BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

APKLAUSA: 68 PROCENTAI “UAGADUGU” SKAITYTOJŲ APSIEITŲ BE LTV

Skaityti čia.

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (25)

 1.    Gabija 2009-11-09 14:26 rašė:

  Kad anketos duomenys būtų dar iškalbingesni, manau, kad būtų vertėję įtraukti atsakymo variantą “TV is viso nežiūriu”. Nors Uagadugu vėjai plaikstosi ir apie televizijos bunkerius, ir lyg ir logiška būtų manyti, kad tie, kurie čia lankosi yra Lietuvėlės žiniasklaidėlės sekėjai ir šiuo itin įvairiapusiu objektu aktyviai domisi, visgi manau, kad ne visi tie, kurie domisi žiniasklaida, spokso į žydruosius TV ekranus.

 2.    alius 2009-11-09 14:49 rašė:

  Ačiū, Gabija, už idėją kitai apklausai.

 3.    Gabija 2009-11-09 14:54 rašė:

  By tik mačytų.

 4.    Bunnie 2009-11-09 19:05 rašė:

  Sakyčiau - puikūs skaičiai! Net 18% apklausos dalyvių būtų linkę papildomai mokėti pinigus, kad galėtų žiūrėti ir klausyti visuomeninio transliuotojo programas.

  Gali būti, kad jeigu tie 15% abejojančių žinotų, kad visa LRT veikla (3 TV kanalai ir 3 radijo kanalai) kiekvienam suaugusiam mokesčių mokėtojui kainuoja 1.3-1.5 Lt per mėnesį (palyginimui, visi britai už BBC moka po 11 GBP/mėn), tai ir jie galbūt būtų linkę tokį mokestį mokėti.

  Beje - jau dabar visi tą mokestį moka (kartu su bendrais mokesčiais), tik dabar Vyriausybė mūsų (mokesčių mokėtojų) pinigus skirsto kaip nori.

  O jeigu kam nors pavyktų LRT iš pensininkų televizijos (nėra ko slėptis nuo teisybės) paversti normaliu, pagarbos vertu visuomeniniu transliuotoju - tai, tiku, norinčių už jį mokėti tą 1.5 Lt dar daugiau atsirastų. Gal net Afrikoje :)

 5.    Alius 2009-11-09 19:18 rašė:

  Ne “papildomai” Bunnie, o “jei kitaip negalėtum jos matyti”. Bet dėl kitko sutinku. Afrikoj tikrai atsiras. Va, tūlas bendravardis Ali Kone iš Nigerijos e-mail’u kas antrą diena siūlo po trisdešimt milijonų. Beveik įkalbėjo.

 6.    benamis 2009-11-09 23:18 rašė:

  Aš balsavau apklausoje, jog “galbūt mokėčiau”.
  Nes man svarbus ir mylimas yra LTV 2 kanalas, o šio kanalo likimas labai priklauso nuo LTV.
  Šiaip LTV yra labai suprastėjęs, įdomios jaunatviškos laidos, nukištos į muilo operų metą, per daug senų serialų iš serijos “reksas ir draugai”. O, kad LTV žiūri pensininkai labai puikiai iliustruoja Zitos Kelmickaitės laida per Lietuvos radiją(irgi pensininkų auditorija
  Kolkas tikrai taip, be prošvaisčių išlipti iš šio užburto rato.

 7.    Justinas 2009-11-10 00:43 rašė:

  Aš neturiu TV ir nežiūrau paprastai, bet dėl LTV2 esu priverstas benamiui pritarti, dažniausiai ketvirtadieniais turiu galimybę pasižiūrėti tv tai visada žiūrau vesterno klasiką per LTV2 :) Gaila, kad tų filmų nededa į linkomaniją….. Labai stebiuosi, kad šitaip ilgai ta rubrika eina :)

 8.    urvinis 2009-11-10 13:54 rašė:

