BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

TV3: SENASIS “GEDIMINO 11″ - NUO RYTOJAUS

Dievaži, sunku sekti TV3 programos dėliotojų minties šuolius.

Šiandien atsitiko programos pakeitimas ir nuo rytojaus, 17:15 val. Naisių vasaros prišildytoje tinklelio pozicijoje atsiranda Gedimino 11. Ne, ne naujasis, o senasis, BTV 2001-aisiais rodytas serialas!

Serialas bus rodomas kasdieniu režimu, spėju iki naujojo Gedimino 11 premjeros. Po šiandienos ankstesniu uagadugu įrašu užsimezgė minidiskusija apie BTV vaidmenį ar galimas pretenzijas į jos bangomis rodytas serijas. Bijau, kad jokių pretenzijų BTV reikšti negali, net jeigu turėtų tokio pasiryžimo (kurio iš šitos televizijos, ne vienus metus atrodančios lyg balionas su išleistu oru, nesitikime). Jei BTV savo sutartyje su R. Skaisgiriu nebuvo numačiusi licencijos iš jo pirkimo, tarkim, dešimčiai metų, tai prodiuseris tomis teisėmis gali disponuoti kaip tinkamas.

Tai, beje, galioja ir visoms autorinėms laidoms, kuriamoms Lietuvoje. Tik naminiai prodiuseriai, kurie naudojasi pilnu televizijos techniniu aprūpinimu ir sėdi ten kokiame apšnerkštame kambarėlyje, paprastai tomis teisėmis nedisponuoja.

Į parodytų laidų autorinių teisių nuosavybės klausimą ilgai pro pirštus žiūrėjo ir prodiuseriai, ir kanalai. Bet didiesiems kanalams kuriant savo klonus; augant mažų, alkanų autorinei produkcijai TV stočių kiekiui ir sparčiai darantis apčiuopiamam legaliam internetiniam transliavimui, šios teisės tampa vis svarbesnės ir Lietuvoje.

Su Gedimino 11 atsitinka dar ir tas pikantiškas akcentėlis, kad didieji kanalai į mažesniųjų įdirbį, personalijas ar kt. paprastai žiūri taip, kaip koks maumas iš Šiaulių į negrą iš Burkina Faso. T.y. labai jau iš aukšto.

O dabar, žiū, BTV bangomis rodytu serialu nepasibjaurėjo, paėmė.

Matai, kokie sparnai tam R. Skaisgiriui TV3-juose išaugo…

Stogas Kalvarijose kilnojasi…

Susiję rašiniai:

 TV3 VERBUOJA VALENTAITĘ IR REANIMUOJA “GEDIMINO 11″

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (4)

 1.    Dovydas 2010-04-27 20:25 rašė:

  O laikas jau koks ne koks…:/

 2.    Justas 2010-04-27 20:39 rašė:

  O kadangi as to serialo neturejau nei noro nei laiko ziuret, tai nezinau ar jis baigesi ar cia pertrauka tv3 daro, kad parodytu g11? gal kas zino?

 3.    Alius 2010-04-27 21:24 rašė:

  Šiam sezonui, ko gero, baigėsi. Beje, jei norėsite komentuoti, eikite į http://uagadugu.lt/ - ten persikėlė šitas blogas.

 4.    bcxb 2010-04-28 16:45 rašė:

  Kam jus paaugliai rasot tokius straipsnisu ir kuriat tokia svetaine ? Eikit geriau pamokas ruost !

Rašyk komentarą