BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas "UFO News" kategorijai

UFO NEWS: PASIJUTAI TELEVIZININKU? VARYK TIESIAI Į LRT TARYBĄ…

Skaitinėdamas LRT tarybos protokolus randi įdomių pasažų. Štai toks, tarkim:

2. SVARSTYTA. Susitikimas su A. Staponkumi dėl siūlymo kurti švietimo, mokslo ir kultūros televizijos laidą.
Tarybos pirmininkas pristatė Lietuvos kultūros politikos instituto vadovą Antaną Staponkų bei informavo apie šio susitikimo tikslą, t. y. pristatyti informaciją apie švietimo, mokslo ir kultūros televizijos laidą. A. Staponkus papasakojo, kaip gimė ši idėja, ir pristatė pagrindines laidos formuluotes ir tikslus. Svečias išreiškė pageidavimus, kad laida turėtų būti mėgstama ir populiari, turėti sąsajų su socialinės atskirties bei valstybės atskirties problemomis. Pašnekovo nuomone, galima rasti įmonių, kurios sutiktų būti kultūrinės laidos rėmėjais, ir taip būtų išspręstas finansinis klausimas.R. Valatka priminė svečiui apie laidų atsiradimo LTV eteryje tvarką bei tam tikslui skelbiamus laidų konkursus. D. Radzevičiaus nuomone, išanalizavus pateiktą Tarybai medžiagą, galima suprati, kad tai net ne vienos laidos klausimas, o įvairių laidų ciklas. Tarybos narys pakvietė ateityje dalyvauti viešame LTV laidų konkurse.Tarybos nariai pritarė išsakytoms idėjoms ir, siekiant kelti kultūrinių laidų kokybę, pasiūlė aktyviau bendradarbiauti su LTV administracija ir LRT laidų autoriais.

R. Paleckis atkreipė dėmesį, kad pagrindinės A. Staponkaus rašte Tarybai surašytos idėjos yra įgyvendinamos LTV laidose, bet paragino kreiptis į dabartinių laidų autorius ir juos sudominti siūlomomis idėjomis. Nelaukiant laidų konkurso pradžios, jau dabar galima pradėti dirbti su žurnalistais.

Taryba padėkojo svečiui už idėjas.

Nutarimų nebuvo priimta.

(ištrauka iš 2010 sausio 19 d. posėdžio protokolo)

Koks šviežias vėjo gūsis Lietuvos televizijoje! Tiesiog kvapą užėmė.

Priminsiu, kad kiekvieną pavasarį LTV administracija organizuoja TV laidų konkursus. Čia būna numatomos išankstinės sąlygos kandidatams, o tarp jų - profesiniai įgūdžiai.

LRT taryba, žinodama tą tvarką, padaro neeilinį svarstymą dėl Antano Staponkaus laidos savo dienotvarkės klausimu. Ar galima tikėtis, kad ir rinkoje dirbančių TV prodiuserių TV laidos turi galimybę būti taip apsvarstytos, jei jos išreiškia pageidavimą būti mėgstamomis ir populiariomis, bei turinčiomis sąsajų su socialinės atskirties bei valstybės atskirties problemomis? Su pasikvietimu į posėdį, motyvacijos išdėstymu? O jei ne, gal reikia Vilniaus Basanavičiaus gatvėje netoli Kultūros ministerijos įsisteigti viešą įmonę su žodžiu kultūra pavadinime, pasivadinti institutu, nutaisyti mąslų veidą, apsiginkluoti kultūtrėgeriška leksika ir tada drąsiai žygiuoti pas poną Ilgūną?

Hm, gerai, žinosim…

Dar pagalvojau, kaip, pasirodo, yra nuvertinta televizininko profesija tarp save kultūringa šviesuomene vadinančių… Tai apskritai ne profesija. Nereikia turėti jokių profesinių žinių. Tiesiog generuoji sau iškilias idėjas ir pirmyn į LRT tarybą!

O administracija sau pasiieškos įmonių, kurios sutiktų būti kultūrinės laidos rėmėjais, ir taip būtų išspręstas finansinis klausimas.

Dar ir dar pagalvojau, kad, paversdama tokį pono Staponkaus laidos klausimą Tarybos posėdžio svarstymo klausimu, Taryba pati ir nuvertina tą profesiją.

Į komercines televizijas be gero profesinio pagrindo nepateksi ir su buldozeriu. Tokius nežinia iš kur išdygusių institutų vadovus čia vadina gatviniais ir parodo jiems duris be diskusijų. O čia - prašom. Save TV profesionalumo etalonu retkarčiais pasivadinančioje įstaigoje.

Rodyk draugams

UFO NEWS: BĖDA! ZVONKĖ NETURI UŽ KĄ PIRKTI AUTOMOBILIO

LNK

Rodyk draugams

UFO NEWS: SĄŽINĖ

LRT prieš rytojaus LRT įstatymo svarstymą Seime skalambyja varpais, kad Europos transliuotojų sąjunga (EBU) pareiškė „rimtą susirūpinimą“ dėl Seimui pateikų Lietuvos radijo ir televizijos įstatymo pataisų, kurios „sturikdytų LRT veiklą“ ir „neužtikrintų šio transliuotojo kontroliuojančios institucijos nepriklausomumo nuo valstybinių struktūrų“.

Ir, žaismingai besielgdama su EBU laiško turiniu, nepraleidžia sau svarbiausio - laiške pažymima, kad pataisomis siūloma naujoji LRT tarybos formavimo tvarka, siekiant per kelis mėnesius pakeisti dabartinės tarybos sudėtį, „atrodo nesąžininga“.

Prieš ką nesąžininga, leiskite paklausti? Prieš desėtką vaikinų ir merginų LRT administracijoje, kuriems svarbu išlikti savo pareigybėse visais įmanomais, o gal ir nelabai įmanomais būdais?

Labai juokinga…

Rodyk draugams

UFO NEWS: GUVUS PROFSĄJUNGIETIS IR BEDARBYSTĖ

Skaityti čia.

Rodyk draugams

UFO NEWS: PALAITIS

Skaityti čia.

Rodyk draugams

Naujesni įrašai »