  Be reikalo taip paniekinamai-nepagarbiai apie pensininkus.
  Ar jūs, vaikučiai, neturite tėvų?
  Ar jūs, vaikučiai, neturite senelių?
  Juk jiems, po teisybei, labiau reikia tv, nei jums.
  Jūs turite internetą, jūs turite mtv, tv3 ir kt. pan. O jie- tik vieną jiems daugiau-mažiau įmanomą kanalą. Norėtumėt ir tą iš jų atimti?
  Negražu ir gėda.
  Taip, jie nėra “tiksliniai reklamos valgytojai”. Taip, iš jų (pensininkų) aplamai nėra jokios naudos, vien burbėjimas-smirdėjimas.
  Tačiau, vis tik. Būkite humaniški. Jeigu jau mokate jiems pensijas (kol kas), gal jiems nereikia gailėti ir jų niekingų mažyčių pramogų. Pageidavimų koncerto. Kaimo kapelos. Kelmickaitės.

  Beje, tarp kitko. Vis apie BBC. O ar kada pasmalsavote, kaip atrodo kaimynų latvių LTV1 ir LTV7 programos?
  http://www.tvnet.lv/tvschedule/

  Pas mus visos “jaunatviškos pramogos” kemšamos į pirmą programą, “rimtesnė”- antroji. Latvijoj atvirkščiai: “jaunatviškos pramogos”- LTV7.

 9.    Alius 2009-11-10 14:04 rašė:

  Tai, kad nebuvo čia jokio paniekinimo. Konstatavome ir tiek.

 10.    benamis 2009-11-10 15:55 rašė:

  Gerbiamas, urvini, jūs pats šnekate apie pagarbą, bet ir pats priskyrėte Kelmickaitę pensininkams.
  Jos laidos įdomios net tik pensininkams, nors pagrindinė auditorija būtent tokia.
  Nežinau, ar kuri kita žurnalistė yra paruošusi reportažą apie Mėnuo juodaragį, labai abejoju.
  Sakote negalima iš pensininkų išspausti naudos? Aš taip nemanau, šiuo atveju, pavyzdžiu paimsiu per LR transliuojamą “Sveikimų ratą”, kuris yra labai puiki terpė reklamuoti paslaugas, prekes pensininkams.
  Jei skysite, kad garbaus amžiaus žmonės neperka vaistų, - nepatikėsiu.
  O pensininkams tinka visų televizijų pramogos, tik jas reiktų adaptuoti, mažiau nuogų papų ir viskas jiems sueis.

 11.    Zuikis 2009-11-10 15:57 rašė:

  Hmm.. Bet jeigu klausimas būtų formuluojamas: už kurią televiziją sutiktumė mokėti: lnk, tv3, ltv ar nei vieną, gal paaiškėtų, kad kitos televizijos lojalių žiūrovų turi nei kiek ne daugiau?
  p.s. už televiziją aš moku ir dabar. 16 Lt per mėnesį. Bet sutikčiau išleisti tik 2-7 Lt jei paliktumėt LTV2, Mezzo bei dar pora kanalų iš visų dabar brukamų 52 :)

 12.    vilnis 2009-11-10 17:19 rašė:

  Norėčiau priskirti gerb. Urvinį prie tos daugybės demagogų (pvz. politiko A.Paulausko, organizuojančio pensininkų piketus), kurie puola verkti dėl pensininkų tik išgirdę žodį “pensininkas” :)
  Leiskit jums priminti, kad gausybė senukų su malonumu žiūri lietuviškus serialus, kuriuos rodo komercinės televizijos, o LRT jiems net nepakartoja vienintelio savo serialo “Giminės”, o apie “Petraičių šeimos” analogą net negalvoja :)
  Visas tas LRT ponias Mildažytes-Kelmickaites-Baublienes žiūri ne vien pensininkai, o tam tikra mėgėjų grupė, kurioje pensininkais reiktų vadinti ir keturiasdešimtmečius (tiesa, pastaba uagadugu: jei koks MTV jaunuolis vadina auditoriją pensininkais, tai nepriimkit jo taip pažodžiui, prisiminkit, kad tokiems jaunuoliams ir trisdešimtmečiai atrodo baisūs seniai :))

  Taigi, manau, kad tikrieji pensininkai TV programose ieško daugiau pramogos nei informacijos (o tai ir natūralu), todėl komerciniai kanalai su visais savo koncertais, auksiniais svogūnais ir meluojančių moterų serialais (kalbu ir apie vadinamas publicistines laidas) visiškai gali patenkinti tų vargšų poreikį.

