekmadienį LNK 2 minutės šlovės be vargo nugalėjo muzikinę pasaką Dvylika brolių juodvarniais lakstančių.

Pirmadienį TV3 Vaikų balsas įveikė LNK proginę laidą Kai šventė avinai (nors tikrai ne tokia persvara, kaip tikėjosi) ir, kaip teisingai pažymėjo komentatorius Fish, pralaimėjo Kakadu.

Abu kanalus žiūrėjo beveik tiek pat žiūrovų, bet moralinę pergalę pasiekė LNK - TV3 lūkesčiai tikrai buvo didesni, nei rezultatai.

Penkių su puse valandos konjunktūriškai-katalikiška LTV transliacija buvo menko žiūrimumo. Kaip ir visada, žmonėms norėjosi pasižiūrėti, kaip atrodo Šventas Tėvas, todėl vaizdelis iš Romos kartais pasiekdavo 4 procentus reitingo (tai būtų viena dvidešimt penktoji viso Lietuvos gyventojų televizinio dėmesio, jei staiga jie visi įsijungtų televizorius), bet visa kita (o tai - uagadugu linksniuota dokumentika) pralošė visiems didėlesniems kanalams, o tarp jų ir LRT vadovų nemėgstamo B. Lubio BTV.

Todėl LRT administracijos kai kur skleidžiamą informaciją apie religinių transliacijų kiekio padidėjimo LTV programoje žiūrovinį pagrįstumą leiskite laikyti gudria taikomąja kazuistika, skirta naivuoliams mulkinti.

Susiję rašiniai:

VELYKINĖ TV PROGRAMA: PILDANT TUŠTUMĄ

Rodyk draugams

Naujesni įrašai »