  Bet yra viena LRT programa, kuri tikrai yra pensininkų - tai Lietuvos radijo programa. Ji vienintelė vieta, kur užmirštas senukas gali paskambinti ir pašnekėti. Ir šito nreikėtų iš jų atimti. O dėl televizijos galima nesijaudinti. :)

 13.    bembis 2009-11-10 17:48 rašė:

  2vilnis
  Siaip LRT gimines kartojo ir visai neseniai. Ar yra poreikis jas paleisti loop’u? :) Norint kritikuoti ir priekaistauti reiketu bent jau pasigilinti i kritikos objekta. Siaip straipsnis labai patiko, ir izvalgos irgi. O siaip tai televizija YRA pramoga. O “kulturininkai” ir seimunai, tiesiog nori, kad kazkas butu ne tuo kuo yra, vien todel kad jie tokie “puikus” ir “protingi” :)

 14.    vilnis 2009-11-10 22:16 rašė:

  2bembis
  Net nežadu kritikuoti tos Tamstos LTV - ji man nebeįdomi. Tik aiškinau, kad ir tais pensininkais ji ne per labiausiai domisi.
  Turėjau daug vilčių dėl LTV2 programos, bet ponas Siaurusevičius pasistengė, kad ji dingtų iš mano raciono. Čia keli ponai dar gyrė LTV2, bet kas iš jos liko? Tik keli filmai, kuriuos, tarp kitko, kartoja pernykščius.
  Ir jei Tamsta galvojate, kad televzija yra tik pramoga, tai velniams reikalinga ta visuomeninė televizija su milijoninėmis dotacijomis? Pramogų negaili nė viena komercinė tv, galima pramogauti be perstojo, spėk tik kanalus perjunginėti. Gaila, dar kartą gaila, kad LRT atiteko į tokias neatsakingas rankas.
  :(

 15.    Bunnie 2009-11-11 12:43 rašė:

  Vilnis, prasom nemeluoti. LTV seriala “Gimines” su visais pratesimais rode praeita ziema, kaip tik pensininkams patogiausiu laiku. Beje, sprendziant is reitingu - jie kuo puikiausiai ji paziurejo.

 16.    Blablabla 2009-11-11 12:59 rašė:

  Kazkaip netikiu, kad LTV vien pensininkai teziuri, o privacius kanalus jaunimas. Jei taip tai tas jaunimas baisesnis uz pensininkus beziuredamas barakudu desimtukus, kakadu ir bobu karus isdziovino paskutinius proto likucius

 17.    Martynas 2009-11-11 13:33 rašė:

  Nežinau, tik šiandien užtikau šį blogą. Tema man įdomi. Man tik įdomu, kiek procentų sutiktų mokėti už komercinių TV programas? Gal darėte tokią apklausą ir žinote skaičius? Aš pats tikrai nemokėčiau nė už vieną lietuvišką komercinį. Aišku, dabar mes mokame už visus kanalus - tiek per mokesčius, tiek mokėdami už kabelius, lėkštes ir t.t. Ar negeriau būtų, jei tiesiogiai mokėtume už LTV, tada LTV gautų tuos pinigus, nekištų reklamos, o mes galėtume daug aktyviau kištis į joje vykstančius procesus, nes dabar tiek valdymas, tiek finansavimas yra giliai konjunktūrinis, o laidų atranka, kartais, man kvepia korupcija.

 18.    Alius 2009-11-11 14:05 rašė:

  Martynui: už komercinį transliavimą mes mokame pirkdami prekes ir paslaugas, kurios tuose kanaluose reklamuojamos. Sumokame kažkur po 100 milijonų LNK ir TV3.

 19.    Maumaz 2009-11-12 00:52 rašė:

  Mokėčiau. Nes bent jau man norisi to operinio popso, o ne to, į ką išvirto “Šokių dešimtukas” TV3 mutavęs į mužikišką “Šok su manim”.
  Kaip sakoma, įvaizdis - dar ne viskas.

 20.    Alius 2009-11-12 11:20 rašė:

  “į ką išvirto”…

 21.    Neringa 2009-11-12 14:19 rašė:

  Abonento įvedimas yra siaubas . Šiaip laisvo žodžio nėra o dar nelaisvą siūloma pirkti
  O pats klausimas nešvarus. O kas Pvz norėtųpirkti Lnk?
  O visa kabelinęė televizija jau dabr parduodama ir daugybė žmonių moka , o realiai žiūri 2 kanalus iš 30.

 22.    pasvarstymas 2009-11-13 18:10 rašė:

  Bėda, kad mokesčiai nuo to nemažėja. Kol kas priešingai. Na, sumažino LRT finansavimą. Ir dar pamažins. Ir kas iš to žmonėms? Paklauskite, kuris žmogus žino kokia dalis jo sumokamų mokesčių tenka LRT. Ir kiek teks kitais metais. Kas kita jeigu būtų abonentinis mokestis. Nėra televizijos - nėra mokesčio. Žmogus tiksliai žinotų kodėl ir už ką moka.

 23.    vilnis 2009-11-14 19:10 rašė:

  Abonentinis mokestis tv laidų kokybės nepakeistų. Jis būtų privalomas ir reiktų mokėti net jei kiekvieną dieną vis labiau nusiviltum ta televizija. Tad ne mokėjimo forma svarbiausia (televizininkai kitaip mano, jie norėtų tuos pinigus gauti tiesiai į kišenę ir be jokių ataskaitų). O mums, žiūrovams, koks skirtumas, kokia dalis mokesčių atitenka LRT? Vis tiek visi mano mokesčiai atitenka kitiems, tegul naudojasi, tokia gyvenimo visuomenėje kaina. Graudina mane tas visuotinis inkštimas apie savo sumokėtus milijonus mokesčių, kurie neaišku kam tenka. Ir būtinai reikalaujama už tuos mokesčius visapusiško aptarnavimo. Jei taip nepatinka duoti pinigus bendriems reikalams, tai pasvajokit, kaip gerai būtų negyvenamoje saloje.

 24.    Versus 2009-11-19 21:23 rašė:

  Savaime suprantama kritikuoti visuomeninę televiziją būtina, tačiau negali būti nei kalbos apie LTV uždarymą. Tik pabandykite įsivaizduoti, kad LTV ir LTV2 nelieka… Vaizdas pasirodytų daugiau nei kraupus: nesibaigiančios srovės - prieš srovę, akistatos, supertortai, Marijos -Luisai Albetai Rodrigesai, baimės faktoriai ir ekstrasensų mūšiai. Pakaks. Nevardinsiu, nes imu nevalingai žiaugčioti.
  Per LTV yra tikrai neblogų laidų, kurias galima žiūrėti su malonumu, kad ir ta pati Zitos Kelmickaitės laida, “Triumfo arka”, “Idėjų metas”, “Durys atsidaro”, “Talentų ringas”, “Žurnalistinis tyrimas” “Popietė su Algimantu Čekuoliu” ir kitos. Jei tas pačias laidas, kurias žiūriu aš, žiūri ir pensininkai, džiaugiuosi už juos. Gal nebūtina piešti visko tik juodomis spalvomis? Nes jau pikta nuo kalbų - išardom viską ir išsivaikštom.

 25.    Mykolas 2009-11-21 00:58 rašė:

  Aš esu vienas iš tų 123-jų, kurie sutiktų už LTV matymą šiek tiek sumokėti. :)

  Labai įdomus rašinėlis, neblogi komentarai, bet niekas dar nepalietė dar vieno dalyko - tik per Lietuvos televiziją rodomos tikros ir rimtos aktualijų laidos, tokios kaip “Teisė žinoti”, “Žurnalisto tyrimas”, “Paskutinis klausimas…” ir panašios. Dar nepamirškime ir politinių debatų, kurie tikrai būna įdomesni nei komerciniuose kanaluose (na bent jau tokiems, kaip aš, kurie domisi politika). :) Tad niekur LTV nedings, nes kituose kanaluose nėra to, ką dar įmanoma žiūrėti Lietuvos televizijų eteryje…

Rašyk komentarą